Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Marina si eu merg azi la restaurant mexican. Sper sa fie la fel de bun ca al tau [pofta] Re la slabit, eu cred ca mai mult decat disocierea, conteaza nr. total de calorii zilnic. Daca iti propui un target caloric ( tinand cont si de sportul pe care il faci ) si in cadrul asta mananci orice, bineinteles si sanatos, nu slabesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nope la mine nu merge cu limitarea caloriilor intrucat in mod constant mananc sub 1500 in conditiile in care mai scap si cate o bere. Cred ca ma invart la 1000-1200 cand le numar si de aici rezistenta la slabit. Pentru mine redusul caloriilor inseamna infometare. Tine cont si ca am 170 si 57 kg deci conform multor standarde nu as fi chiar rau. Plus vreo 40 de ani acusica. Numai ca eu sunt destul de perfectionista si mi-ar placea sa arat ca dupa reclama [:D] Plyo cardio terminat cu success, incep sa fac incalzirea cap coada cea ce nu mi se pare laudabil dupa 10 ore de munca si vreo 3 in trafic astazi pot sa topai 10 min in viteza fara sa ma adun de pe covor, ceea ce nu mai experimentasem de mult[:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina - pai cred ca arati super [olala] Pare ca stai bine si cu kg si cu tonifierea ca doar faci mult sport. In termeni relativi, stai mai bine decat mine, ca eu acum am 50 la 163 si ma apropii de 30 [:D] Bravo tie ca ai grija de tine! Da, daca mananci 1000-1200 ( + tot sportul pe care il faci! )nu merge sa scazi mai mult de atat, ca ar fi rau pt. organism. Merita atunci sa incerci atunci cu disocierea, desi eu marturisesc ca sunt sceptica. Tind sa cred ca meritul principal al disocierii este ca impune un fel de disciplina ceea ce ce rezulta in final tot la limitarea nr. de calorii, ceea ce rezulta in final in slabit. Tin pumnii, desi sunt sigura ca deja arati dupa reclama [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Sunt plina de energie. Am fost aseara la cea mai faina ora din ultima vreme. E nou tipul acesta de antrenament si aseara au fost 2 instructori. Se numeste RAW, au pus [url="http://www.youtube.com/watch?v=tKf87mpt_tU&feature=youtu.be"]aici[/url] un filmulet demonstativ de la sala. Dar de fapt ce conteaza numele. Mie mi-a placut muzica [:I]. Cel mai mult imi plac exercitiile ca nu e ceva complicat si toti le pot executa (mi s-a intamplat sa merg la o ora si sa nu inteleg cum a explicat in norvegiana pasii la anumite exercitii si uite asa nu imi ieseau bine). Am rezistat neasteptat pana la sfarsit, aproape o ora. Ei si mi-am facut programare la Cardio Energy mai pe seara, daca tot sunt pe val [:)]. Pana atunci am alt sport extrem, mersul pe tocuri de 8 cm [8D] la servici dar si mai tarziu prin oras distanta maricica pentru ca e zona pietonala si trebuie sa imi duc fata la un curs de dans. Spor la treaba! Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele, ce m-ai botezat. Dar sunt obisnuita, chiar prefer varianta aceasta fata de Olimpia de exemplu [:)] Eu mai am mult de lucru pana la un 5 prima cifra la cantar. Pana atunci ma bucur de fiecare pas in directia buna. Ca nu pot sa uit cum incercam acum un an sa alerg si simteam picioarele ca nu ma asculta. Ce alimente consumati dupa o ora de sport intens? Ziceati ceva de proteine dar care anume? Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei sceptici la problema glutenului: http://skeptoid.com/episodes/4239 (se poate si asculta: http://skeptoid.com/audio/skeptoid-4239.mp3 ) Allure, cred ca e clar ca tu ai o problema directa cu glutenul, din pacate. Eu nu mananc fainoase... ca nu mananc, dar daca se intampla cumva nu observ absolut niciun efect negativ.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Ele, ce m-ai botezat. Dar sunt obisnuita, chiar prefer varianta aceasta fata de Olimpia de exemplu [:)] Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
[bang][bang] scuze. [pup] Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rall
Pentru cei sceptici la problema glutenului: http://skeptoid.com/episodes/4239 (se poate si asculta: http://skeptoid.com/audio/skeptoid-4239.mp3 ) Allure, cred ca e clar ca tu ai o problema directa cu glutenul, din pacate. Eu nu mananc fainoase... ca nu mananc, dar daca se intampla cumva nu observ absolut niciun efect negativ.
nu cred ca mai are nimeni dubii dupa cit v-am batut la cap [:D] iar eu sint CLAR alergica... din fericire nu celiaca! am constatat acum citeva luni dar a trebuit sa testez, sa fiu sigura. oricum nu ma omor cu painea ca ingrasa :) Marina, o sa-ti trimit mesaj...azi sint super bizi. Otilia, dupa ora de sport intens se consuma carbohidrati si proteina. Nu grasimi. Cind va aud cu 1200-1500 de calorii mi se face parul maciuca. Eu maninc constant in jur de 2000 Ioachim, laptele e foarte rau, mai ales pasteurizat. Contine hormoni de crestere (naturali, nu cei adaugati) care poate influenta supradezvoltarea unor celule in organismul deja adult => tumori. Laptele e facut pentru pui sa-i ajute sa creasca mari intr-un timp scurt, noi nu mai sintem in stadiul ala. In plus, pasteurizarea il face nedigerabil, distruge enzymele bune, il face extrem de acid pentru corp, ceea ce conduce la distrugerea calciului din corp nicidecum la aport de Ca. Pe mine si iaurtul (organic, de ferma, simplu) ma irita la fel ca glutenul [q] Am renuntat si la el. Gata, pa! "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele - lasa, ca tu cred ca esti mai tonifiata decat mine. Eu nu prea sunt. Am facut ceva miscare in adolescenta si acum mai fac daca am timp, acum 2 ani ma duceam la sala cam de 2 ori pe saptamana si faceam elliptical cam 45 min. Otilia - tu esti in Norvegia! Wow, wow! Eu pe termen lung am in plan sa ma stabilesc intr-o tara scandinava. Cum e? Pana acum nu am ajuns in Norvegia, dar am fost in Suedia si Danemarca si [olala]. Mai ales scandinavii - inalti, blonzi, si foarte "gender egalitarian" din cate inteleg. [:D] P.S. Bravo pt. sport! Nu stiu ce sa mananci dupa un workout intens. Mie de obicei, dupa un workout, chiar nu imi e foame imediat. Cam la 1 ora, mananc ca de obicei daca e ora mesei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...