Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Ioachim, la ce esti sceptica? Nu crezi ca mincarea GMO e nociva?

Studii au fost si s-a demonstrat clar ca mincarea gmo afecteaza negativ tractul intestinal si sistemul imunitar in cobaii hraniti cu cartofi gmo. Daca pe termen scurt au aparut modificari si inflamatii ale intestinului, iti dai seama ce se intimpla pe termen lung?!

Primul cercetator care a sesizat fenomenul a fost Dr. Arpad Pusztai care dupa ce a declarat pericolul acestor produse a fost concediat, studiile lui si rezultatele au fost ascunse publicului si Monsanto a continuat sa-si vinda produsele bine-mersi pe piata. Banii in punga lor sint mai importanti decit sanatatea noastra.

 

Sint dovezi destule, le-ai cautat?

 

Ai vazut documentarul "The world according to Monsanto"? Sint dovezi acolo girla!!! Cauta-l pe youtube si vezi atrocitatile facute de Monsanto si chimicala lor minune Roundup

 

Eu citesc si sint bine informata despre gmo's de prin 2005 cind eram la colegiu. Am avut un proiect cu tema la alegere pentru cursul de Nutritie si mi-am ales ca subiect Genetic Engineered Food. Am facut si o prezentare in Power Point si retin ca toata lumea a fost impresionata dupa prezentare, ca pe atunci se stia foarte putin despre mincarea modificata. Nici pe net nu era multa informatie, mi-aduc aminte ca am googalit in nestire ca sa gasesc ce mi-a trebuit [alcool]

 

Otilia, pasteurizarea distruge bacteriile beneficiale si enzimele necesare digestiei, respectiv absorbtiei calciului. De aceea laptele de pe piata nu aduce nici un beneficiu in ce priveste calciul.

Fiert sau pasteurizat este tot aia.

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare! Am reusit si eu sa pun un kil si ceva se pare. Am fost la mare si am pacatuit de cateva ori cu gogosi cu ciocolata, cartofi prajiti si pizza. Gogosile nu-mi trebuiau, dar a luat sotul mai multe si eu daca le am asa aproape nu pot sa ma abtin[:D]

 

Stie cineva cum se traduce KALE? Varza creata cumva?

 

Uitati un articol interesant despre alimentele cele mai alcaline:

http://www.energiseforlife.com/wordpress/2012/01/24/the-7-most-alkaline-foods/

 

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

 

Alaptatul - Help Line

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca un articol cu stiri proaspete despre "beneficiile" graului gmo [bang]

 

http://www.naturalnews.com/037170_GM_wheat_liver_failure_GMO.html

 

nici macar nu l-am cautat, mi-a sarit in ochi din intimplare.

 

ce sport mai faceti? ce mai mincati? [:D]

 

Xio, te-ai apucat de Insanity? Cum ti se pare?

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost aseara la Pilates cu minge mare. A fost usurel asa ca am reusit sa ard si 150 de calorii la bicicleta plus ceva tras de fiare pana s-a terminat programul la copii si a trebuit sa ii iau de acolo.

 

As fi mers si azi dar ma cam resimt.

 

Sportul meu saptamana viitoare va fi 3 x sedinta cu parintii, plus 3 x balet/dans, plus multe ore suplimentare ca se apropie o predare importanta. Deja a crescut nivelul de stres si incep sa rontai diverse [bang].

 

Cand aveti timp, puneti si voi va rog niste linkuri cu ce echipament sportiv folositi.

 

Mami de Ana Mariaid="red">(18.12.2004), Elisa Andreeaid="red"> (09.12.2008) si Iulia Alexandraid="red"> (14.08.2010)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure - mersi mult! Foarte interesant si apreciez mult ca ne ajuti sa ne documentam.

 

La mine problema cu validarea stiintifica cred ca vine din background, care e foarte cantitativ, numai cu experimente, statistica si regresii. Precum si de la faptul ca uneori imi vine greu sa disting ce info de pe net sunt veridice, sau sunt scrise de ioachim [:D]

 

Asa ca apreciez mult ca ne tii in tema. [pup]

 

Eu nu prea mananc whole grains regulat. Adica mai mult ca sigur mananc cateva pe saptamana, dar nu in fiecare zi.

 

Otilia - foarte bine cu sportul! Lasa ca si saptamana viitoare vei avea timp de ceva. NU rontai!!!!! [:D] Stii ca doar asta e si problema mea, rontaiala pe fond de stres. Dar facem front comun....Hai sa bem ceai! [8D]

 

Eu am facut 1 ora pe elliptical si niste abdomene [:D]

 

De mancare:

 

MD: banana, cafea cu lapte de migdale ( Allure, e bun, sau nu? [:)])

P: "split pea" soup - nu stiu cum se traduce. Paine de secara, homemade, a facut mama unei prietene.

G1: pepene rosu - 3 felii.

G2: apa de nuca de cocos- apropo, asta e buna? Ca in ultima vreme a devenit bautura mea preferata. O ador!!! Contine mult potasiu, se pare si cu foarte putine calorii.

C: Salata cu: 1 avocado, 1 rosie, spanac, pepene rosu, migdale si dressing cu otet balsamic.

Dupa cina: cocktail [alcool] cu multe calorii [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu va marturisesc pacatele de saptamana trecuta in Romania, 2 gogosi cu branza. Acum daca ma uit in urma erau niste oribilitati culinare, dar mi-au lasat gura apa. Nu stiu ce naiba e cu mine dar chestiile astea nu le-as fi atins nici platita cat am stat in Romania . Acum de cate ori ma duc acasa mi se pune pata pe diverse tampenii. Si zau ca nici macar nu imi e dor de Romania, de fapt cred ca ma duc mult prea des acasa.

Sport sunt in pauza ca ma gandesc sa nu ma agit cu taietura. Oricum maine sunt decisa sa o iau cu o banda usoara si am niste CD-uri cu Pilates in casa , bag un oki si pe ele.

Mai am in plan un wk detox, trebuie sa dau un impuls kg mele cat sunt in pauza de sport. Are cineva sugestii ce as putea incerca? Tineti cont ca sunt in placuta Africa nu am multe nebunii la indemana dar mi-a ramas in minte un post de-a lui Allure cand se contra cu nu stiu ce fete care beau shake din 8 banane la micul dejun. Maine ii bag si eu o banana doua profitand de avantajul ca imi cresc in curte si jur ca sunt bio intrucat imi ingrijesc bananul cu mana mea si banuiesc ca nici modificate genetic nu sunt (se innegresc rapid). Trebuie sa va spun ca pana am ajuns aici nu am avut habar ce gust au bananele. Porcariile alea din Ro sunt nimic pe langa realitate.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, mi-ai facut pofta de gogosi cu brinza! [pofta]

Langosi...mmmm...Pofta-n cui!

 

Daca as avea bananier in curte as minca non-stop!!!

Fetele alea prestau dieta "Raw fruit high carb diet" - totul raw, 80% carbs din fructe, 10% fats din avocado si nuts, 10% proteina vegetala.

Secretul in a nu te ingrasa din atitia carbohidrati este ca totul sa fie crud si vegan. Nu mi se pare echilibrat stilul asta de alimentatie dar cu siguranta pe o perioada scurta e usor pt sistemul digestiv.

 

Laptele de migdale e foarte bun mai ales daca e homemade. Coconut water e buna si ea dar nu in loc de apa. Are zahar totusi. Ce brand iti place? sint multe pe piata dar numai vreo 2 mi se par ok.

 

Si mie imi place "split pea" soup!! yumm...numai facuta de mine! Probabil supa mea favorita din cele descoperite pe aici.

 

Cine vrea sa faca "liver flush" cu mine? Cura cu ulei de masline pentru eliminarea de gallstones? Unul din efecte, pe linga detoxifiere este metabolic boost. In cartea mea zice ca te scapa de multe belele, boli inflamatorii, acnee, pete pe fata, pms, etc...

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Allure! Si tu esti matinala ca si mine.

 

Am cautat split pea soup - si e de fapt mazare se pare? Eu mananc varianta vegetariana ca nu imi place carnea.

 

Din pacate, eu nu am timp deloc sa le prepar in casa, asa ca le cumpar pe toate - lapte de migdale iau fara zahar adaugat si de obicei, organic.

 

Apa de cocos, fie o beau chiar din nuca de cocos ( cumpar din Chinatown ) sau de la Zico.

 

O beau ca suc [:D]. In rest beau multa apa si ceai, cel putin 2 litri pe zi in general, asa ca macar la capitolul asta stau bine.

 

Ce spui tu acolo cu flush suna bine, dar prea greu de tinut [:I] Succes!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...