Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(82)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Iridessa
Cei de la Directie ne-au tot spus, pe buna dreptate, de-a lungul timpului, sa nu cumparam nimic pentru ca nu stim ce varsta va avea copilasul. Macar noi stiam ca vrem fetita, dar din cate am citit aici, nici asta nu este sigur, nu noi decidem ci copilul!!![:)]
Deci Mamicile de pe "lista de asteptare" sa fie pregatite! Urmeaza randul lor!
align="right" id="quote2">

Iridessa- Eu vroiam baiat [:D] si am o printesa de toata frumusetea.
Nu am cumparat nimic si nu am amenajat nimic pana nu am avut copilul.

[flo]



Denisa220972 mamica puiului Denisa

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
id="size1">
id="teal">
id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Dragele mele multumesc tuturor pentru gandurile bune![pup] Noi nu am cumparat nimic dinainte suntem in ,,febra " acizitionarii celor necesare ,sa avem ce ne trebuie pe cand aducem copilasul acasa.

Sunshine draga, inainte de a obtine atestatul trebuia sa vi se dea un raport care continea date despre familia voastra (caractristici,buget etc) si tot acolo erau specificate tot despre viitorul copil varsta,etnie, sex, stare de sanatate....si acel raport se trimite la ORA in functie de el se face potrivirea teoretica, dar nu-ti face nici o problema chiar daca apari pe o lista intr-un judet prima data vezi poze si apoi te hotaresti daca mergi mai departe sa-l vezi,poti sa refuzi si apoi se ia urmatoarea familie de pe lista.Dar multi copii nu au trecuta etnia si atunci nu poriveste calculatorul doar cu parintii care au scris la etnie indiferent .Multa bafta si un[bibe] curand[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, scumpa mea, am citit raportul pe care l-am semnat. Acolo era trecut tot, varsta, sex, etnie, chiar si starea de sanatate. Pana la urma e bine daca se trimite acel raport la ORA, am crezut ca doar atestatul, iar in acela etnia nu era trecuta. Noi la etnie am trecut indiferent. Asta inseamna ca vom fi selectati pentru orice copilas daca corespunde varsta si sexul!?

Dar daca voi erati atestati pentru fetita chiar nu inteleg cum ati fost potriviti cu un baietel? Pana la urma e fff bine. Va doresc sa treceti cu bine perioada de acomodare si sa fiti ffff fericiti impreuna.

Pupici[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui malex
Sunshine......daca nu ati ridicat probleme la etnie s-ar putea sa mearga mult mai repede in cazul vostru[flo] si asteptare cat mai scurta!
align="right" id="quote2">Malex, sa dea DD sa fie asteptarea cat mai scurta.Voua va doresc ca "barza" sa bata cat mai repede la usa. [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.financiarul.ro/2012/10/16/cei-57-de-copii-abandonati-la-spitalul-sfanta-maria-au-nevoie-de-o-mana-de-ajutor/

TRIST SI FOARTE TRIST !!!Fetelor uite cum raman copii blocati in sistem, saracii micutii...sufera pentru ca legea din tara noastra este f proasta... nu am cuvinte :( poate reusim sa ii ajutam,cu pampi, hainute,jucarii si ce mai au ei nevoie, cate putin de la fiecare, vom face un bine micutilor. [grup][pup][si-eu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...