Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi se raresc sprancenele


Recommended Posts

De vreo 2 ani incoace am observat ca mi se raresc sprancenele. In cea stanga am deja o mica zona mai cheala pe care o acopar cu creion. Am 37 de ani si nu vreau ca pe la 45 sa nu mai am deloc. Nu am fost niciodata genul cu sprancene subtiri si blonde, mai degraba negre si viguroase. Ce remedii recomandati? Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici eu nu sunt sprancenata. Ma pensez cca 3 minute odata la 2-3 luni, caci altfel nu am nevoie. La mine presupun ca este vb de-o mostenire: mama, la 61 de ani, este fara. Un sfat de la o cosmeticiana ingrozita de sprancenele mele subtiri ar fi sa ma dau cu ulei de ricin in fiecare seara, sfat pe care inca nu l-am urmat. Am 33 de ani. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Nici eu nu sunt sprancenata. Ma pensez cca 3 minute odata la 2-3 luni, caci altfel nu am nevoie. La mine presupun ca este vb de-o mostenire: mama, la 61 de ani, este fara. Un sfat de la o cosmeticiana ingrozita de sprancenele mele subtiri ar fi sa ma dau cu ulei de ricin in fiecare seara, sfat pe care inca nu l-am urmat. Am 33 de ani. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Pentru mine personal uleiul de ricin a fost un mare...fissss! E drept ca eu l-am folosit pentru par,insa nu s-a vazut niciun rezultat!Niciunul,nu ca ...vai parca ceva-ceva! Potzi folosi,incerca mai bine spus insa nu-tzi fa mari sperantze! Pe mine m-ar interesa un tratament cu rezultate pentru parul de pe cap,indiferent ca e din Romania sau alte tzari!Experimentat de voi,mie mi s-a rarit (pe baza hormonala)ingrozitor parul si inainte de a ajunge la peruca sau implant[:D]as mai incerca ceva. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Inca ceva! Uleiul de ricin a facut mare vilva acum ceva ani,acum insa uleiul de argan tzine paginile forumurilor![:D] Dana
Uleiul de argan si uleiul de macadamia este pentru hidratarea parului si chiar a pielii. ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar voi va pensati frecvent? are legatura rarirea cu pensatul? (eu nu ma pensez pt ca nu am nevoie, am o forma perfecta la sprancene, e sg trasatura fizica de care sunt multumita :D, si daca mi se raresc si astea....:D) ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...