Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Fetelor, vin si eu cu o intrebare sa va cer ajutor. Voi cum faceti sa nu mai rontaiti pe baza de stres? La birou, spre exemplu? Daca nu sunt stresata si sunt relaxata sau am ceva placut de facut, mananc ponderat, la mese, etc. Problema mea e cand sunt stresata si trebuie sa stau intepenita sa termin ceva, sau sunt obosita - atunci am tendinta sa rontai numai ca sa am asa, un fel de "instant gratification". Si sa stiti ca rontai destul de mult asa, nu de foame, repet, ci din prostie. Cum sa ma stavilesc? Si nu imi spuneti sa imi schimb cariera, ca asta nu fac [:D] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ioachim o sticla de 2 litri de apa pe masa si nimic de rontait in zona sunt solutia ideala. Cand vrei sa rontai iei o gura de apa. In alta ordine de idei opritul strainilor de catre politie pentru spaga e o practica frecventa pe aici. am fost oprita de multe ori dar niciodata in mod asa de evident. Adica mai faceam o stanga discutabil, mai era filtru si opreau tot. Acum eram in coada mergand cu 2 km/ora, luasem coada de la capat, nu am schimbat banda sa ma bag doua masini in fatza nu am facut nimic. M-a scos strict pe mine din sir si nu s-a limitat la controlul carnetului si actelor masinii ca de obicei. Mi-a verificat triunghiul, vesta ,stingatorul, mai ca nu m-a pus sa schimb roata la masina sa vada daca stiu operatiunea, mi-a dat o multime de indicii la care puteam sa sar cu replica dar poate discutam si inaintam sfintii 20 de dolari. Dar nu am chef sa dau spaga, sunt intr-o lupta surda cu sistemul, ori eu ori el. am fost oprita de multe ori dar am dat spaga o singura data. Ne intorceam din disco pe la 3 dimineatza, nu neaparat buni de sport si ne-a oprit politia militara ( in paranteza spus politia militara sunt niste negrii 2x2 inarmati pana in dinti, si bineinteles ca nu ne dusesem la discoteca cu pasaportul dupa noi. Tot am negociat suma in strada :) trebuie sa simti cand merge si cand nu merge. Aici nu te simti niciodata in siguranta. In general o ducem OK si avem o viatza decenta, fara stresul zilei de maine. Dar traiesti mereu sub clopot gandidu-te de unde te pocneste pericolul. Ori eu urasc viatza sub clopot sau viatza mult prea linistita si ingradita. De asta imi conduc masina singura de multe ori, ma duc la piatza angoleza si imi cumpar produse de acolo negociind in portugheza mea stalcita, ma duc la sala de sport angoleza, am fost prin tara si am mai vazut cate una alta, am prieteni angolezi. Si in a treia ordine de ide plyo cardio done dar intre timp am devorat si o punga de alune crude:) si un pahar de vin. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo sa nu ma luati de rasista pentru ca le zic negrii. Nu as fi zis asa ceva inainte de ajunge aici. Dar oamenii astia se discrimineaza infiorator intre ei pe motive de nuantza de negru si pe mine nu ma scot din branco ( alba). Ca si European crescut in sec 20 ramai oarescum uimit dar ii si inteleg daca ma uit in spate la anii de umilinta de pe la 1800. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!
Citat:
citat din mesajul lui ioachim
Fetelor, vin si eu cu o intrebare sa va cer ajutor. Voi cum faceti sa nu mai rontaiti pe baza de stres? La birou, spre exemplu? Daca nu sunt stresata si sunt relaxata sau am ceva placut de facut, mananc ponderat, la mese, etc. Problema mea e cand sunt stresata si trebuie sa stau intepenita sa termin ceva, sau sunt obosita - atunci am tendinta sa rontai numai ca sa am asa, un fel de "instant gratification". Si sa stiti ca rontai destul de mult asa, nu de foame, repet, ci din prostie. Cum sa ma stavilesc? Si nu imi spuneti sa imi schimb cariera, ca asta nu fac [:D] [pup]
Si eu am cam aceeasi problema. Am pus ceva pe mine in perioada cand lucram seara si rontaiam singura pe aici. Eu incerc urmatoarele: Evit sa vin seara la servici. Chiar daca nu imi iau nimic de acasa tot se mai gasesc fructe, uneori si rontaieli nesanatoase. Incerc sa lungesc agonia cu un ceai dar uneori chiar imi e foame asa ca plec acasa fara sa-mi temin treaba. Cand aduc ceva bun invit colegii si se reduce semnificativ cantitatea [:I]. Micul dejun e de baza. Daca sar peste el, automat mananc mult la pranz si nu e bine. Bag un fruct pe la 10-11, cam cu o ora inainte de masa. Si inca unul pe la 4-5 inainte sa plec acasa. Nu stiu cum fac dar parca foamea in gat ma face sa ma blochez in calcule. Daca as putea as aduce cu mine niste chipsuri de kale. Am cumparat niste pesmeti fara gluten, tot uit sa-i aduc. Carolinah, ai fost la Tae Bo? Eu nu m-am gandit sa iau o pilula. Mie de la RAW mi-a trecut febra musculara din spatele picioarelor. Insa am avut niste exercitii, parca stea ii spune, (intinsa pe jos cu bratele si mainile desfacute si se ridica mana la piciorul de pe diagonala) la care am resimtit durerea din plin. Acum am insa la subrate febra. Pana la urma e semn bun ca am lucrat acea zona. Iulix, tot in vacanta? Allure, ce fel sunt greutatile si cum le atasezi de picioare? Marina, ce faza cu politia, de poveste. Eu aici n-am vazut in 6 ani nici un politai sa faca in trafic controale [:D] Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! Otilia tot in vacanta is. Revin in tara pe 7, desi intre noi fie vorba nu as mai pleca de aici. Doamne ce diferenta e intre Romanica si Italia!!! [alcool] Aici nu vezi caini vagabonzi, gunoaie pe strazi (sincer nici cosuri prea multe n-am vazut [:D]). Ma gandesc serios ca in cativa ani sa ne mutam caci cu parere de rau spun ca tarisoara noastra merge din rau in mai rau. Nici aici nu mai e cum era, dar mentalitatea e alta, oamenii sunt open mind... ufffff... degeaba suntem noi in democratie ca n-am invatat nimic si nici nu vrem sa o facem. [bang] Eu iubesc Tae-bo-ul si am mai spus in general topaielile; citeam ca a fost cineva la zumba si nu ia placut... aoleuuu pai eu as tine-o toata ziua numai intr-un dans. [olala] Deus welcome!! [flo] Ca si miscare sunt la capitolul abdomene, plimbari si tras usor de fiare pt. brate si picoare iar la mancare sunt disciplinata zic eu. Only me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina - ce spui tu e de poveste! Bravo oricum pt. curaj. Copiii cum s-au integrat? Marina si Otilia- mersi pt. sfaturi. Nu reusesc cu sticla de apa - adica am si apa, dar tot rontai cand sunt stresata. Nu rontai neaparat prostii prea mari - fructe, alune, si niste crackersi relativ sanatosi, dar problema e ca ingrasa. Principiul meu e daca imi e foame, nu ma restrictionez niciodata, inseamna ca organismul meu are nevoie de energie. Dar cand rontai asa fara nici o noima, e o problema. Sa incerc sa nu mai iau nici un snacks la mine si sa vad daca ma descurc cu apa? Oi putea sa ma concentrez? [:D] Otilia - ce fac eu cu munca seara - stiu ca sunt rea de foame. In anumite organizatii, aveam cina platita daca lucram peste 8 seara. Doar ca eu comandam pe la 7 ca deja muream de foame. Acum, pt. o perioada, organizatia la care sunt nu are astfel de beneficii, asa ca imi aduc singura cina daca stiu ca muncesc peste 7. De obicei, o mananc pe la 6 ca altfel mi-e foame rau si nu mai pot sa muncesc. Dar asta nu ma deranjeaza- ca cina oricum trebuie sa o mananc si mai bine mananc cand mi-e foame si am si energie sa fiu productiva. Alta data, fac ca tine si plec acasa, mananc, ma relaxez putin si dupa asta iarasi trag. Rontaiala pe fond de stres e problema mea!!!!!![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am facut mat workout cu tracy anderson in jur de 50 min cu mincarea stau cam prost dar sint la faza de organizare, o sa-mi fac un meniu pentru toata saptamina m-am hotarit sa incep de luni insanity, cred ca voi face dimineata devreme, seara voi fi prea obosita. la faza cu rontaiala stau si eu prost, incerc deocamdata sa ma limitez la diverse soiuri de nuci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo alicia - ce mat workout, mai exact? Allure - tu cum mai stai cu bestia? azi am avut grija sa nu mai rontai asa de mult - dar tot am rontait, pe langa multe fructe, crackersi de soia ( sanatosi si putin calorici ), si diverse nuci. alicia, astea stiu ca sunt sanatoase, dar nu prea bune in cantitate mai mare de un pumn pt. un abdomen extraplat, haha. [:I] Apropo, e buna de ceva apa de nuca de cocos? in afara de gust, ma refer, ca la asta e buna [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca insanity tb facut dimineatza nu dupa 10-12 ore de munca. Azi dimineatza am facut incalzirea si stretchingul din Pure Cardio si le-am fluierat, m-am concentrat sa le fac frumos, am transpirat din greu. Acum seara m-am apucat de 3 ori si nu am fost in stare sa duc incalzirea pana la capat, nu aveam nici un chef de sarituri. Asa ca am zis sa-mi incerc si CD-urile cu Tracy Anderson. Partea de cardio ma enerveaza, face ca titirezul , e prea complex sa te tii de ea . Banuiesc ca cine se acomodeaza cu zumba o sa se acomodeze si cu dansul lui Tracy. Partea de exercitii propriuzise a mai fost mai statica, lucrat putin bratele, putin abdomenul si muuuuult dupa opinia mea fundul. Cred ca maine ii trag o febra musculara la fund cu tot Insanity-ul meu. Dar e enervanta ca nu vorbeste, nu stii cand se termina , care sunt secventele, fatza de energia lui Shaun mi se pare nasoala. I-am citit si dieta, pana la urma e acelasi calapod ca la Beachbody, mananci sanatos si faci sport de cel putin 5 ori pe saptamana si surprinzator o sa arati bine:) Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!!!!!!!! fetelor exita site-uri de unde se pot descarca programele de sport pe care le faceti voi? m-ar interesa si pe mine insanity-shaun t in urma unor analize mi-a iesit colesterolul ff mare 410...sa-l scad am nevoie de regim si topaiala multa ... am si ceva kg ramase de la sarcina. mai exact vrea 10+burta moale si lasata....am citit una alta pe net..am vazut ca multe persoane recomanda insanity....am vazut ceva filmulte pe net , dar problema mea este ca nu prea ma prind daca sunt mai multe filmulte ,adica unul pt fiecare zi din cele 60 ....sau aceeasi topaiala se face zilnic..de aceea as vrea un link cu shaun t ,nu filmulete facute de diferite persoane,gasisem un blog in care tipa aceea scria ca a descacat aceste program ,dar recunosc ca nu mai dau de ea sa o intreb cum sa descac si eu ...sau ,voi pt inceput imi recomandati altceva? accept ori ce sfat....v-am mai rasfoit in capitolul trecut si am vazut ca sunteti ff active ,de aceea am indraznit sa va cer un sfat [flo][flo][flo]! ------------------------------------------------ de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...