Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum putem conserva prunele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Luisa iti dai seama ca pt. diabetici este grozava reteta asta?[flo] Cat tine asa marmelada?
Cred ca prunele sunt contraindicate pentru diabetici. Tine! Cat ?! O iarna, un an, nu stiu...[:D] depinde de cantitatea facuta in casa! [:D] Nu prea au avut timp sa se invecheasca conservele la noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Luisa[flo] Eu am facut gem fara zahar si su suc de mere si fara suc de mere Cel cu suc de mere: la cca 5kg de prune am pus 1,5 l suc de mere (mere date prin storcatorul de fructe), am fiert sucul de mere pana a ramas mai putin de 1/2 din cantitate si dupa am pus prunele, le-am fiert pana s-au legat. Cel fara suc de mere: am gasit prune brumarii, coapte...le-am mai lasat inca vreo 2 zile si s-au mai inmuiat nitel dupa care le-am pus la fiert pana s-au legat. A iesit mai bun cel fara suc de mere, erau si alt soi de prune si mai dulci. Se poate face orice gem cu suc de mere pe post de indulcitor. Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...