Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tratament vitiligo


Recommended Posts

stie cineva vreun tratament care da roade in cazul vitiligo? la mine a inceput acum aprox 15 ani, cu pete mici pe fata care au crescut treptat. am tot incercat cu tot felul de solutii date pe piele si apoi expunere la soare, dar repararea a fost doar temporara. in ultimii 2 ani s-au accenuat foarte mult petele, mi-au aparut pe maini, pe labele picioarelor, pe spate si pe piept si nu stiu exact cand s-a intamplat sau de la ce au aparut asa brusc. mi se pare ca brusc de fapt, pentru ca nu le-am observat decat atunci cand m-a prins un pic soarele (inevitabil). dupa sarcina (am nascut in aprilie 2012) petele au devenit si mai vizibile in special pe sani si pe burta. am impresia ca pielea mi s-a intins in zonele astea si pigmentul nu a mai facut fata, asa ca a ramas in urma. asadar, stiti vreun tratament care sa amelioreze un pic situatia? va multumesc! Mamica de Sabinuta (7.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna imi pare tare rau de problema asta . sora mea are de la 7 ani vitiligo si acum are 36 . aproape de 30 de ani . are bani suficienti sa faca tratamente revolutionare , insa nici unul nu a dat rezultat . de vreo 5 ani a renuntat pentru ca atat de mult s-au intins ca practic pe fata este toata alba si nu mai vrea ea sa o mai ia de la capat . conteaza foarte mult de fiecare organism in parte . foloseste multa protectie solara , practic fugi de soare . daca vrei sa se extinda repede , stai la soare . dupa expunere , par ca se pigmenteaza , dar la 2-3 sapt incep sa se decoloreze si se extind . te pup "niciodata nu e prea tarziu"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...