Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Prima optiune ar fi profesoara - ca asa nu poti trage chiulul [:)]

 

A doua, CD-urile (ca eu sunt constiincioasa, fii-mea mai putin...am mai avut o experienta cu spaniola acu' vreo 2 ani, dar poate era ea prea mica sau cursul cam greu, ca nu a rezistat prea multe lectii)

 

Puteti vorbi [:)]  doar ca eu inca nu inteleg nimic, in afara de hej si hej do (si ma rog, alte caeva chestiuni minore)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 631
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Primul link e foarte bun, e special pentru cei care invata suedeza aici in Suedia. Sunt link-uri si catre manuale, sunt si acolo exercitii. 

 

Profa in Cluj daca faci naveta iti recomand cu incredere. E foarte buna, a invatat suedeza pe mai multi medici romani care acum lucreaza (cu spor :)) in Suedia. In Bucuresti stiam ca e la universitate ceva curs de suedeza, sotul meu a avut colegi medici care au invatat in Bucuresti, atunci in tura cand a invatat el, asa la universitate. 

 

Sigur o sa iti spuna k3loo mai multe, el invata suedeza in Bucuresti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha Letitia, tu calaresti bicicleta? Ai vrut sa spui asa? :) Ca altfel se spune "jag kan inte cykla" pe scurt "nu pot bicicli" :)). Asta e romsuedeza, dar tare imi place sa spun asa. :) Du kan bara rida en häst :). 

 

Sincera sa fiu habar nu am cum se spune la "subiect de forum". Ämne inseamna si altceva, dar e posibil sa se spuna asa. :) 

 

Jag gillar att det samlades lite folk här som kan svenska :). Eller vill lära sig språket. 

 

Ha en bra kväll allihopa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...