Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Da, Deea, noteaza exact ce mananci ca sa vezi ce si cum.

 

Ia uitati ca tot vorbeam noi de calorie restriction diet. Interesant:

 

http://www.nytimes.com/2012/08/30/science/low-calorie-diet-doesnt-prolong-life-study-of-monkeys-finds.html?_r=2&hp

 

Eu azi am mancat nesanatos, marturisesc:

MD: portocala ( macar am inceput bine!)

Pranz: 2 felii pepene si 2 Chinese buns cu red beans paste (nu vreau sa ma gandesc ce MSG o fi fost in ele)

Gustare: 300 g capsuni

Cina: O felie mare de tort

 

Haha, macar la capitolul fructe stau bine - iarasi m-a durut capul si de asta am simtit nevoie de fructe.

 

Am mers pe jos vreo 2 ore si ceva cred.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioachim
Ia uitati ca tot vorbeam noi de calorie restriction diet. Interesant:http://www.nytimes.com/2012/08/30/science/low-calorie-diet-doesnt-prolong-life-study-of-monkeys-finds.html?_r=2&hp
align="right" id="quote2">"If they can handle such a diet, he said, he believes they would be healthier, but, he said, he does not know if they would live longer." Mind-bend [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-am dat sufltul cu shaun, im recuperez restantele din sapt 4 si bagat si Power& Resistance si Cardio Recovery. Macar un 1 kg de apa tot am pierdut, imi sarea apa de pe fazta ca in filmele americane cu boxeri cand dau loviturile la fatza cu incetinitorul.

Per ansamblu raportul la o luna e multumitor, corpul e mult mai ferm, la kg nu am reusit decat 1.5 sa dau jos dar am sentimentul ca puteam mai bine daca aveam mai multa grija de alimentatie. am avut saptamana asta si e evidenta schimbarea.

 

Acum mai am o dilema existentiala, maine ma duc in Ro sa-mi aduc copiii si nu prea o sa am timp de sport. Am o multime de umblat,de mancat nu mi-e teama ca la cate am de facut problema e cand mananc. Cea mai mare problema e ca am in plan sa-mi scot cateva alunitze din zona sutienului. Dr mi-a spus ca imi face anestezie locala si o incizie pe care o coase si gata, Acum ma trasni ideea cum e cu cusatura asta si saritul cu Shaun? A facut cineva asa ceva? aveti idee de contraindicatii sau daca tb sa stau pe bara mult?

Sper sa nu ca acum ce mi-am intrat in mana, am ajuns la jumatate si nu as renunta de nici un fel.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu as astepta pina se vindeca nitel pielea ca sa nu ramii cu cicatrice urita. Citeva zile oricum n-o sa poti "intinde" pielea aia de nici un fel ca te doare. O sa-di dai seama singura dupa nivelul de discomfort cind te misti.

 

Ioachim, ce dieta e aia? Unde-s vegetalele? Unde e proteina? Ce pisici sint chinese buns aia de ii tot maninci cu asa placere? Tort la cina?? Vino-ti in fire, femeie...

 

Deea, porcariile ascunse in produse alimentare le poti evita citind etichetele si punindu-le la loc pe alea grave. Sau mincind strict/majoritar neprocesat.

 

Eu am mincat ieri de dimineata un shake facut din 2 banane crude, o cana de zmeura, lapte de migdale home-made, gheata si hemp seeds on top.

 

La prinz am mincat la cafe-ul meu favorit, vegetale ca la mama acasa. Am pozat-o inainte s-o devorez: https://picasaweb.google.com/117007580016989595651/20120902?authkey=Gv1sRgCIWghuHd9bfX6AE#5783578635835271858

[pofta]

 

Apoi mi s-a facut chef de dulce si am cumparat niste cookies gluten free pe care le ochisem de mult [:D]

Au fost foarte buneeeeee (si fara porcarii)...dar mi s-au parut foarte dulci ca nu mai sint obisnuita: http://www.gogoquinoa.com/products/cookies/quinoa-cookies-chocolate-chips/

 

La dinner am mincat salata de fasole boabe: red kidney beans, chickpeas, green/red pepper, onion, lemon juice, olive oil, sea salt/ pepper.

 

La sport aveam Cardio Beast dar l-am amanat pe motiv de musafiri.

 

Am mai cumparat o carte [:I] Am gasit-o la 2nd hand nou-noutza cu $6, am rasfoit-o nitel si m-a convins; desi mai mult de trei sferturi din continut mi-e cunoscut, mi-au sarit in ochi si chestii noi, interesante care merita citite.

 

http://www.amazon.com/Forever-Young-Science-Nutrigenomics-Wrinkle-Free/dp/1439177341

 

desi unele din produsele lui nu m-au dat pe spate (altele da) imi place sa-l citesc de Dr Perricone. Dintr-o carte a lui am aflat acum ~7 ani despre procesul de glicatie si efectul zaharului in procesul de imbatrinire, subiect care a inceput sa fie mediatizat abia de vreo 2-3 ani incoace; Tot din cartea aia am aflat despre importanta omega 3 in combaterea inflamatiei/ antiaging effects. Ma simt cu un pas inainte [:)]

 

era sa uit...am mai pus o poza cu un wrap facut de mine...va ziceam de corn tortilla, micutze, delicioase, organice: https://picasaweb.google.com/117007580016989595651/20120902?authkey=Gv1sRgCIWghuHd9bfX6AE#5783578551719759954

 

2 din astea sint numai bune pentru cina. peste ce vedeti in poza am mai pus o tona de salata "green mix", le-am rulat pe jumate si din 3 muscaturi a fost gata :)

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Ia uitati ca tot vorbeam noi de calorie restriction diet. Interesant:

http://www.nytimes.com/2012/08/30/science/low-calorie-diet-doesnt-prolong-life-study-of-monkeys-finds.html?_r=2&hp

align="right" id="quote2">

mai numara cineva caloriile??? si de ce? asta e masochism curat!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
id="size2">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zile cand le numar. De cele mai multe ori ma incadrez oricum in limita pe care mi-o doresc dar cateodata imi place si sa mai verific [:)] Mai ales daca vrei sa mananci ceva mai caloric, e foarte ajutator sa vezi cum faci sa te incadrezi [:)]

 

Plus, adaugandu-le pe fitday.com am si lista cu vitaminele / mineralele mancate si vad exact (uitandu-ma de ex. pe graficul din ultimele 3 luni) daca am carente accentuate in anumite zone.

 

Mie imi da senzatia de control + e sigura metoda prin care se misca la mine acul cantarului [:)] O zi pe saptamana cu 800 cals si restul de 1200-1500 de ex. merge f bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai usor decat cu numaratul caloriilor mi se pare dieta pe puncte, cred ca e weight Watchers. Au slabit 2 pers pe care le stiu uimitor de frumos cu asta, si fara prea mare efort.

eu mi=am luat Insanity, daca am timp ma apuc de el[:D] experimental, ca de regula nu reusesc sa fac nimic acasa, mi se pare mega plictisitor,dar fiind 45 de minute pe zi... hai sa vad cum e...

 

**Fur is for petting***

 

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai daca-ai face sport n-ar mai fi o problema [8D]

 

dupa o perioada de numarat calorii, eu am invatat instinctiv cit ii trebuie organismului .

mincarea sanatoasa te satura repede si tine de foame; junkurile sint cele ce te fac sa maninci mai mult decit trebuie!

 

mi-am facut la breakfast o budinca din banana, 1/4 avocado, almond milk, 1 lingura pudra de carob, apa si gheata. Pus seminte de canepa deasupra. Mi-a iesit un castron plin, am mincat trei sferturi dupa care m-am saturat.

 

acum ma duc la shopping...de mincare;

shopping for food is fun! [:D]

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu allure, dupa o vreme stii cum stai cu caloriile. Eu le mai numar din cand in cand pe slabute .ro dar de cate ori m-am dus pe forumul lor am vazut de ce iubesc DC:)

In alta ordine de idei o sa vad cum stau, dupa tragedia Monicai m-am decis sa tratez problema alunitelor mult mai serios. Insanity si abdomen plat sunt parte din viatza mea dar am 2 copii de crescut si asta e cel mai important lucru. Asa ca le sunt datoare cu o viatza sanatoasa ceea ce implica in mintea mea si nutritie sanatoasa si fizic sanatos, drept care multumesc fiecareia dintre voi pentru subiectul asta [flo]

 

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...