Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand parintii dezamagesc(2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui bird70
Pai nu e mai bine sa stea copilul la noi, in familie, decat cu asistent maternal?Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health OrganisationI'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper
align="right" id="quote2">Bird tu il simti pe copil familie, dar el te simte pe tine? Adica pentru el nu cred ca e familie versus asistent maternal, ci familie plus asistent maternal versus rude. Bunica nu se poate implica? Altcineva din Ro nu poate fi cooptat?Ce evolutie se asteapta de la boala mamei in viitor?Nu stiu, poate o vizita a mamei (daca-i permite sanatatea) cu copilul la voi, v-ar lamuri mai bine cum si daca il puteti lua. Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rrox3
Bird tu il simti pe copil familie, dar el te simte pe tine?
align="right" id="quote2">
Ne-am vazut doar o data, nu a interactionat cu noi deloc dar ne-a studiat pe furis (nu face eye contact). Dupa vreo 6 zile in aceasi casa mergea sa se joace langa pitica mea. Nu se jucau impreuna desi pitica mea incerca sa interactioneze, dar statea langa ea pe pat si se juca uitandu-se pe furis la ea si o urmarea prin casa. A vorbit recent cu sotul meu la telefon. Atunci ne-am dat seama ca e posibil sa fie ok sa vorbeasca la telefon cu cineva cu care nu e ok sa vorbeasca fata-n fata. O sa insistam sa comunicam asa. De stiut ne stie pentru ca mama ii vorbeste mult de noi, stie ca ii trimitem hainute si jucarii.

Citat:
Bunica nu se poate implica? Altcineva din Ro nu poate fi cooptat?
align="right" id="quote2">
Bunica e batrana si bolnava si nu isi poate lua asa o responsabilitate. Bunicii paterni (cu care locuieste) sunt alcoolici si foarte murdari. Cred ca de la ei mai ia si bataie daca le iese in cale.

Citat:
Ce evolutie se asteapta de la boala mamei in viitor?
align="right" id="quote2">
Nu se astepta imbunatatiri seminificative. Oricand se poate inrautati mult mai mult.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bird, exact la el ma gandeam! Sfatul meu este sa faceti tot ce puteti si sa l luati de acolo. Are doar 5 ani si, daca il luati la timp, e posibil sa devina un adult fericit si impacat cu conditia lui de asperger ( mie asta mi se pare diagnosticul cel mai fericit de pe spectrul autist).

 

Nu, nu o poti salva si pe mama, copilul e in pericol acolo si fara ajutor, ii veti pierde si pe mama si pe copil. Din moment ce va chinuiti de atata timp sa gasiti o solutie, e clar ca trebuie sa mergeti pana la capat. Doar sa gasiti o metoda legala de a l aduce la voi, si, desigur, fara sa rupeti legatura cu mama. Va tin pumnii din tot sufletul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...