Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burta dupa nastere


Recommended Posts

eu am purtat braul ala pentru ca aveam impresia ca imi ies matzele ca lui Toma Alimos. Am avut o recuperare rapida dar durerile au persistat si au fost detul de puternice. Mi-a disparut burta in vreo 10 zile timp in care am slabit si 10 kile, m-am topit pe picioare. nedormit, alaptat, etc. Apoi am recastigat incetisor kilogramele ...insa eu pe la 2 luni de la nastere m-am pus de am facut abdomene. Nu stiu ce sa zic, cere avizul medicului tau pt asta, totusi. Pana sa ma apuc de exercitii , desi burta disparuse la prima vedere, muschii erau foarte moi si aveam un fel de surplus de piele, oarecum insestetic la aplecat, etc. NU tine regim in alaptare, as zice eu. Mananca sanatos, evita fainoase, dulciuri, dar continua sa mananci carne, lactate, legume, fructe. Pt burtica: exercitii da, diete nu. Nu in alaptare. Stiu ca sunt care zic ca laptele nu tine de ce si cat mananci, wll, eu nu cred asta. Am vazut destule mamici pierzand laptele dupa o dieta entuziasta pe forumuri "hai fetili sa slabim". hai fetili sa slabim, dar nu privand bebele de resurse si nici corpul nostru. hai sa mai facem niste sport mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu are nimic de-a face greutatea castigata si pierduta imediat dupa nastere si burta! [:D] Eu am luat 7 kg in sarcina, le-am pierdut pe toate in 3 zile dupa nastere, iar la o saptamana eram si cu 2 kg in minus; burta era la locul ei. Fara sa dau prea mare importanta burtii, am observat senin intr-o zi ca ea a disparut. [pk] Nu fac sport/aerobic, de fel sunt o fire activa si agitata, mancarea a fost destul de consistenta (am alaptat destul de mult). Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astia sunt pantalonii pe care ii am eu dar exista pe net diferite alte variante [url]http://www.electrostil.ro/sanatate-frumusete-si-dieta/124-pantaloni-de-slabit-cu-efect-de-sauna-short-bermuda.html[/url] [gravi] 7+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Alina, este un mit ca nu ai voie cruditati cand alaptezi! Mananca linistita fructe si legume crude, sunt pline de substante nutritive pe care nu ai cum sa le iei altfel din alimente fierte! Caro
Caro, Asa am zis si eu, ca e un mit, si am provocat fetitei mele dureri de burtica vreo 3 saptamani ! Cum m-am ferit de fructe si legume crude, fetita mea nu a mai avut nici o problema ! Acum ce sa zic, fiecare bebelus e unic! Scuze pt off-topic[:I] Copilul ajunge pt parintii sai, dupa educatia pe care o capata: rasplata sau pedeapsa. Jean Jaques Rousseau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...