Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

transaminaze marite


Recommended Posts

buna tuturor, nu stiu daca am postat subiectul pe forumul potrivit, va rog sal mutati daca este cazul. in urma unor analize uzuale, pt ca nu ma simteam prea bine, au iesit transaminazele marite. tgo si tgp au valori de 100. medicul de familie a spus ca pasul urmator este sa fac analizele pt hepatita b si c si sa fac si un ecograf. am fost si am facut eco, ficatul a iesit f bine, nu este marit, viteza in ficat este f buna. luni voi avea rezultatul si pt hepatita. dar pur si simplu sunt bulversata.adica, ma gandeam la ceva lipsa de calciu sau fier, dar in niciun caz la suspiciune de hepatita. daca s-a mai confuntat cineva cu valori marite pt ambele transaminaze, rog sa-mi impartaseasca experienta. stiu ca luni voi afla, dar ma omoara asteptarea si am nevoie de ceva de care sa ma agat si care sa ma faca sa cred ca va fi bine. efectiv, nu m-am asteptat la aceasta situatie. va multumesc. Adriana si Gabriel (28.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca nu ai hepatita atunci e doar oboseala accentuata si te ajuta intr-adevar suplimentele si protectorii hepatici. [gravi] 8+ Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...