Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spune ce te-a suparat!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mariana_flo
Pe mine ma doare "sotul". Care sot a fost casnic multa vreme, ca n-aveam cu cine sa lasam copiii. Dupa esecul cu bona si gradi particulara a ramas sotul pe post de bona. Da se limita doar la ingrijit copiii si-atat. Cand veneam de la servici gaseam mormanul de vase in chiuveta, casa ca dupa razboi, mancare yoc... nici coaja de paine macar. Si sa ma vezi la 12 noaptea cum ma apucam de dezghetat diverse din congelator.[bang]. Tare greu a fost. Daca mai aveam si o zi cu "fitele" sefei mele... deja vorbeam singura pe strada. Uneori se mai gasea cate un binevoitor (mama care nu a crescut in viata ei un copil mic. M-a crescut mamaie.)care-mi dadea pilde gen: "daca ti-ai facut copii, sa ti i cresti. Nu-i lasa pe capul altuia" si "cine te-a pus sa faci doi copii? unul nu-ti ajungea?" Of.. sa mai continui? in ultimii 4 ani am acumulat multe frustrari. Abea astept sa mai creasca putin printesele mele sa ma destind si eu putin. http://family.webshots.com/photo/2131921170104344787BlsfCF
Asta cunoastem si noi. [:D] Noi avem 3 copii "prea multi si stam prea departe", pentru unele nepoate insa nimic nu era destul de bun.[8D] Polita se plateste insa foarte repede : cade socrosenia la boala si-i spunem ca avem prea multi copii si ca ne vine greu ca e departe, draga de ea. Da' o sun saptaminal sa o intreb de sanatate si sa o aud ca se vaicareste de nepoate care nu trec sa o vada. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mariana_flo
Pe mine ma doare "sotul". Care sot a fost casnic multa vreme, ca n-aveam cu cine sa lasam copiii. Dupa esecul cu bona si gradi particulara a ramas sotul pe post de bona. Da se limita doar la ingrijit copiii si-atat. Cand veneam de la servici gaseam mormanul de vase in chiuveta, casa ca dupa razboi, mancare yoc... nici coaja de paine macar. Si sa ma vezi la 12 noaptea cum ma apucam de dezghetat diverse din congelator.[bang]. Tare greu a fost. Daca mai aveam si o zi cu "fitele" sefei mele... deja vorbeam singura pe strada. Uneori se mai gasea cate un binevoitor (mama care nu a crescut in viata ei un copil mic. M-a crescut mamaie.)care-mi dadea pilde gen: "daca ti-ai facut copii, sa ti i cresti. Nu-i lasa pe capul altuia" si "cine te-a pus sa faci doi copii? unul nu-ti ajungea?" Of.. sa mai continui? in ultimii 4 ani am acumulat multe frustrari. Abea astept sa mai creasca putin printesele mele sa ma destind si eu putin. http://family.webshots.com/photo/2131921170104344787BlsfCF
nu e singurul si al meu e la fel,a avut si el o perioada cand a fost in cresterea copilului iar eu lucram si mereu imi spunea ca nu are timp,copilul ii ocupa tot timpul(pe atunci era numai David)dar el asteapta de la mine sa spal,mancare,curatenie si trebuie sa am grija de copii bineinteles de mancare nu mai spun,nu stie sa faca nimic[bang]din cand in cand imi mai arunca " nu stiu cum te descurci"[:-@] dar e un tata bun si un sot ascultator ..atat timp cat nu trebuie sa faca mai nimic[:)] Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e f bun un subiect de genul asta.. Sunt suparata pe mine azi. Sunt nervoasa si agitata... nu stiu daca de la sarcina sau doar am eu o zi proasta dar sunt tare ciufuta... drept urmare copilul topaie agitat pe langa mine, nimic nu ii convine nici lui ...asta imi creste starea de nervozitate...si uite asa ne tot invartim intr-un cerc vicios... nu am nici un motiv sa fiu nervoasa. culmea e ca mancare am, curat e, piata e facuta...dar eu sunt ciufuta! imi vine sa-mi dau singura una in cap poate ma calmez! [copil] [gravi] +28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Off topic(oare?!): Adevarul e ca "si eu m-am scarpinat in cap" gandindu-ma unde ar fi cel mai potrivit loc?[:)] Mai facem o sectiune "Loc de dat cu capul"? Mai idei: Un loc unde sa avem o grafica in MFlash care sa reprezinte un zid, o soacra/un socru, vecinul/vecina, sotul/sotia, amantul/amanta cu o tinta desenata si in care sa arunci cu farfurii? [:)] [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Hai mai Marius,tu belicos?Eu propun un minijoc: setezi poza celui care te enerveaza si faci ceva in gen hotii si vardistii...si sa poti selecta arma(farfurie,oale,polonic,pietre,cartofi....ceapa si altele?) Tu ce ai pune acolo? On topic.......eu zic ce am de spus si gata.Nu prea are nimeni din familie curaj sa ma contrazica..cel putin asa deduc eu..din faptul ca nu zice nimeni nic`....[8D] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmencat O fi ceva in aer... Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
E luna in crestere![:)](poate si planete-s aiurea asezate,cine stie!!!!).Personal am dat vina pe PM!Insa...vad ca nu-s singura![:D] Sa nu ma bagatzi in seama[:D]si mai ales sa n-o ia cineva personal,dar pe mine ma enerveaza/supara si subiectul asta,ca ar trebui sa ne bucuram de tot ce ne inconjoara si nu sa ne suparam! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s suparata...nu am de ce....ma bucur de fiecare clipa si zi petrecuta cu Eva si ai mei.....poimaine plec la mare cu Eva...10 zile..sau 7 depinde de cum vrea fata.....ce motive as avea sa fiu suparata? Viata e prea scurta ca sa ne suparam...luptam,ne certam...pentru ce? Mai bine zambim...maine ....poate fi mai bine sau mai rau. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ela_04
Cred ca e f bun un subiect de genul asta.. Sunt suparata pe mine azi. Sunt nervoasa si agitata... nu stiu daca de la sarcina sau doar am eu o zi proasta dar sunt tare ciufuta... drept urmare copilul topaie agitat pe langa mine, nimic nu ii convine nici lui ...asta imi creste starea de nervozitate...si uite asa ne tot invartim intr-un cerc vicios... nu am nici un motiv sa fiu nervoasa. culmea e ca mancare am, curat e, piata e facuta...dar eu sunt ciufuta! imi vine sa-mi dau singura una in cap poate ma calmez! [copil] [gravi] +28
enumera-ti binecuvintarile...si poate asa vei vedea si vei aprecia ce ai. ganeste-te la cate tragedii se intimpla, prin ce necazuri trec altii si iti vei da seama cat de minore sunt probelmele tale si ca NU ai de ce sa fii suparata. i-ati micutul in brate si vorbeste-i usor, canta-i ceva,spune-i o poveste...pupa-l si imbratiseaza-l...bucura-te de el si de cel din burtica. multumeste-I lui Dumenzeu pt cine esti si tot ce ai. michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q]Si eu sunt trista azi..mi-e un dor nebun de puiul meu, care nu-i ff departe, e cam la 25 km distanta cu bunicii..dar din pacate timpul nu-mi permite sa fug sa il vad pana sambata seara..si plang continuu de luni de cand l-am lasat...[q]...Ma simt groaznic..la munca e nebuneala totala in perioada asta si eu fac eforturi mari sa ma pot concentra..de cand e cupilul plecat mi-am pierdut tot echilibrul...[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...