Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ladybird32
Allure, in ce consta cura cu ulei de masline impotrivz pietrelor la bila ? M-as baga eu, imi place foarte mult uleiul de masline, organic of course.Si inca ceva - ziceai ceva de "cartea mea".... Care e cartea ? Sa nu spui ca ai scris chiar tu o carte [olala]
align="right" id="quote2">good grief, no! [:D]sint altii mai destepti ca mine, ii las pe ei sa scrie carti, eu deocamdata sint la capitolul citit.cartea e asta, ce citesc eu recent: http://www.amazon.com/The-Amazing-Liver-Gallbladder-Flush/dp/0976571501foarte buna si relativ usor de citit; n-am terminat-o ca tot citesc in paralel si din altele [batcap]am scris despre ea si la subiectul lui Deus cu hormonii si cineva zice ca a facut o data si a avut rezultate foarte bune (se fac 6-8 cure la distanta de citeva saptamini)pe scurt, se tine o dieta foarte usoara vreo 2 zile ca sa curete colonul, apoi se bea sare epsom cu apa pt a deschide/relaxa canalul biliar (magneziul ajuta la asta) si apoi se bea ulei de masline cu suc de gref sau lamiie.uleiul de masline determina o evacuare de bila puternica ce va impinge pietrele in afara.cam asta am retinut din ce-am frunzarit capitolul cu pricina; detalii, dupa ce termin cartea.Ioachim, nici nu stiam ca exista supa de mazare cu carne; eu nu amestec 2 surse de proteina in acelasi dish ca e greu de digerat; one at the time... (fasole cu carne, mazare cu carne - big no no!)vezi ca supele alea de le cumperi gata facute se prepara din prafuri cu "gust" de vegetale, aka chimicale, plus MSG, plus alte cele...se cheama "soup base"; numai bune de intoxicat ficatul; sorry for the bad news.da, ma scol devreme...cam pe la 6am indiferent la ce ora ma culc."*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioachim

Ce spui tu acolo cu flush suna bine, dar prea greu de tinut [:I] Succes!!

align="right" id="quote2">

nu e greu deloc sa bei niste zemuri si sa astepti sa iasa porcariile din tine; mi se pare de o mie de ori mai simplu decit o dieta de detox in care trebuie sa urmezi un plan pentru n zile.
si ca rezultat mi se pare net superior.

daca a facut-o mama la 60 ani, ma incumet si eu [:)]

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
id="size2">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioachim
Si daca le cumpar organice, numai de la magazine in care am incredere?Am citit ingredientele si nu era nimic chimic [:)]
align="right" id="quote2">te refereai la supele din plic? credeam ca le cumperi pe alea "fresh" gata facute din magazine unde servesti lunch.chiar daca nu e chimic, nu are valoare nutritionala mare...(ma simt prost ca parca dau cu bata in tot ce spuneti [:I]...ma scuzati, dar nu e personal [:)])"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost la conserva [:D]

 

Ca valoare nutritionala, eu zic ca e ok. Adica multe proteine, fibre, fier, alte vitamine. Zahar foarte putin, ne-adaugat, adica de la mazare.

 

Singura problema e ca avea destul de mult sodiu. Dar in rest, eu nu sarez mancarea niciodata de exemplu, si cum ieri in rest am mancat practic numai salata si fructe ( a si painea de secara [:)]), eu zic ca e ok.

 

A, si Allure, mie imi place ca ne inveti, asa ca go for it. Avem dezbateri sanatoase si invatam una de la alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbiti de mazare eu am bagat astazi o mazare ca la mama acasa adica chiar mai buna:)

Fiert niste ceapa, adaugat mazare ( e drept congelata ca alta nu am), turnat niste morcov si rosii din gradina mea , astea au iesit si sunt mega gustoase chiar daca nu prea fatzaoase, am fiert tot si acum ne batem pe mancare .

Fi'miu a declarat ca e delicioasa asa ca m-am scos

 

Raportez si 50 min mers pe banda inclinatie 12, nu am alergat doar am mers rapid.

M-am uitat si la pilates, diseara ii bag si un 20 de min de pilates usurel.

 

 

 

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, da-i inainte cu bata ca eu ma bucur. Eu nu am atata timp de citit ca tine, asa ca beneficiez si zic saru'mana[flo].

Eu m-as baga la un detox de ala pt ca am probleme cu bila. Sunt tinute in frau de dieta, dar potentialul e acolo. Numai ca te rog sa-mi spui exact ce si cum se face (cantitati si tot) ca sa nu fac vreo prostie. Nu stiu daca la noi se gaseste sare epsom, nu merge cu magneziu praf dizolvat in apa?

 

Ioachim, noi nu mancam din conserva decat ton in ulei. In rest nimic. Mie mi se pare ca toate au gust de metal, asa ca pas! Stiu ca tot Allure ne zicea si cat de nasoale sunt dpdv sanatate si eu am bagat la cap.

 

Si daca luam pasta de rosii de ex, o luam la borcan de sticla sau in cutie de carton (tetrapak).

 

Saptamana asta am fost la sport de 3 ori: TaeBo marti, Pilates joi si Zumba vineri. A fost f f fain, dar ma doare spatele... Nu stiu ce naiba sa-i mai fac. Mi-am cumparat si o perna speciala de dormit pe o parte, cu memorie si nu mai stiu ce. E muuult mai bine, nu mai dorm cu bratul sub cap si nu ma mai doare umarul, dar spatele tot ma doare. Am saltea f buna, scaun bun la compu, am si o scolioza dubla discreta insa...

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro are dreptate cu conservele...stratul de la interior contine BPA (bisphenol A) care e foarte daunator hormonilor, sanatatii in general..e cancerigen.

Si eu ma feresc si cumpar tot ce pot in sticla. Este o companie care face niste conserve foarte bune (beans in general) si pretinde ca e BPA free...numai pe alea le cumpar ca imi plac mult garbanzo beans ale lor. (http://www.edenfoods.com/)

Sint mai scumputze dar calitatea e excelenta.

 

Sare epsom se gaseste pe ebay. In carte scrie ca se poate folosi si magneziu pastile dar ca nu e acelasi efect. Sarea e de preferat. E important sa se dilate canalul prin care trec pietrele, altfel e posibil sa ramina stuck. Ma rog...mama n-a mai baut nici un magneziu si tot a reusit sa elimine o gramada de pietre dar parca poti sa stii?? Nu vreau sa ma risc.

Am pus ochii pe asta: http://www.amazon.com/Ancient-Minerals-Magnesium-Flakes-Single/dp/B005F1ATJQ/ref=pd_sim_hpc_3

 

...si acum am vazut ca nu face delivery la mine [q]

 

cu sportul am fost slabutz rau saptamina asta ca m-a durut un genunchi si mi-a fost lene. ma regrupez de maine, sper...

 

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...