Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aolica, unde sa incep? azi am alergat incoace-incolo, am ratat randevu-ul cu Sagi.

aveam in calendar Back & Biceps - se reporteaza tomorrow

 

Si eu sint sefa la rontait, n-am ce sfaturi sa va dau; mincati sanatos cel putin [:)]

Betele/tulpinile de telina sint satisfacatoare si nu contin multe calorii si sint crunchy.

 

Otilia, nu pun greutati la picioare, le tin in mina si fac genoflexiuni, fandari, etc

Dar sint multe repetitii si cu greutati maricele. Ma ardeau picioarele si fesierii. Am facut ceva febra azi dar nu asa rau cum credeam. Ce-i drept am antrenament de la Asylum inca...

 

Si eu spun ca Insanity trebuie facut dimineata pe stomacul gol eventual. Daca esti obosit, n-ai nici o sansa.

 

Deea, ai idee la ce te bagi? [:)]

Nu stiu sa-ti dau linkuri de download...Luminita e sefa la astea dar ea e ocupata cu bebele acum...

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata...intrasem chitita sa incep topaiala....
Citat:
citat din mesajul lui Marina
Cat de sportiva ai fost in general in viatza ta?Marinaid="Arial">id="blue">
align="right" id="quote2">eh...am mai vizitat si eu salile de sport ...aerobicul nu m-a speriat...Allure toate au un inceput...iar la mine nu prea mai tine daca rezist sau nu..musai trebuie sa fac ceva.si cum la sala nu pot merge am zis sa topai acasa....colesterolul mare si grasimea din jurul taliei nu prea sunt de bine....Luminita te aspept[:)]Xio am crezut ca link ul e pt mine....le-am admirat si eu pe gagici..super..cred ca si printre voi sunt fete care aratati asa..cum am mai zis , am rasfoit pe aici si chiar va tineti de sport si dieta..spor in tot ceea ce faceti[flo][flo][flo]------------------------------------------------de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioachim , pe asta l-am facut:

 

http://www.amazon.de/Tracy-Anderson-Method-UK-Import/dp/B002KERM9G/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1346392676&sr=1-1

 

mie imi place ca lucreaza tot corpul, am vazut ceva secvente si din programul ei de cardio dar nu ar fi pentru mine, cum zicea si Marina, e prea intortochiat, ceva gen balet (exagerez nitzel) si eu nu am chef sa ma concentrez la pasii de dans.

 

deci da, insanity o sa-l fac dimineata [8D]

 

Deea99 daca stii sa cauti cu "torente" gasesti workout-urile. eu nu ma pricep, m-a ajutat fratele meu cind am fost in ro si le-a descarcat pentru mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea99, cum de ai ajuns la colesterol 410? Care e regimul tau de mancare/miscare intr-o zi obisnuita?

 

Eu zic sa incepi cu ceva mai usurel. Insanity este pt persoane antrenate.

 

Ti-as recomanda Slim in 6 cu Debbie Siebers. Dupa ce termini acel program vei avea minima conditie fizica necesara ca sa te apuci de Insanity si sa te si tii de el.

 

Otilia, da, am fost miercuri la Tae Bo. A fost f fain de data asta cu antrenorul principal, de abia astept sa merg din nou. Ieri am facut stretching acasa. Azi plecam spre Cheile Nerei, asa ca in w/e ne asteapta muuulte ore de mers/urcat. Abia astept! Am vazut poze si zona e bestiala![olala]

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deea99
salut!!!!!!!!fetelor exita site-uri de unde se pot descarca programele de sport pe care le faceti voi?m-ar interesa si pe mine insanity-shaun tin urma unor analize mi-a iesit colesterolul ff mare 410...sa-l scad am nevoie de regim si topaiala multa ... am si ceva kg ramase de la sarcina. mai exact vrea 10+burta moale si lasata....am citit una alta pe net..am vazut ca multe persoane recomanda insanity....am vazut ceva filmulte pe net , dar problema mea este ca nu prea ma prind daca sunt mai multe filmulte ,adica unul pt fiecare zi din cele 60 ....sau aceeasi topaiala se face zilnic..de aceea as vrea un link cu shaun t ,nu filmulete facute de diferite persoane,gasisem un blog in care tipa aceea scria ca a descacat aceste program ,dar recunosc ca nu mai dau de ea sa o intreb cum sa descac si eu ...sau ,voi pt inceput imi recomandati altceva? accept ori ce sfat....v-am mai rasfoit in capitolul trecut si am vazut ca sunteti ff active ,de aceea am indraznit sa va cer un sfat[flo][flo][flo]!------------------------------------------------de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)
align="right" id="quote2">Salutare Deea99id="red">!Eu votez programul de 8 minute pe care l-a recomandat Deus la inceputurile acestui subiect in 2009.
Citat:
citat din mesajul lui DeusToata lumea are un abdomen perfect - muschi abdominali- la origine!Problema este ca la majoritatea nu se vede! De ce ? Din cauza surplusului de grasime. Mananca dupa o dieta sanatoasa, fa exercitii cardio, iar grasimea de pe corp va scadea si abdomenul tau se va vedea in curand (curandul acesta difera in functie de cat de veche este sunculita, daca de un an ai inceput sa faci burtica este una, daca de 3 ani ai colacei este alta problema). Sigur facand exercitii pentru muschii abdominali este bine, acestea iti dau forta, iti tonifica muschii, dar daca nu se slabeste acestia nu se vor vedea niciodata asa cum ii visezi pentru ca stratul de grasime ii va ascunde.Pentru cei care se simt in stare va ofer un filmulet de doar 8 minute, in care abdomenul #65533;arde#65533;. Filmul nu este foarte recent insa exercitiile sunt bune si executate corect http://www.youtube.com/watch?v=Eorr6LC3BjQ&hl=ro
align="right" id="quote2">Poate pare usor cand citesti 8 minute dar nu e chiar usor. Fii indulgenta cu tine si ia-o incetisor etapa cu etapa. Mie imi place ca nu sunt foarte multe tipuri de exercitii dar in acelasi timp exista variatie. Imi convine si durata caci acasa fiind cu copii nu e timp de programe lungi.Si iti va fi de mare folos sa scapi de grasimea din talie si de grasimea viscerala care influenteaza valoarea colesterolului.Allureid="red">, bete de telina am in program la masa de pranz de multe ori. Imi plac. De fapt imi plac cruditatile in general, sunt cam ierbivora [:I]Carolinahid="red">, plimbare placuta si spor la catarat!Eu azi am Zumba in program si sper sa vina antrenoarea sud-americana ca altfel n-are farmec. Am ajuns sa fac nazuri [:D]Am mai rasfoit cartea si am ajuns la capitolul unde vorbeste de aparatul minune care masoara procentul de grasime. Sunt si mai curioasa acum si vreau sa merg la scanat dar mai ramane sa ma hotarasc cand anume. Ca parca m-as mai antrena putintel inainte sa imi calculeze aparatul procentul de grasime [8D]Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004), Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si Iulia Alexandraid="red"> (14.08.2010)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea si eu cred ca nu ar trebui sa te apuci de Insanity daca nu ai o conditie fizica buna. Nu exceptionala dar buna. Este extrem de mult cardio, multe sarituri si la un moment dat risti sa te accidentezi. Eu mi-am cumparat CD-urile de pe Amazon.

Slim 6 nu l-am vazut dar am mai facut RevAbs si in momentul in care am simtit ca il fac pe ala fluierand m-am aruncat la Insanity. Pe care nu il fac de nici o culoare fluierand:)

Uita-te aici si iti faci o idee despre programe

http://www.beachbody.com/

 

Si eu am in mod constant colesterolul marit la analize, putin peste 200 si mereu ma pocneste dr cu fantastica dieta fara grasimi pe care eu nu o suport din principiu. Nu stiu daca o ai dar daca imi dai pe pm adresa de email iti trimit dieta pe care am capatat-o de la dr. Marturisesc ca nu am tinut-o niciodata .

Cred ca la nivelul asta de colesterol trebuie sa revizuiesti urgent alimentatia presupunand ca ai facut toate analizele si esti convinsa ca alimentatia si sportul sunt cauza. Stiu ca la un moment dat imi facusera ceva analize sa vada daca nu e o problema medicala mai complexa , cred ca legata de viteza cu care circula sangele sau coagulare, nici nu mai tin minte. Intrucat eu imi car colesterolul marit de ani de zile in conditiile in care nu am avut niciodata un excedent prea mare de kg au ajuns la concluzia ca stresul poate fi un factor care intretine aceasta problema.

 

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, stii vorba aia abdomenul se face in bucatarie nu in sala de sport:)

Programul de 8 min e ok, l-am facut multa vreme dar fara ceva cardio si dieta nu o sa vezi nici un muschi.

Parerea mea de neprofesionist este ca dieta si cardio sunt de baza pentru slabit.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

era doar chestiune de timp pina ajunge Insanity in Romania...

fatuca aia se vede clar ca lucreaza cu Shaun - are abdomen perfect! as fi curioasa si ce dieta are...

cu "instauratul" programului la sala ei...hmmm...e cam ilegal; pe aici n-ai voie sa folosesti programul ca sa antrenezi pe altii la sala (sa taxezi lumea adica pentru exercitiile dupa dvd)

 

Deea si eu zic sa incepi cu ceva mai usurel. N-o sa rezisti nici 10 min de Insanity, crede-ma. Si te mai si accidentezi. Nu vreau sa te am pe constiinta. Incepe cu Debbie Siebers ori RevAbs. O sa scoata untul din tine, fii linistita!

 

Pentru colesterolul ala faci ceva? Daca iei medicamente...hmmm...astea au cele mai nasoale efecte secundare ca orice medicament pe termen lung. Iti recomand un supliment 100% natural cu aceleasi rezultate dar fara side effects: Red Rice Yeast. Se ia MUSAI impreuna cu CoQ10

Citeste aici informatii super-bune despre dozaj si dieta: http://www.drweil.com/drw/u/QAA400513/Red-Rice-Yeast-for-Cholesterol-Control.html

Renunta sau reduce la maxim grasimea animala, prajeli, alcool, zahar, reduce stresul si fa sport zilnic.

 

Marina. un colesterol nitel elevat nu e un capat de lume daca ai o viata sanatoasa. Colesterolul devine periculos cind e oxidat prin obiceiuri rele: fumat, mincat gras/ prajit/nesanatos, stresat continuu, lipsa de miscare, etc.

Cind numarul e mare-mare, trebuie facut ceva: dieta, sport si suplimente naturale. Medicamentele contin de fapt aceeasi substanta (statins) ca Red Rice Yeast decit ca sintetizata in laborator. Si cu efecte nasoale!

 

Acum vreo 9 ani cind eram eu grasa si batrina (cu vreo 20lb in plus) si mincam "normal", m-a gasit medicul de familie cu colesterol marit si mi-a propus medicatie [alcool]

Zic: "sint cam tinara sa ma bag la asa distractie...ce alternativa am?" La care el imi spune de dieta (pe vremea aia nu eram educata...). De ce oare nu mi-o fi spus din prima?? [bang] Daca eram fraiera, taceam si probabil inghiteam si azi la Crestor in timp ce mincam paine alba si copane cu cartofi.

Aia mi-a fost de fapt lectia care m-a trezit la realitate. De atunci am inceput sa citesc si sa ma misc. Pariez ca daca nu schimbam stilul de viata azi crapa soriciul pe mine...

 

Enough bitching! [:D] Let's get beastin'!

Back and Biceps restant.

 

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...