Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spune ce te-a suparat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De la situatia aceasta atat de apropiata mie si de la povestea Monicai noastre si a copiilor ei, ma tot gandesc.. Oricat ni s-ar parea de iesit din comun, oricat de dureros ar fi, e bine ca in familie sa vorbim despre o asemenea varianta ipotetica de viata, sa avem niste repere: - langa cine consideram ca ar fi cel mai bine pt micutzi sa creasca in lipsa noastra - ce le ramane copiilor despre noi (ei au nevoie sa stie ca au fost iubiti, ca au avut parinti) Mai scriam si la subiectul cu jurnalul Monicai ca de multe ori mi-a trecut prin cap ce s-ar intampla daca as disparea pur si simplu..!? sunt situatii in care viata iti ofera surprize neaspteptate.. Si gandul care nu-mi da pace in astfel de momente, desigur e legat de copiii mei..... alung gandul ca pe un val, dar ceea ce ramane ca un gust adanc e legat de profunda mea dorinta ca ei sa stie cat de mult i-am iubit, cat i'am dorit ...cat mi-am dorit sa le fiu alaturi in toate imprejurarile E si motivul pt care in fiecare an, de cand s'au nascut, le scriu cate o scrisoare.. nu cred ca sunt singura careia ii vin astfel de flashuri in minte.. [hopsieu]Ce va sti nepotica mea despre mamica ei..habar nu am acum Imi tot vin in minte obsesiv cuvintele unui baiat care la 17 ani a parasit aceasta lume... "Cand n-am un lucru, mi-l fac poveste. Si atunci e ca si cand l-as avea." "Prima Carte, ultima carte"C Bursaci Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://meseriademama.blogspot.ro/"]Melodia...unei veri tarzii[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, condoleante! Atatea vesti triste au venit in ultima vreme... Cartea pomenita de tine am citit-o acum 30 de ani si m-a impresionat teribil! [url="http://penecolorate.blogspot.com"]Pene colorate... cate putin din toate![/url] [url="http://picasaweb.google.com/penecolorate/EsarfePictateVitrinaCuFluturi#"]album[/url] [url="http://picasaweb.google.com/penecolorate/Gradina#"]gradina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-am gindit si eu ce s-ar intimpla daca as disparea; sint sigura ca as face un om fericit pe inca actualul sot; s-ar scapa de mine intr-un mod convenabil si ar mai lua si bani dupa mine (exista ceva asigurare de viata prin serviciul lui sau asa ceva cu toate ca eu nu am semnat nimic); copii? dumnezo cu ei...daca nu ajung in "foster care" ca el nu a fost de acord sa semneze act ca sa ii cedeze surorii mele, atunci vor ajunge 2 mici servitoare tatalui lor din pacate....trist dar adevarat din pacate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JuliaSM, am mai scris in alte postari de ce nu divortez inca; situatia e prea complicata, nu ma pot intretine singura nici macar pe mine dar pe copii nu am unde sa ma duc si cine ma ajuta, statul nu ma ajuta cu nimic aici. M ella, da am vazut destule emisiuni de gen, ce masuri de siguranta sa iau? nu cred c ar merge asa departe, adica asa cred si sper ca nu ar merge asa departe sa ma "dispara"; ma refeream ca daca as muri asa de cauze naturale sau accident.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
Da, m-am gindit si eu ce s-ar intimpla daca as disparea; sint sigura ca as face un om fericit pe inca actualul sot; s-ar scapa de mine intr-un mod convenabil si ar mai lua si bani dupa mine (exista ceva asigurare de viata prin serviciul lui sau asa ceva cu toate ca eu nu am semnat nimic); copii? dumnezo cu ei...daca nu ajung in "foster care" ca el nu a fost de acord sa semneze act ca sa ii cedeze surorii mele, atunci vor ajunge 2 mici servitoare tatalui lor din pacate....trist dar adevarat din pacate
e greu sa intelegi cand nu te confrunti cu o asemenea situatie ; .dar,doar atunci cand iti vei dori cu adevarat sa gasesti un raspuns la problemele tale doar atunci il vei primi ,nu trebuie decat sa iti doresti din tot sufletul si sa cauti in interiorul tau.. [flo] Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
JuliaSM, am mai scris in alte postari de ce nu divortez inca; situatia e prea complicata, nu ma pot intretine singura nici macar pe mine dar pe copii nu am unde sa ma duc si cine ma ajuta, statul nu ma ajuta cu nimic aici. M ella, da am vazut destule emisiuni de gen, ce masuri de siguranta sa iau? nu cred c ar merge asa departe, adica asa cred si sper ca nu ar merge asa departe sa ma "dispara"; ma refeream ca daca as muri asa de cauze naturale sau accident.
Si eu am mai citit una-alta din postarile tale[:)] Insa de ce sotului tau ii convine relatia voastra, de ce nu divorteaza? Dar daca divorteaza, ce se intampla cu voi, cu tine si copiii? [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crystall ii convine din multe puncte de vedere asta il afara orgoliului ca a ratat din nou o alta casnicie(a mai fost casatorit si nu l-a lasat nevasta de bun ce-a fost bineinteles ca mie mi-a servit alta poveste pe care chiar am crezut-o); am mai spus in alte postari de ce nu divorteaza n-are rost sa le mai insir din nou. Daca el ar vrea sa divorteze, ar fi diferit fata de cum ar fi daca eu as divorta si pleca. Suna cam aiurea dar asa este chiar avocatul mi-a spus-o si chiar m-a si sfatuit sa nu divortez deocamdata. Si chiar nu stiu cum m-as descurca sa fiu pusa in strada asa cu copii chiar nu stiu; probabil ca m-as muta in ghetto nu as avea masina nu as avea asigurare de sanatate si nici servici si ar fi si mai vai de capul meu decit ii acuma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...