Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce se (mai) poarta? - midlife crisis!


Recommended Posts

De azi de dimineata m-am apucat sa tropai interentul in lung si in lat in cautare de inspiratie. M-am trezit de dimineata intr-o pasa proasta izvorita din achizitionarea unei oje...o sa ziceti ca glumesc. Plimbindu-ma prin magazin in asteptarea sotului, m-am impiedicat de o oja neagra cu niste sclipici verde inchis/purpuriu in ea (se vede sclipiciul doar la un anumit unghi). Mi-a placut teribil de mult si mi-am luat-o. Am aplicat-o pe unghii aseara si azi de dimineata - STUPOARE - nu mi-a mai placut absolut nimic din dulapul cu haine. Nimic nu se potrivea cu unghiile mele dintr-o data devenite moderne. Mi-am dat seama inauntrul meu ca nu-i fix doar oja aia...ma apropii de 40 de ani si unde pina acum am adoptat un stil elegant, sleek, simplu, feminin si in foarte mule culori neutre parca azi dimineata vroiam ceva mai tineresc, mai chic, mai "uite-te la mine". Nu ma intelegeti gresit, nu vreau sa ma imbrac ca la 20 de ani...imi inteleg limitarile virstei si greutatii dar parca dulapul meu striga: "boring". Unde am apreciat enorm taieturi clasice, materiale foarte bune, croieli iscusite si am devenit fidela unor anumite magazine parca nu ma mai satisfac...am senzatia ca m-am sters, ca sint estompata si plictisitoare. Asa ca vin aici pentru INSPIRATIE...ce se mai poarta in toamna aceasta?
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ocebine, eu in vacanta asta m-am imbracat cum nu indrzneam la 20 de ani [:D] Si sotul meu a zis ca parca e semn de "midlife crisis". Cica, cind incepe sa-ti placa rozul e semn de batrinete ......mie inca nu imi place[:D]....si sper sa nu imi placa in urmatori 20 de ani. Iar cuafezul meu imi spune cind o sa incep sa pling la stiri e clar ca am imbatrinit [:D] (pling la carti si la filme deocamdata).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine in garderoba predomina negrul, griul si bejul. Am uitat sa precizez ca vreau idei pentru garderoba de servici...m-am saturat de taioare pina peste cap. Ma patrunde o rebeliune pina in oase[:D] Parca ma vad in fusta de piele la servici[8D]
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine Ma patrunde o rebeliune pina in oase[:D] Parca ma vad in fusta de piele la servici[8D]
Si cu biciul in mina [:-)))][:-)))][:-)))] La mine te trimite acasa daca esti "inappropriate dress" .....asa ca la munca sint cuminte, imi fac de cap in vacante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai saturat de taioare, renunta la ele....ai tinuta impusa??? daca da, asta e, te conformezi...si cand iesi pe usa biroului iesi cu fusta de piele[:D] si bluza mulata si decoltata. Daca nu ai tinuta impusa, atunci e ft simplu. Eu mi-am tras niste jeansi vintage, pana si rupti maxim...chestie pe care acu ceva ani n-as fi purtat-o. Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cumparat multe camasi colorate, cu mineca lunga si scurta ......cele care au gulerul si mansetele de exemplu cu patratele sau albe si restul camasii dungi sau invers. Sacourile sint din alea cu petece in coate si cu guler scurt. Pantofii sau cizmele la mine sint o manie .....minimul 8 cm toc....ca de trebuie sa ma uit de sus la toti[:D] Si in rest fusta trebuie sa nu fie mai scurta de o palma deasupra genunchiului .......dar eu prefer pantaloni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci ne apropiem de 40 ? si eu in gasca , la anul e ca niciodata. Mie imi place negrul, griul si albul. am purtat roz mereu dar nu vad de ce as renunta la negru, imi plce si nu am o problema cu asta plus ca eu nu sunt genul lady like. Ma imbrac in costum strict cand e cazul asa ca nu am resentimente la capitolul asta. La mine anul asta se porta ca mai mereu blugii . Doar ca spre deosebire de anii 30 cand faceam copii si eram cu blugii largi sa ascund ceva acum ma gandesc cum sa-mi iau o pereche de blugi skiny[:D]. Am mai crescut in varsta si buget si imi permit camasi de firma si la adapostului lucrului intr-o industrie nu foarte pretentioasa vestimentar ma descurc. In timpul liber anul asta mi-am luat o pereche de pantaloni de piele mulati (ma intreb unde naiba ii port in Africa ) dar ii tin si eu de etalon, cat incap in ei e ok[:D] Si ma gandesc daca sa fac un chef monstru la 40 de ani sau o ignor delicat.... Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...la servici am o oarecare tinuta impusa: n-am voie blugi (nici la casual Friday care e o data pe luna), n-am voie mineci scurte...nu ma imbrac zilnic in taior ca o fentez cu twin sets. In general am fuste creion, pantaloni clasici, camasi girla (am bagat nasul la Thomas Pink...eu sint mare fan J. Crew - se potrivesc perfect pe mine)...jachetele mai luate in talie, etc. Sint foarte mica de statura si cum se zice pe aci "curvy"...aka fundul mare! Aseara mi-am facut o lista de cumparaturi: O fusta rosie de dantela - [url="http://www.neimanmarcus.com/p/Tracy-Reese-Long-Sleeve-Rib-Trim-Bow-Cardigan-Three-Quarter-Sleeve-Triple-Darted-Blouse-Narrow-Lace-Skirt-Skirts/prod148330029_cat17740750__/?icid=&searchType=EndecaDrivenCat&rte=%252Fcategory.jsp%253FitemId%253Dcat17740750%2526pageSize%253D120%2526No%253D0%2526refinements%253D&eItemId=prod148330029&cmCat=product"]cam asa[/url] O jacheta ori cu fermoare bine amplasate ori niste tinte discrete [url="http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/us/en/zara-us-W2012/269184/825011/LEATHER%20BIKER%20JACKET%20WITH%20ZIPS"]cam asa[/url] Un top cu peplum in talie [url="http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/us/en/zara-us-W2012/269186/864051/JACQUARD%20PEPLUM%20TOP"]aici [/url] Pulovere in jewel tones [url="http://www.jcrew.com/womens_feature/NewArrivals/sweaters.jsp?navLoc=left_nav"]cam asa[/url] Pielea imi da roate si mie, Marina...pantaloni de piele nu-s cum i-as putea trage pe mine (repet, dorsala mare)...dar fusta de piele tare m-ar atrage combinata cu un blazer serios. [url="http://www.saksfifthavenue.com/main/ProductDetail.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306418060&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446503742&R=5045355208508&P_name=Burberry+Brit&N=306418060&bmUID=jBT9cxt"]ca idee...ca-i prea scumpa[/url] As vrea un blazer gen tuxedo (smoking) combinat cu o fusta romantica si bluza de dantelea alba... [url="http://www.saksfifthavenue.com/main/ProductDetail.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306580855&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446515766&R=663246292167&P_name=Elizabeth+and+James&N=306580855&bmUID=jBT9kJl"]poate de catifea[/url] Chef am facut la 30 de ani...la 40 ma gindesc sa intru sub radar[8D] In weekend nu prea ma intereseaza cum ma imbrac...mai mult alerg de colo colo si abia astept sa ma descorsetez de servici. Blugii sint la baza si la mine...prefer boyfriend cut, rulati un pic sa fie mai scurti sa nu ma impiedic de ei.
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...