Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cardio power & resistance restanta si fit test asa ca sunt back in track pentru a treia saptamana de Insanity. Cam fara lipsa de chef astazi, era ziua de antrenament dar nu m-am simtit in putere sa ma bat cu negrii mititei care nu sunt chiar mititei asa ca am chiulit-o si am optat sa recuperez . Mai citesc putin si despre Rina dar pare ok si cred ca ma apuc incet incet de ea cu ajustarile de rigoare Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioachim
Allure - poti te rog sa imi dai ceva mai multe detalii despre adrenal support? m-am uitat la suplimentul din link-ul transmis de tine si ma gandesc sa il comand si eu in state. Mersi mult! p.s. si eu mananc multi fulgi de ovaz - mie imi plac simpli, fara nimic adaugat [:I]
pai nu stiu ce detalii sa-ti dau... ce te interesa? du-te intr-un health food store si intreaba de suplimente pentru adrenal support...aici la mine, in magazinele serioase au doctori naturopati in staff care te ghideaza si raspund la intrebari, eventual recomanda produse; spui ce probleme ai si primesti recomandari. treaba cu glutenul la fulgii de ovaz e asa...va spun eu ca sint barometru curat [bang] stomacul meu il detecteaza imediat..aseara am facut un test (again!!!) sa ma conving pe deplin: am mincat un bagel de pumpernickel (secara cica, dar cred ca e combinat cu wheat si oricum secara are ceva gluten) iar azi vad ca mi-au iesit pe fatza doua cosuri imense, cite unul pe fiecare obraz ...si doare de numa! [q] ce mi-o fi trebuit bagel?? ca nu mai mincasem de 2 ani....m-am si balonat bineinteles. dupa citeva saptamini, chiar luni in care l-am evitat si mi s-a curatat fatza complet, iata reactia prompta...si nu e coincidenta ca nu-s inainte de ciclu si e adoua oara cind fac acest test cu rezultat identic. ziceam de ovaz, cind maninc fulgii aia nu am probleme deloc...ce se aduna prin contaminare e probabil neglijabil, deci nu va faceti probleme. evitati produsele de grau, tot ce e cu faina...e suficient! ieri am fost la un bookstore sa-mi iau o carte si am rasfoit "Wheat Belly" - o carte despre care am tot auzit si care explica cum e cu glutenul... n-am luat-o inca dar o am in vizor. Mi-am luat cartea lui Andreas Moritz despre "Liver and gallbladder flush" pe care am de gind sa o si fac (e o variatie la cura cu ulei de masline pentru vezica biliara) A facut cineva? Secretul la Shakeology e reteta...combinatia cu alte ingrediente il face yummy. Mie nu-mi place ala Tropical, poate noua formula o fi diferita. Ala de ciocolata, il fac cu Sunwarrior 50-50% si cu frunze proaspete de menta/ gheata multa [pofta] Marina, daca stiam ca vrei Tropical, iti trimiteam eu o cutie ce o am neinceputa si vreau sa scap de ea [:D] O dau ieftin numai s-o marit... Ma incurc de ea p-aici prin casa. Vreau sa-mi comand varianta noua vegana de ciocolata. Pentru mine, shakeurile astea sint in loc de desert, imi iau pofta de dulciuri in 90% din cazuri. Sint si usor de digerat... Dieta asta Rina, nu stiu mare lucru despre ea, o singura idee as vrea sa remarc...inteleg ca zilele sint imparitite pe grupe, o zi carbs, o zi fats, etc... cu logica mea zic asa: organismul are nevoie in fiecare zi de o anume cantitate din TOATE grupele de nutrienti ca sa performeze functiile celulare diferite; de exemplu, de proteina e nevoie in fiecare zi pentru repararea tesuturilor care se "distrug" in permanenta (mai ales cind faci sport), de grasimi/colesterol e nevoie in fiecare zi pentru fabricarea de hormoni, de carbs e nevoie pentru functionarea creierului, etc E doar o observatie personala, s-ar putea sa nu am informatii suficiente despre structura acestei diete dar daca e asa cum cred, numai o grupa de alimente pe zi, eu personal nu cred ca e ideala pentru sanatate. Cel putin, daca faci sport, musai sa maninci zilnic si carbohidrati si proteina. Daca nu maninci proteine intr-o zi, din ce se repara muschii peste noapte? Daca gresesc, sa ma corectati. wow, cit am scris! "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioachim, poate e suficient pt tine dar eu as muri sigur de foame. Mai ales daca as munci 12 ore. Eu astazi am fost cuminte, am mancat oats, quinoa, avocado, fasole neagra si alte vegetale si fructe. Am alergat o jumatate de ore pe treadmill si am facut callanetics o jum de ora. Corpul meu se simte asa bine dupa ce intind fiecare bucatica din el. Eu caut o crema de fata pt zi. Am avut shisheido dar parca e un pic cam gras pt vara. Allure, imi aduc aminte ca ai recomandat tu ceva dar nu mai gasesc linkul ala. Il mai pui te rog o data?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am facut pe sot sa faca mai mult sport astazi. Il pacalesc ca arata cam obosit si apoi ii spun asa mai delicat ca poate are corpul lui de un pic de sport si mai mult somn...ca sa nu imbatraneasca repede, parca vad si cateva fire de par alb... "Inbatranirea" este cuvantul care-l sperie. Se executa imediat. Ce rea sunt!:)) Dar pe bune ca nu stiu alta metoda care sa-l motiveze sa faca mai mult sport. Mananca sanatos dar nu doarme suficient si nici sport prea mult nu face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haha, Alice, pai sotul tau e cam ca mine :) Ca si eu mananc relativ sanatos, in linii mari, dar nu face sport si nu doarme - exact ca mine [bang] Ar trebui sa mananc mai mult de 1500? Eu sunt si mica de inaltime, cam 163. Allure - de unde stiu ca ar trebui sa iau suplimente din astea? Poate caut pe langa mine. Iau niste magneziu si calciu acum. Azi eu zic ca am mancat sanatos: MD: banana + cana cu lapte P: salata de spanac cu somon si pepene G: 2 pumni de nuci diverse - foarte bune 1 felie pepene 2 pere C: orez brun cu stir-fry de fasole verde si vinete G: Pepene, si 2 felii de paine de quinoa cu branza brie Cum suna? Ma laudati sau ma criticati? Ca miscare - am urcat 5 etaje [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioachim, suna bine! Mai putin laptele[:)]. Eu nu beau lapte de vreo 6-7 ani. Decat asa, un deget in cafea, sau ocazional in ceva desert, sau intr-o perioada mi-am mai luat de pofta cate o cutie delactozata. In ultima vreme am mancat ceva mai multa branza, recunosc (branza de capra, cascaval sau telemea proaspata). Parca simt nevoia sa mananc. Oricum am lipsa de Ca, si mai adaug ceva, caci branza contine cam de 3 ori mai mult Ca decat laptele/ Ce bine ca voi puteti gasi paine de quinoa. La noi nu exista asa ceva. Am gasit niste panite uscate p ebaza d equinoa, dar pretul e mult prea mare, circa 2,5 euro un pachetel cu 10-12 bucati. Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly - mersi de laude! Laptele eu nu il beau simpluu, dar beau cam 2-3 cafele pe zi in care pun lapte - in total cat sa se adune aproape o cana, as aproxima eu. Nu pun zahar in schimb [:D] E chiar asa rau laptele? Ca la mine s-ar aduna totusi, dupa cum am mentionat, cam o cana zilnic. Aici paine de quinoa am gasit ieftina intr-un singur magazin, pt. cele din SUA, la prietenul meu Trader Joe's. E foarte buna si are multe proteine. Alt raspuns: Si eu, ca si Allure, cred ca in linii mari, corpul cam are nevoie de putin din toate grupele aproape zilnic. Ca nu se poate mereu la fel, asta e altceva - si eu am zile in care predomina fructele, sau legumele, sau proteinele, dar, asa, in general. Azi am: MD: fructe P: salata de 2 avocado, rosii, ceapa de apa, si multe nuci G: fructe C: ies la restaurant, inca nu stiu ce [:I] Am mers si pana la servici 45 minute [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesi de ce-mi scriu eu memoriile pe aici,msa mai capat idei. allure ai dreptate cu regimul dar rina nu e chiar asa restrictiva din cate vad. Adica fructe si legume sunt permise zilnic cu restrictii de ore fructele, se disociaza alimentul majoritar gen proteine, carbohidrati, vitamine si nu mai stiu ce dar nu sunt atat de restrictive ca la dieta disociata. Pana la urma trial si error vad si eu daca mi se potriveste, cum stau cu energia. Daca vrei sa facem afacerea cu shakeology o facem ca tropical e clar singurul care l-as inghiti. Ar tb sa ma lamuresc cum functioneaza paypall ca daca transfer baniindin banca direct ma costa comisioanele mai mult ca transportul. Da-mi pe PM detalii in ce conditii il vinzi si batem palma. Asa nu mai am decat sunwarrior de achizitionat si sunt dotata pana de craciun cu proteine. Ma duc acasa sa-mi fac portia de shaun, azi e o ingramadeala cumplita pe strada deja sunt in trafic de o ora si mai am Si cu mancarea am dat-o putin in bara , s-a deschis un restaurant mexican in oras asa ca ne-am dus sa-l incercam. Demential atat zic[:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...