Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (56)


Recommended Posts

Total de acord cu Allure Pt. noi, majoritatea, un stil de viata preponderent sanatos, si cu reducerea unor alimente rele, e solutia mai usoara si probabil mai usor de tinut pe termen lung. Ca de slabit, dupa cum am spus, daca mananci doar 2 ciocolate intregi pe zi, sigur slabesti - sunt numai 1000 calorii. Dar vai de sanatatea noastra daca am face asa ceva [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioachim A, si eu mananc la orice ora daca imi e foame - eu cred ca pt. slabit are importanta totalul caloric, nu ora la care mananci in general...
nope! mincare = energie energie neconsumata = energie stocata (ca grasime) daca maninci inainte de culcare, sanse mari sa se depuna. si chiar daca n-ar fi asa, tot nu e bine sa maninci cu 3 ore inainte de culcare pentru ca in timpul somnului, organismul se ocupa de digestie in loc sa performeze alte functii mai importante (reparare, regenerare, chestii de imunitate) Ideea pe care eu tot ma stradui sa o promovez este sa incercati sa treceti de ideea numarului de calorii si a "dietelor" ca un instrument de slabit si atit... concentrati-va atentia pe ce este sanatos pentru corp: ce ajuta metabolismu si sanatatea generala. Un corp cu adevarat sanatos isi regleaza singur greutatea dar pt asta trebuie sa aveti grija la multe, nu numai la calorii. "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu mananc mult [:D] Dar daca imi e si putin foame, nu pot sa adorm [:D] Ca intotdeauna, am mancat putin si des. Acum sa nu intelegeti ca mananc mereu o cina copioasa la 22.... De obicei mi se face foarte foame pe la 6, mananc atunci, dar cred ca pana la 24 cand ma culc de obicei, as muri de foame.. Sau daca ies la cina cu prietenii, mananc in jur de 20:30-21:00 dar pana la 24, tot mai e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt dovada vie a faptului ca nu neaparat slabesti daca mananci calorii putine. La 1500 de calorii nu slabesc cu tot sportul si stresul. Ca sa slabesc trebuie sa ma duc la 1000 de calorii ceea ce inseamna infometare pura. Acum cred ca faptul ca nu slabesc se datoreaza si faptului ca incep sa-mi refac muschii in detrimentul grasimii si asta trage la cantar. Pe termen mediu lung sunt convinsa ca o sa apara si rezultatele pe cantar. Pana la urma tot ma apuc de Rina care mi se pare destul de echilibrata si oate asa ma ajuta sa-mi corectez greselile din alimentatie. Greselile mele nu vin neaparat din alimentele pe care le mananc cat din modul in care le combin, orele la care mananc etc. De exemplu acum am mancat la 10 seara . O salata de rosii cu castraveti si ceapa verde. Asta e cina mea dupa ce am mai baut si un shake cu proteine dupa antrenament pe la 8. Am ajuns la 9 seara acasa, am facut un dus si asta a fost, acum nu o sa astept ora 1 sa ma culc . Mai bine bag 20 de min din Shaun , oare se digera mai bine mancarea? Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, arunca cintarul! N-ai cum sa nu slabesti facind Insanity... doar ca muschii trag la cintar. Ce conteaza cifra?? Azi n-am facut sport. V-am spus ca mi-e frica sa incep [:I] OK, mi-a fost si lene... [:D] Incep maine. "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu m-am apucat de Rina intr-o perioada cand ma indisciplinasem rau cu mancarea si ajunsesem la 63 Kg, ceea ce pt mine care sunt constanta de ani de zile la 59-61 era f mult. Afirm insa din nou ca eu n-am pretentiile tale ref la nr de Kg si six pack[:D]. M-a ajutat sa ma disciplinez, am reinceput sa mananc muuulte legume, mananc zilnic fructe, am limitat f mult cartofii/orezul/painea, adica fast food-ul vegetarianului[:D]. Acum, dupa 2.5 luni si minus 4 Kg sunt gata sa-mi reiau stilul sanatos dinainte. Nu stiu cum de alunecasem asa, cred ca pur si simplu din lipsa de focus, comoditate etc. Ieri am fost la Pilates. Eram 3 persoane in sala[:D]. Mi s-a parut greu, deci fain! Se pare ca am nimerit din prima clasa de advanced, asa ca ma mai duc si lunea viitoare. Miercuri bag TaeBo again, am vazut ca s-a intors instructorul cel smecher si la cum arata[olala] precis ca e un dur[:D]. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, suna perfect logic si corect ce spuneti...si stiu si ca ar da rezultate oricum nu cred ca m-as putea angaja in numararea caloriilor/aliment/masa/zi etc...dar in esenta cred ca sunt responsabila fata de copiii mei, responsabila sa ma mentin sanatoasa si in forma, sa le ofer un model, sa creasca si sa li se para normal sa fie atenti la ce si cat baga in gura, sa considere miscarea la fel de necesara ca si somnul, sa le pot fi de folos si la 80 de ani, sa nu devin nu o povara pt nimeni:( o zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Eu ma "laud" cu o febra musculara pe spatele picioarelor, mai ales la stangul. M-am ales cu ea intr-un mod prostesc. Am urcat Duminica un deal abrupt impingand carutul cu copil si bagaje. Si dupa ce am terminat de urcat si am mers frumos o bucata de drum mi-am dat seama ca am uitat o palarie la locul de joaca de la baza dealului. Asa ca am facut drum intors in fuga si am urcat si dealul in viteza. Iar azi merg la RAW, sper sa fac fata [:)] Marina, nici eu nu am inregistrat progrese la cantar dar simt la haine. Eu sunt multumita ca am reusit sa intru in blugi din 2007, fara elastan [:D]. Nu ti-ai notat si dimensiunile la inceputul programului intensiv? Allure ce gluma buna [pk] "Azi n-am facut sport. V-am spus ca mi-e frica sa incep " Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa arunc cantarul, sunt intr-o relatie de dependenta bolnavicioasa fatza de el. Dar mi-am scos tricourile mai mulate sa se vada abdomenul. Se pune?[:D] Apropo Allure care a fost efectul de la Asylum! Deus, bine ai venit, te-am mai urmarit cu mare placere din cand in cand pe blog Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorsilia - si eu gandesc ca tine, e de datoria noastra sa avem grija de noi macar in anumire limite. Bravo, Marina -sunt sigura ca arati super! Tu cred ca esti model printre noi. Eu zic ca nu are nimic daca ai mancat niste salata aproape de ora de culcare, in fond e foarte putin. Eu ieri am avut o zi sanatoasa -asa, lasa-ti-ma sa ma laud :). Cu exceptia cafelei si laptelui - Allure, nu ma certa [:D] Dimineata: banana Pranz: salata de spanac, rosii, si avocado Gustari: nuci si 2 portocale Cina: Multe vegetale la abur si cu somon afumat Gustare inainte de culcare - ca imi era iarasi foame: pepene galben Si am mers pe jos 2 ore! Si am dormit si 8.5 ore! Ce mai vreti - ma simt deja role model [pk] ( haha, acum astept critici...[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...