Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

intrebare


oanap85

Recommended Posts

parerea mea este sa o tii tot asa, golesti sanii prin masaj, apa calduta daca simti intarituri, canale infundate, de cate ori e nevoie pe zi, desi din cate am inteles sanii tai nu mai sunt plin si atata timp cat nu mai pui copilul la san nici nu se vor mai umple...ci vei face din ce in ce mai putin lapte, pana se opreste de tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana, ai intarcat de ceva timp deja, nu mai goli niciun san, nu mai forta, nu mai stoarce. ai o secretie hormonala, prolactina, care nu se opreste cand apesi pe un buton. daca insisti si golesti sanul lactatia nu se va opri. niste comprese calde doar cand simti sanul angorjat vor rezolva problema. in afara de asta poti lua un comprimat de dostinex si problema e rezolvata. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am intarcat eu: primul copil, credeam ca nu mai am lapte, de fapt mai aveam, am luat bromcriptina, efecte destul de nasoale -ameteli. Ginecologul mi-a prescris medicamentul si tot el mi-a zis sa golesc sanii atat cat sa nu mai simt presiune in ei. La al doilea copil am alaptat tot mai rar: o data la 12 ore, apoi o data la 24 de ore, la 36 si apoi nu a mai fost nevoie. Nici copilul n-a mai cerut nici lapte nu mai era. Asa poti face si tu daca nu vrei medicamente: golit sanii tot mai rar, incomplet, doar cat sa nu mai simti presiune. Compresele reci, compresele cu varza, ceaiul de salvie, toate astea scad lactatia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...