Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Mie 1200 de calorii mi se par de domeniul fantasticului! Eu mananc muuuult mai mult de atat si cand nu fac sport si totusi ma mentin. E drept ca nu la 53 Kg, dar eu nici n-am pretentia[:D]. Pe mine m-ar stresa sa stiu ca daca 3 zile la rand mananc 1800 cal ma ingras[q]. Exista chiar o metoda (sa-i spunem) - upping calories for weight loss. Adica incet-incet iti cresti numarul de calorii pe care le consumi ca sa iesi din cercul vicios. Cand mai citeam pe comunitatea de la shape.com stiu ca era f popular pe acolo. Practic iti revigorezi metabolismul mancand si facand sport. Am gasit o sala mishto aproape de mine si am decis sa merg luni la Pilates, miercuri la TaeBo si vineri la zumba. Zis si facut. Miercuri m-am dus la o clasa de TaeBo. Mi s-a parut slabut de tot, inteleg insa ca tipa asta care a tinut clasa il inlocuia pe titular in timpul concediului si cica ala ar fi un tip serios. Asa ca ma mai duc sa-l vad si eu pe ala miercurea viitoare[:D]. Azi merg la Zumba. N-am facut in viata mea, nu stiu cum va fi. Sper ca fain. Am febra musculara, evident, sper sa scap de ea azi dupa zbantzuiala[:D] Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

na..ca am mancat si eu peste. dar atat[:D] Spre surprinderea mea familia s-a obisnuit cu ideea si nu m-a batut nimeni la cap. Eu astept sa ma stabilesc undeva si sa incep cu sportul. L-am reamenintat pe prietenul meu, ca imi cumpar su sac de box, sau bara :))) Am innebunit de placere aici, cand am mancat telemeaua mea moale,nu stiucum ma voi descurca fara ea ...am spus ca la iarna imi car cu mine un butoi si gata. Allure, ce ulei e bun pt corp? Mi-am luat de cocos pt par, ca e sublim, a vazut ceva Unt de Shea dar nu imi mai aminteam daca ala este exceptional sau altceva... Si sunt acum intr-o dilema, ca nu mai inteleg care sampoane nu tsteaza pe animalute.Am intrat deja pe PETA, am vazut lista, dar anul trecut am vazut ca Wella profi (SP) nu este tesstata pe animale, anul asta nu mai gasesc nimic.... **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, dar unde te stabilesti? In alta tara? Allure, referitor la lapte si hormonii de crestere, ma gandesc ca acei hormoni trec si in produsele derivate - iaurt/branza, nu? O fi mai mica cantitatea oare? Nu am studiat inca aspectul. Oare procesul de fermentatie si enzimele afecteaza si acesti factori de crestere? Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly, cred ca da. Citeste aici un articol de la gazeta Universitatii Harvard: http://news.harvard.edu/gazette/2006/12.07/11-dairy.html "One study compared diet and cancer rates in 42 counties. It showed that milk and cheese consumption are strongly correlated to the incidence of testicular cancer among men ages 20 to 39. Rates were highest in places like Switzerland and Denmark, where cheese is a national food, and lowest in Algeria and other countries where dairy is not so widely consumed." Lamureste bine si problema laptelui daca mai erau dubii. Eu maninc foarte putina feta greceasca din cind in cind. Si cam atit. Cantitatea cred ca face diferenta. XIO, uleiul de cocos e grozav pt par dar cam gras pentru piele (il folosesc inainte de culcare eventual). Foarte bun este uleiul de samburi de strugure (grapeseed oil) care se absoarbe mai bine si are multa vit E. Shea butter e forte bun dar de asemenea cam gras. Samponul meu favorit fara parabeni si netestat pe animale este asta: http://www.iherb.com/Desert-Essence-Shampoo-Coconut-8-fl-oz-237-ml/22453 Au si balsam de par. Parul meu e foarte uscat si balsamul asta imi merge bine. L-am mai incercat oe cel cu aroma de raspberry si nu mi-a placut. Cocos e fain. Secretul ca organismul sa nu stocheze grasime cind maninci low cal este ca o zi pe saptamina sa maninci mai mult, eventual in ziua de "cheat" unde bagi o prajitura/doua, o shmecherie mai calorica pe care in mod normal o eviti [;)] Cam cu 5-600 calorii mai mult decit normal. In felul asta se da asigurare corpului ca nu sint vremuri de restriste si nu e necesara stocarea. Numai sa aveti grija sa va miscati mai mult in ziua aia sa nu se depuna. "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure - deci asa cu laptele si iaurtul, chiar daca e organic :( Nu mananc prea mult iaurt - poate 1-2 ori pe saptamana, dar am spus ca laptele se cumuleaza cam o cana pe zi. Ca si calorii, dupa cum am spus, eu ma invart pe la 1500 - mi-am calculat pe niste site-uri la inaltimea mea si greutatea actuala daca vreau sa ma mentin si o viata relativ sedentara, si cam atata imi trebuie. Uneori, mai putin. Uneori, mai mult. Daca va spun ce am mancat ieri, ma bateti [:D]. Si mult, si nesanatos [q] Dar am fost stresata rau cu 2 interviuri si am simtit nevoia de "comfort food".... Mi-am mancat multe fructe ca de obicei ( banana, pepene, capsuni, etc ), salata cu avocado si rosii, dar pe langa asta, am haplait asa: 1. Protein bar - imi era pofta de ceva dulce, am zis macar sa aiba si proteine [:D] 2. Vreo 3 pumni de alune si nuci 3. Steamed bun dulce chinezesc 4. Desert - fried bun cu red bean paste chinezesc 5. 2 cookies + crackers Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - ca si calorii nu o fi o tragedie, s-ro fi adunat vreo 2000-2200. Problema e ca am avut prea mult lucruri nesanatoase in aceeasi zi. Certati-ma [:D] Nu-i nimic - azi pap sanatos [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma enerveaza cumplit astia cu shopping on line si magazinele lor. Astia in Romania nu au proteina BIO care o vroiam, al treilea magazin imi da reject dupa ce ma pun sa imi fac cont, plasez comanda etc. Astia de la Sunwarrior m-au trimis la partenerii lor, am incercat si eu cu Cehia ca e mai aproape si cica livreaza in Romania, vezi sa nu. Am comandat pe site-ul frantuzesc, macar asta mi-a luat banii, sper sa imi trimita si produsele[:D] In alta ordine de idei la mine e zi de muaythai asa ca o ora si jumatate de lupta grea ma asteapta[:D] Eu daca va zic ca mananc putin asa fac: - dimineatza o banana si un mar -pranz un ochi cu salata verde -gustare acum inainte de sport ii bag niste almonds blanched, nu stiu cum le zice in Romania ca pe acolo nu le-am vazut si multa apa Diseara nu am nici o idee, am frigiderul gol golutz Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, mersi! Eu am pielea pe corp extrem de uscata.Bine, nu ajuta nici faptul ca de multe ori mi-e lene sa ma creia o pauzasc si stau si o saptamana fara sa pun o crema pe piele. Pt fata am avut ulei de migdale, a fost tare ok, dar il foloseam doar dupa o exfoliere, cand aveam fata extrem de uscata. Am descoperit ca TIGI nu testeaza pe animalute, suna ok si sampoanele de pe siteul dat de tine. Multu![:D] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-a molesit caldura? Sper ca nu ati lasat sportul balta. Mi-am incheiat glorios a treia saptamana de insanity. Corpul s-a mai tonifiat dar in kg nu prea am dat jos in general din cauza mancatului haotic. Aseara am trecut printr-o petrecere, am mancat chestii super faine, aici neavand de unde sa cumperi multe chestii lumea se intrece in a le face naturale. Guacamole, salsa cu sticksuri de morcovi, humus cu ardei copti , ce mai am bagat in mine cat am putut. Azi incerc sa recuperez, sper sa nu se mai anunte nici o petcere in cartier:) Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu sa mananc numai cat mananci tu, as cadea pe jos. Nu e bine ce faci... N-am facut zumba vineri ca am incurcat orele, asa ca am facut o ora de step. Nu mi-a placut, ca de obicei, mi se pare asa o porcarie. Am facut-o, ca tot eram acolo... Azi ma duc la Pilates. Abia astept, ca asta imi place si sunt si cam intepenita. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...