Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dam sau nu sfaturi?


Recommended Posts

buna fetelor! ma confrunt cu o problema noua ce-i drept pentru mine. in ultima vreme mi se tot cer sfaturi si pareri referitoare la viata de familie a celor de langa mine. m-am ferit sau am incercat pana acum sa fiu transanta si sa zic - " fa asa" sau " nu fa asa". le-am tot povestit ce-am facut eu in situatii asemanatoare. in seara asta, o prietena imi cere sfatul in legatura cu situatia surorii ei, care a aflat ca sotul o inseala. in fine.... o situatie incurcata... ce sa fac? simt ca daca as da un sfat...as influenta cursul evenimentelor si...nu neaparat in bine! multumesc[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da. Mie mi s-a intamplat sa despart doi oameni si-am zis ca nu-mi mai trebuie cat oi fi si-oi trai. Mi-a fost invatatura de minte .. El si-n ziua de azi ma uraste.sa si le rezolve singurei ca doar sunt 2 oameni maturi si sincer nici mie nu mi-ar placea sa se bage cineva din exterior peste relatia mea ,cu sfaturi sau chestii de genul. belutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu imi place sa dau sfaturi la nimeni chiar daca as putea sa fac asta.In primul rand ca,daca se intampla sa nu fie ceva in neregula totul se revarsa asupra mea.Poate ca imi dau putin cu parerea dar nu dau sfaturi deloc.Spun doar ce as face eu in cazul respectiv ,dar noi oamenii suntem diferiti si asa ca nu trebuie sa tina cont de parerea mea. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In general cand ti se cere a da sfaturi mai bine spui clar si raspicat "parerea mea".Cand intra-adevar dai un sfat de bine de rau vei fi si tu implicat in acea problema.Daca sfatul tau a dat rezultate bune atunci vei fi apreciat,pretuit...daca sfatul tau mai mult a inrautatit situatia respectiva atunci vei fi urat [alcool],poate chiar dispretuit daca persoanele in cauza s-au despartit....Asa ca cel mai bine e sa....iti dai cu parerea! Irina [mamica] lui [copil] Pierre-Sebastien [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1c2fc1fae729596c5d1d9f&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]montaj sebastien[/url] [url="www.totsites.com/tot/babysebastien"]paginuta colorata[/url] [url="http://community.webshots.com/user/rhoneea?vhost=community"]pozici sebastien[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din proprie experienta... As fi avut poate si eu nevoie de sfaturi...Dar nu le-am cerut...Am preferat sa stau noptile sa ma gandesc ce si cum ar trebui sa fac... Poate am facut si greseli...,dar au fost ale mele... Iar daca m-am confesat prietenilor,am spus din start ca vreau doar sa ma "usurez"... Tu,ca si prietena,poti spune doar..."e alegerea ta,si indiferent de ce vei face voi fi alaturi de tine"... Eu atat am asteptat de la prietenii mei,si le multumesc,inclusiv celor de pe [dc],ca au fost si sunt alaturi de mine. O persoana matura,zic eu,ca asculta sfaturile dar procedeaza doar dupa ce analizeaza fff. bine urmarile...Si,in anumite situatii,e greu sa judeci logic.Deci,eventualele tale sfaturi"obiective" nu pot decat sa faca rau. ABTINE-TE!!!!! E suficient sa fii alaturi de cei ce iti cer un sfat,si sa spui doar ca stii ca hotararile lor vor fi cele mai bune.[pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah,inca ceva... Singurul sfat pe care ti l-as recomanda sa il dai... "nu judeca in pripa,nu te grabi...,nu actiona impulsiv!Noaptea e un sfetnic bun...,si maine dimineata,indiferent de ce vei hotara,voi fi alaturi de tine...Si stiu ca vei hotata ce e mai bine pentru tine" Fiecare om e unic,iar sfaturile se dau...,nu neaparat se si procedeaza dupa ele...,gandirea fiecaruia e diferita...Toti vrem sa atingem perfectiunea,dar un sfat...poate doar un intelept de 90ani...,dar nici de sfatul lui nu as tine cont pana nu as fi sigura de rezultat! Deci,revin,fii alaturi de cei ce iti cer sfaturi,dar abtine-te in a-i influenta! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...