Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salut, stau prost rau cu timpul, ma preseaza niste termene la munci si inceputul asta de an scolar ca mai am atatea pregatiri de facut.

 

Eu tot cu vinetele a la Ninha m-am luptat zilele astea, v-ati prins ca nu m-a ajutat nimeni din familie sa le mananc. Ba, sotul o data[:D]. Mie mi-au placut tare, dar m-am cam saturat si eu. Ieri am si calcat pe bec cu o gogoasa. Am fost in vizita la tanti care a avut grija de Alex si Matia , a fost la noi in casa5 ani si a fost si vecina cu noi si pur si simplu nu am putut sa refuz o gogoasa cand stiu cu cat drag le-a facut.[bang] De fapt eu am o proiblema cu refuzul asta, cand vad figura dezamagita a celui din fata mea, ma gandesc la mine ce bine-mi pica mie cand fac ceva si mi se tranteste, eu nu vreau, nu pot, nu-mi place, si nu mai pot refuza.[bang]

 

Daniela bine ai venit.

 

Lorelei nu te mai cantari zilnic.Te deprima fluctuatiile astea de greutate si te fac sa o iei pe aratura. Si eu am avut microbul asta dar acum am decis pana la 1 decembrie nu ma mai urc pe cantar.

 

Puisor de unde gasesti taiteii aia din fasole?

 

Am fost ieri la Lidl la bucataria asiatica si in afara de niste muguri de bambus cu care habar n-am ce sa fac si ceva ulei pentru wok n-am luat nimic ca n-am stiut ce. Mai erau acolo o gramada , dar scria atat de mic continutul ca n-am avut rabdare sa stau sa descifrez care are zahar si care nu.

 

O zi de milione[flo]

 

PS am uitat meniul : MD salta de rosii cu somon file

P carnaciori cu salata

C ciorba de fasole verde

 

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

danielaid="red"> bine ai venit [flo][flo]. painea ta arata super si banuiesc ca e si ff buna la gust de la susanu ala[pofta][pofta]. o sa o incerc si io in vichend. nu iese prea tare? ca vad ca nu are dorjdie deloc

 

melid="red"> puey esti filiforma comparativ cu noi care ne paruim cu kg-mele [:D].ai putea si tu sa dai datele sotului macar asa ramane si lumea [wow] ca ai ceva kg de dat jos[:D][:D]

 

spun aici sa citeasca si fetele noi. Trecerea in tabelas o fac dupa 2-3 sapt de stat aici pe forum.e o regula de am stabilit-o cand intr-o perioada intrau doritoare de monti si dupa nici o sapt-2 renuntau si paraseau corabia...asha ca am spus sa impun regula asta...sa fiu sigura ca nu muncesc aiurea sa pun in tabaleas si iara sa sterg[asia][asia]

 

io azi nush ce sa mananc. nu prea am nimic in frigi...decat brinza si rosii ca in ultimile zile nu mi-o fost capu la cumparaturi[barfa] avand in vedere ca aseara ca sa termin am stat vreo 13 ore lawork[bang][bang]

 

 

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp [pup][pup][pup]

 

Eu sunt mega prinsa cu lucrul pentru ca am fost in concediu si am de recuperat ce n-am muncit doua saptamani [:D][:D][:D] dar gandindu-ma la mare lucrez cu spor [pk][pk]

 

De copilul meu viitor licean ce sa va spun ???? e mare , deja m-a depasit cu 15 cm la inaltime .... imi tot spune "micuta mea" "bubu meu" "bulinuta mea" ... inca ma giugiuleste, probabil pana cand apare vreo domnisoara in peisaj [:-@][alcool] e destul de grea perioasa asta a adolescentei .... are iesiri cu ridicat de ton destule, e iritat cand il ridic de la calculator ..... dar discutam, discutam si iar discutam pana cand ma doare gura .... dar asta e datoria mea de mama nu ??? deocamdata cand ma uit in jur la alti copii de varsta lui pot sa ma consider o norocoasa [:I] reusesc sa mai comunic cu el [bibe][asia]

 

Azi maniul meu suna asa :)

md. paine integrala cu ricota si ardei gogosar

g. doua nectarine

pr. salata din legume fierte , rosie si ardei

g. mar

ci. salata de vinete cu ardei si branza telemea

 

va pupppppp

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusik [asia] pentru munca ta si-ti inteleg intru totul hotararea. N-are sens sa-ti dai osteneala pentru toti cei ce posteaza doar 1-2 zile, e frustrant asa.

 

Meniul:

dimineata am mancat totusi 2 biscuiti mici integrali conformi. Pe la 11 o mana de masline neuleioase. La 12 2 nectarine. Si cam atata deocamdata. Sper sa reusesc sa nu mai mananc nimic pana diseara, sau doar putin.

Sa fiti iubite [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelaiid="red"> senchiu pentru intelegere[pup]. ce fac pe forumul asta fac din placere...montignace fiind singurul forum de-l urmaresc ..dar pe langa asta am si eu treburile de day to day si de asta trebe sa impun reguli sa-mi fie mai usor sa le impac pe toate[:D]

 

deci eu inca nu stiu ce sa mananc..dar am rontait niste crakers din orezid="orange">...altceva nu-mi vine sa mananc[q]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata,

 

Imi place sca s-a animat subiectul cu fete puse pe treaba. Vreau sa zic slabire.

 

Si eu sunt din asta, cu masa principala in familie seara.

Asa ca nu pot manca decat fructe.

In weekend cand mananc la pranz mai tarziu, incerc cateodata seara cu cereale cu lapte.

 

Dar reusim sa mancam tot timpul inainte de 18:00, asta e ultima mea masa din zi.

 

Meniu de azi:

md: p. prajita integrala cu gem conform + cafea;

g: mar

p: salata de naut cu castraveti si ardei murati;

g: iaurt

c: paste cu sos tomat.

 

In rest, sapt. asta m-am luptat cu tocanita de ciuperci si ardei cu pui.

 

In we, planific ratatouille cu dovlecel, vinete, ardei, rosii.

 

Mie s-a cam luat de brocoli si conpoida.

 

O zi buna si conforma,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Am o zi de tot [nervo][poc][bruta]

Asa ca sa nu va speriati de meniul meu:

Md: 2 felii mici de paine ig15 cu untid="orange"> si o cafea (ma las de unt ca nu mi-a placut deloc)

P: 2 felii de branza topita, o felie paine si 3 felii jambon

G: nimic

C: sa vad ce fructe imi iau, ca nu vreau sa mananc altceva.

 

Daenaid="red">, bine ai venit! Nu cred ca e nevoie se te chinui sa faci alea in casa, desi suna bine, poti cumpara Wasa. Se gaseste pe la supermarketuri si magazine bio.

Branduid="red">, cu mine ai scapat ca oricum nu vreau in tabel.[:D] Aveti GT-ul meu (intermediar) in semnatura.

Ah si apropo, nu aveti zi de declarat kg, nu? Oricum eu ma cantaresc saptamanal, asa ca am +600gr [bang] Dupa cum v-am spus sunt in perioada de stimulari si sper sa nu iau prea mult, data trecuta am luat 4kg. Partea buna e ca ma apropii de final si deci nu o sa mai iau mult in kg.

 

Rule your mind or it will rule you.

Montignac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andaniiid="red">, acum am citit semnatura ta. Wow pentru kilogramele pierdute, am ramas masca. Mii de felicitari pentru asemenea performanta [asia]

Maslinele neuleioase sunt- nu stiu cum sa le spun, masline fara ulei [:D]. E greu sa le descriu, dar in Romania sunt pastrate in ulei si cand le iei in mana ramane mana plina de grasime. Aici sunt cred ca tinute doar in apa cu sare. E drept ca nici nu sunt la fel de gustoase ca in Ro...

cgeid="red">, si eu incerc la fel, sa reduc masa la pranz, dar parca nu se potriveste totdeauna. Am sa mai incerc, poate reusesc.

brindusikid="red">, stiu exact cata munca e, in urma cu vreo 3 ani am fost 2 ani moderator aici pe dc si cam stiu cata munca e in spate. Oricum din partea mea [flo] pentru toata osteneala ta.

edit ca sa-i raspund scurt si geneiid="red">, am scris amandoua o data: stiu frustrarea cu gramele alea criminale in plus, pentru asta un pupic ca sa-ti treaca. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

genaid="red"> ai gasit undeva in carte ca untul nu e permis?? (ai devenit enciclopedia noastra pentru ca asa cum spunea si puisoaraid="red"> noi stam de atata timp pe monti ca mai mereu la noi is de faza 1+2...eu tin monti tura asta din 2009 si am slabit vreo 8 kg..la inceput cand m-am tinut mai strict...)

 

eu azi..

md: 3 clatite (monti datorita genei) cu gem de zmeura

g: ceai cu lapte, biscuiti de migdale(adik de fapt e faina de migdale facuta pastile...chinezoaica mi-o dat) si crekerii de povesteam din orez

P: orez fiert

g: spuma de ou cu fructul pasiunii pisat...e cumparata treaba..si desi are zahar...e ff acra de la fructul pasiunii..deci banuiesc ca nu are asa mult(sper)

c: am in plan o supa de vita

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...