Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mami crestina tati ateu , eu ce sunt crestino-ateu


Danuka30

Recommended Posts

Ca sa-ti raspund on topic.Sincer ,nu are rost sa-ti faci griji despre cum va fi privit copilul in societate(gradi,scoala).Daca e sa ne gandim la rau ,copilul poate avea zile fripte doar pt ca nu e pe placul vreunui smecher(vb.de ijime).Despre religie eu personal nu imi fac griji,noi ne dam silinta si speram sa reusim.Si la noi sunt aspecte care chiar sar in ochi,copiii mei sunt "diferiti" pt ca nu mananca ce ofera scoala ci le fac zilnic pachetel.Fetita mea cea mare tine post si da,a mers la scoala si nu a mancat (desi eu i-am dat pachetul ca in caz ca i se face foame sa manance).Zice cu toti colegii formula de politete apoi zice in legea ei ce stie ca are de zis .Crede-ma,daca stii tu ca parinte ce vrei copilul te va urma atat timp cat vede,traieste,practica acasa.Va auzi la scoala ceva,el te va intreba spre confirmare/infirmare/explicatii.La adolescenta v-om vedea,acum inca mai avem timp sa udam ce am sadit.[:)] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Michelle, nu respecti legumele si fructele, precum si animalele sacrificate pentru ca si-au dat duhul, ci le respecti ca parte din Creatie. Dumnezeu le-a facut si noi le folosim ca sa ne hranim cu ele. Ele ne hranesc pe noi si pe cei dragi noua, ne aduc nutrientii necesari vietii. In ortodaxie se obisnuieste sa binecuvantezi sau sa ceri binecuvantarea pentru mancarea de pe masa inainte de a te infrupa din bucate. Este tot un fel de respect pentru toata creatia lui Dumnezeu.

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen[pup] acum ca mi-ai spus cum sta treaba la voi in familie

m-am lamurit si m-am linistit . Ps am gasit modul de a il prezenta pe Doamne Doamne fiului meu . Acum cateva zile l-am dus la Sayzeria ( restaurant italienesc ) si

Peretii restaurantului fiind pictati cu ingerasi desenele fiind vizibile in comparatie cu tel si pc-ul am profitat de ocazie si in sfarsit i-am vorbit despre Dumnezeu pe intelesul lui , de altfel profitand de ocazie cu frica de obake(fantoma) i-am spus ca Doamne Doamne mamoru kara ( te protejeaza) de obake (fantoma) si oarecum a inteles ; am si o icoana aici daruita de nasica la Botez dar este cu fecioara Maria tinandu-si Pruncul in brate si nu prea il atrage pe fiul meu ;dar am observat ca ingerasii de pe peretii restaurantului i-au atras atentia [:)]

Michelle dupa cum am mai spus parerile sunt impartite

In lumea copiilor ( unii dintr-e ei ) legumele si animalele s-au sacrificat si au ajuns pe farfuria lor ; drept rasplata ei le mananca constiinciosi

Iar adultii (unii dintr-ei ei ) aleg varianta scrisa de

IrisM [:)]

 

"Cine poate oase roade cine nu nici carne moale"

Mami de Leon Mihail 12.09.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...