Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spune ce te-a suparat!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui msl1 Eu nu pot nici sa am o atitudine pozitiva si nu am nici prietene sa ies cu ele pt ca fara bani unde sa iesi? cu cine sa imi las plozii ca sa ies eu cu prietene? sau sa ii car dupa mine? nici macar la cumparaturi nu ma pot duce cu cea mare si cine are copil autist stie ce zic.
Nu le mai spune copiilor tai asa, suna groaznic de urit. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetita merge la scoala? face ceva terapii? de ce iti faci taxele cu el? acolo ca si monoparental nu au copii alocatie maxima? fetita primeste alocatie de copil handicapat? avand o problema din spectrul autistic mi-e creu sa cred ca fetita i-ar fii lui incredintata trebuie atins punctul sensibil si anume ca fetita e atasata de tine, o ruptura de mama, se stie ca sunt f afectiv ar bulversa-o emotional, iar o ruptura de fratiorul ei la fel. Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite ca am ramas fara baterie la laptop fetita mea, si nu am salaru f mic, dar nu depasesc nici cu mult linia de plutire primeste alocatie destul de mare ca si copil autist si asocia autism qc ma ajuta f mult, are ateliere gratis, repit la sf de saptamana, transport gratuit, supliment ca sa platim chiria, sotul lucreaza part time, cat sa cotizeze la pensie, deci eu sunt cea care lucrez Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fa cat mai multe activitati cu copilul, vorbeste cu terapeutul ei si intocmeste un dosar cu nevoile afective ale copilului care te-ar putea ajuta mult la divort fa un dosar cu toate cheltuielile tale si ale copiilor, si un dosar cu ce cheltuie el, ca sa poti demonstra ca nu tu faci - pe venit si ca de fapt el cheltuie. daca ii placea bautura fa-ti poze cu el baut si influenta unui tata alcoolic asupra copiiilor fa poze cu lazile de bere foloseste totul in ajutorul tau nu stiu cum este in state dar in canada daca as fii in situatia ta, as putea pleca de acasa maine cu copii si nu mi-ar fii frica avocatul e roman sau american fa-ti prietene la asociatia de la scoala copiilor Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai putea demonstra ca el a cumparat cu bani lui, dar pe numele mamei? ai vazut vreodata o chitanta, un trasfer bancar? daca da fa poze, imprima, printuieste cum se comporta cu copiii? fa poze, tzine un jurnal despre relatia lor cumpara-ti un reportofon, inregistraza-l daca te intimideaza si santajeaza ca sa fii tu cea sa depui actele de divort spune-le ca itzi este frica pt siguranta copiilor, si ca de fapt nu i-ar creste el, ci bunicii care nu cunosc tot dosarul medical al copiilor ai o asociatie autism nu prea departe vezi cu ce te pot ajuta vezi la maicute sau la biserica romaneasca din statul tau vezi mai multi avocatii, s-ar putea sa primesti raspunsuri diferite ai carduri numai pe numele tau? cati ani au copii? Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa va zic ce m-a suparat e ca am mancat o punga de chipsuri fiindca ma doare spatele, pt ca am cazut din pat, pat caruia ii lipsea un surub pe care al meu nu a mers sa-l recupereze de la magazinul de mobila, si care la demenajat era la urgente fiindca a facut hernie.... iaca am zis tot si in loc sa ma adoarma calmantele astea ma trezesc si maine dimineata e prima zi de scoala si copilul e plin de emotii, si nu stiu ce sa-i pun in pachet ca oricum nu mananca decat legume crude, dar care nu am in frigider pt ca nu mai am voie sa conduc din cauza spatelui si a medicamentelor, iar al meu e cu hernia of si binenteles mls care m-a lasat masca si sunt tare furioasa si nu cred ca un dosar bine pus la punct ar da un copil autist unui tata care nu se intereseaza de copil Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un caiine m-a suparat rau.Mi-a sarit la roata de la bici si am cazut rau...Au trecut cateva zile si tot ma doare genunchiul cel bun.La celalalt genunchi am operatie la menisc.Sper sa nu ma lase balta si asta.Mai face si poc-poc la fiecare pedala si nu ma pot ridica din pozitia ghemuit fara sa ma sprijin pe maiini.Ce rau imi pare ca am aruncat la gunoi buzduganul artizanal mostenit de la bunici!Mi-ar fi prins bine atasat cumva la ghidon! Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vecinii si nesimtirea lor ma supara[q]....stam intr-un bloc de garsoniere(60la nr/scara),si fiecare renoveaza, gaureste,cand are chef...N-au nici o treaba cu respectarea celor din jur.Eu,sunt singura cu copil din scara,in rest mosi si babe si tineri,care-s la servici toata ziua....Pe la 13-14,sigur,negresit ii plesneste treaba:sa iau o bormasina,sa mai crap ceva,.....ce sa fac e prea multa liniste[q]Sapt trecuta erau 3 in acelasi timp,si unul de la blocul din fata care renovau...azi erau 2...m-am dus la fiecare si le-am spus cu frumosul ca-i rog sa inceteze dupa ora 13....cand am ieist din scara,mi-a si sarit in fata una dintre persoane si mi-a spus sa fiu mai indulgenta,ca odata se renoveaza...Pai,bine frate,dar,eu cu copilul ce fac,doarme pe santier?Nu cer decat liniste la ore decente,cunoscute pt odihna...ce sa-i spun copilului:mama,azi nu dormim,ca sa fim draguti cu vecinii?!!mi-a mai spus printre altele si ca-s lipsita de "omenie"...am vazut negru in fata ochilor!!!Mi-au facut seara de tot rahatul....eu,sunt aia isterica si deplasata ,ca ma duc sa le spun sa inceteze cu lucrul intre13-16!!!Frate,anul trecut am chemat si politia,si ma intrebau domnii politisti:si ce vreti sa le spunem noi?!![alcool]Copilul meu doarme 7(23-6) ore pe noapte,iar la 13 ii pica ochii in gura-are 4 ani....si la noi in bloc se aude si daca toaca cineva ceapa...ce sa fac?!!chiar asa,cate 2-3odata?!!M-am saturat si m-au sictirit maxim[mai]Ca sa nu mai spun ca piciul se sperie cand aude bormasina[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...