Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Hello-

 

Marina - si eu zic ca putina pauza de sport ajuta la cicatrizare. Eu am avut restrictie cam 2 sapt cand mi-am scos alunite. Bucura-te de copii si de branza!

 

Caro - ce weekend frumos

 

Allure - ha! M-am redresat ieri si azi, cu multe vegetale, fructe si protein de calitate! Am facut si ceva sport. Doar ca seara asta a trebuit sa am un "date" [olala] unde a trebuit sa mai mananc o cina dupa prima mea cina ca sa nu ma dau prea fandosita, si sa beau si un pahar de vin...Dar in rest, iti promit, m-am redresat!

 

Si eu iubesc ciorba de fasole din Ro si ceaiul de tei!!!

 

Nici eu nu nr caloriile, cred ca ar fi mult prea dificil. Ma gandesc in mare cam cat mananc zilnic si stiu in ansamblu cam pe unde as fi - adica in mare imi dau seama daca am mancat intre 1200-1500 sa spunem ( nu mai precis, si nu zilnic ca ar consuma prea multa energie exercitiu [8D]. Daca exagerez intr-o zi, am grija sa mananc mai putin in zilele urmatoare in general. Nici de cantarit nu ma cantaresc propriu-zis decat cand merg in vizita la vreo prietena cu cantar, dar imi dau seama dupa cum imi vin blugii, si daca devin prea stransi incep sa iau masuri [:D].

 

Acum cred ca am mai slabit, ceea ce inseamna ca as avea vreo 49-49.5 sa spunem. Dar ar trebuie sa imi mai tonifiez abdomenul, ca sa devina extraplat. Si sa mananc mai sanatos ca sa traiesc mai mult. [:)]

 

Oricum, deocamdata [nani]

 

O saptamana buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aseara am fost la Pilates. A fost super! Nu-s in stare sa fac tot ce face tanti aia pt abdomen (desi exact aia e zona mea forte, acolo ma tonifiez cel mai repede), iar pe partea de picioare stau concentrata cu ochii inchisi si strang din dinti sa inving durerea. Lucreaza f incet si precis, ma innebuneste, dar ma simt f bine dupa aia. Fiecare muschiulet e lucrat.

 

Marina, eu acum locuiesc la Sibiu, asa ca stiu ce zici cu telemeaua aia[:D]. Eu cumpar si urda din piata, e gustoasa si are multa proteina si putina grasime.

 

Nu stiu exact ce gasesti tu acolo in Africa ta[:D], dar eu ma gandesc sa-ti mai iei si seminte de in si canepa, quinoa si amaranth, fasole mung, niste condimente/sosuri si lapte de cocos de pe Asian Home Gourmet, unt de migdale si de arahide, samburi de caise, nuci de Brazilia. Cica mancaruri romanesti[bang][:D].

 

Ioachim, a date[olala]. Niiice. Eu-s maritata de 11 ani, nici nu-mi mai amintesc cum era cu date-urile[:D].

 

Allure, mie mi-e sila de semintele de papaya. In mintea mea arata a oua de paianjeni (pe care ii detest). Ideea asta mi-a fost sugerata de fetele mele, care nu se ating de papaya in niciun caz din cauza asta[:D]. Si nici papaya in sine nu-mi place mereu. Cateodata parca are gust de branza... Insa mananc intotdeauna in Tenerife. Acolo e mereu buna si are gust de concediu[:D]

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Caro - la Sibiu? Vai ce frumos! Iubesc Sibiul, ultima oara am fost acolo acum cativa ani, cand era Capitala Europeana a Culturii. Si primarul ce mai face? Il apreciam foarte mult intr-o vreme si chiar am avut ocazia sa il ascult recent la o scoala de aici de administratie si politici publice, unde a fost invitat sa tina un discurs.

 

Si re la "date" - pai e cazul sa mergeti! Cred ca Sibiul are multe locuri frumoase.

 

Ca sa fac caz de necaz...si eu am fost maritata la viata mea, nu a mers. Asa ca acum sunt din nou la stadiul de "casual dating". [:D] Fun, sa stiti, dar ingrasa rau...cina, vin, desert...

 

Allure - acum am vazut link-ul cu non-dairy creamer. O sa caut si eu. Eu am mai alternat laptele normal cu laptele de orez, care imi place. Cel de migdale si cel de soia nu imi plac.

 

Gata, plecam la munca [zid]

 

[cina2][zid][zid][zid][zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e la subiect dar e frumos:

 

 

[:)]

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

papaya e cu schepsis..99% din ce-am vazut pe piata e modificat genetic, toate au eticheta cu 3 (PLU - price look up code, care e din 4 numere si incepe cu 3)

am luat o data din greseala si l-am aruncat; sint mari si degeaba.

astea organice sint mici cit pumnul si foarte gustoase dar greu de gasit si scumpe. cred ca maninc o data de doua ori pe an; sint bune la digestie...la mine asta e de mare importanta! [:)]

 

am mai auzit persoane care nu maninca raspberries ca cica sint "paroase" [:D]

oua de paianjen n-am vazut niciodata...paianjenii nici eu nu-i sufar, ewww

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am vazut oua de paianjen[:D], dar asa mi-au zis fetele mele ca ar fi si atata mi-a trebuit[bang].

 

Aseara am fost la TaeBo. A fost binisor in general si greu la sfarsit cand a lucrat izometrie pt piept-brate. Ouch, aseara aveam bratele ca gelatina, nu puteam sa ma demachiez ca lumea[:D].

 

In acelasi timp cu TaeBo, in alta sala e clasa de Kangoo. E plin ochi acolo, frate, si numai vreo 2 au ghetele lor. Restul fac cu ghetele de la sala, ghete in care cine stie cate persoane au transpirat inainte! Nu inteleg si pace!

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papaya - nu cred ca am mancat vreodata.

 

Fetelor - ca tot veni vorba de dating. Am fost invitata la un al 3-lea date, la un curs de tango. Prietenul cred ca se gandea ca o sa fiu [olala], eu cand colo [bang]. Sunt anti-coordonarea in persoana. Dar asta e, m-am gandit ca macar o sa imi faca abdomenul extra-plat.

 

Asa ca ma duc. De 2 zile ma chinui sa am mijlocelul tras prin inel pt. dans, asa adica sa ingras porcu in ajun. [:D]

 

Dar ce se poarta la un astfel de curs? Gym clothes? Rochita suava? Rochita sportiva? Ce?. Tocuri? Nici nu am, doar la pantofi de interviuri. [:D]

 

Ca eu rochite port mereu, si la servici, si in timpul liber si acasa.

 

Dar acuma sunt in dileme existentiale.

 

Oricum, e un date sanatos, asta daca dupa nu urmeaza o cina copioasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin si eu cu vesti, m-am apucat de insanity, adica am facut 2 workout-uri si nu pot tine pasul caum trebuie, nu sint multumita, mai degraba frustrata. m-am hotarit sa fac in continuare cu chalene vreo 3-4 saptamini si dupa aia sa incerc iar cu insanity.

 

alte noutati nu am, papaya mie imi place dar mi se pare tare scumpa si nici nu o gasesc mereu coapta ca lumea. imi mai iau din cind in cind dar destul de rar. zilele astea am mincat nectarine si struguri, am vazut ca au aparut si prunele.

 

spor la treaba va doresc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fetelor!

 

Nu prea am mai scris ca nu am multe de adaugat. La lucru am intrat intr-o competitie intre departamente, cine merge pe jos mai mult. Eu am un spirit competitiv extrem de ridicat, asa ca am promis cu voce tare in fata echipei mele ca nu fac mai mult de 5 km pe zi. Au acceptat.[:D]

 

Ioachim, noroc cu intalnirile. Sper sa gasesti arbatul visurilor tale!

 

Am uitat sa va spun, am facut cipsuri de kale, au iesit superb. Ce este uimitor este ca baiatul si sotul meu sunt indragostiti de kale acum. Inainte era extrem de dificil sa le includ in meniu. Sa-i vedeti cum se uita la filme si mananca kale![:D] Este hranitor si extrem de ieftin, de fapt la noi kalele sunt ridicol de ieftine. Cam 0.90 de dolari un buchet mare.

 

Astazi o sa mananc barbeque. Avem un restaurant superb in oras de bbq si ne-am cam facut un obicei de a merge pe acolo din cand in cand. Barbatii mei sunt super fericiti ca sa ia o pauza de la mancare mea "sanatoasa". Sincer, ma face si pe mine fericita un bbq bun dar nu recunosc in fata lor [:I]

Baiatul e asa de haios, ieri am facut orez integral cu legune si el zice " mami, dar sincer acum, tu chiar crezi ca orezul asta este gustos?" Sotul meu l-a auzit din baie si mi-a zis ca a ras cu lacrimi de n-a putut sa iasa pentru zece minute ca sa nu-mi submineze autoritatea.

 

Incerc sa fac mancare sanatoasa dar si gustoasa dar nu intotdeauna imi reuseste. Este destul de dificil cu copiii, e dificil sa le insuflii o atitudine sanatoasa despre mancare fara sa-i faci sa devina obsedati si apoi sa aiba eating disorders sau alte probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...