Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 631
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O fi sau nu veselie,dar clar ca se lucreaza relaxat, flexibil,degajat...asta poate confirma si sotul meu dupa prima luna de serviciu suedez si e mare lucru sa nu te simti sub stres oricat de aglomerat ai fi,e chestie de atitudine,abordare,iar asta-i un lucru laudabil. .mai multe cand oi fi si eu un angajat de-al lot

Mihaela,cum stai cu bagajele pt India? Acusi vine 10...

Restul fetelor,ce mai spuneti? Ati reinceput munca,scoala?

Anja,cum au fost sarbatorile in Ro dupa atata timp?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un 2014 minunat si bine v-am regasit!

Vacanta in RO a fost frumoasa mai ales ca am fost langa parinti si bunici. Cel mai greu a fost cu mancatul si drumurile de colo colo, Cred ca am luat cel putin 2kg:))))))))))

Nu am avut zapada, dar am reusit sa schiem o zi in Poiana, asa ca sa le aratam copiilor pe unde ne faceam noi vacantele.

Insa dupa atata agitatie, mese si musafiri, e minunat sa te intorci acasa!

Crisleso, te asteptam in Suedia!

Mihaela, drum bun! Te astept cu povesti frumoase!

Ana si en-kvinna sa aveti un an bun!

cu drag,

Anja

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat azi ultimele lucruri necesare...ba nu, mai avem de luat o valiza, maine. Azi sotul e de garda si inca e la spital, magazinele au inchis. Silvia e deja cu valiza gata, fetele au stat azi acasa ca a fost ultima zi de vacanta si ea s-a plictisit si si-a facut valiza :). Noi restul inca facem liste :). 

 

Crisleso a ajuns pachetelul? Cum mai e sotul?

 

keloo, spor si tin pumnii!

 

Anja, noi mergem de Paste...de "pune-te masa, ridica-te masa" mi-e si mie cel mai groaza. N-am mai fost de sarbatori in Ro de cand am plecat, numai verile, dar nah, tot musafiri eram...

 

N-o sa mai apuc sa intru sigur, maine vine mama si vineri plecam la Stockholm, sambata zburam. Aveti grija de voi, ne "reauzim" peste doua saptamani si ceva.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc un concediu reusit in India,Mihaela!

Da,azi a sosit pachetelul,multumiri si imbratisari din partea noastra! Se simte mai bine cu gatul,acum este mai linistit cu sanatatea si ingrijorat ca inca nu i-au sosit nr pers

Scriu pe fuga,mai am putin si dau stingerea pt cea mica,altfel nu se poate trezi dim

Tuturor numai bine si Mihaela,sa aveti parte de o experienta frumoasa in India. Sa fiti sanatosi,restul aveti voi grija sa iasa bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

En_kvinna, chiar am nevoie de noroc si-ti foarte multumesc [flo2] ! zic asta fiindca nu mi-e usor sa ma gandesc la acest nou inceput cu oarecare strangere de inima..in special pt faptul ca nu stiu cum imi va fi sa traiesc o perioada fara sa-mi castig eu propriul meu banut...schimbam strategia de intretinere a familiei, poate si alimentatia, deh, obiceiuri noi la casa noua in loc nou, totul ca sa supravietuim ca suntem patru si obisnuiti sa ne cam facem de cap fiecare in felul lui, aici va fi marea batalie [:)]

nu stiu cand vom fi gata pt drum, fiindca nu am nici macar imputernicirea din partea sotului pt a scoate copiii din tara, cine s-a gandit ca nu va reveni de la interviu in RO,macar pt Sarbatorile de iarna? el fiind o fire sceptica, n-ar fi facut dinainte asta...in plus, inca n-am ajuns sa fac deplasarea la Bucuresti pt ridicarea foii matricole, dar sapt viitoare ma mobilizez si rezolv

aa, era sa uit...din 13 ianuarie are si sotul meu numar pers [pk] , il vad mai linistit acum, si practic de luni a inceput cu adevarat sa analizeze cum e mai bine sa calatorim pana acolo, evident dupa ce voi avea hartia de care v-am spus

probabil ca pe la jumatea lui februarie vor fi toate in regula si vom pleca la drum

 

Va tin eu la curent, nici o grija! dar va astept si pe voi in continuare la povesti!

 

Sa aveti parte de cat mai multe reusite in acest an!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor si dl e:-)

 

Fain ca ai unde face cursuri de suedeza, la noi n-am gasit.

 

Crisleslo, te inteleg cum te simti, eu numai cand ma gandesc simt ca mi se strange stomacul. E frumos ca ai posibilitati noi, poti sa te re-inventezi, cum se spune acum, dar pana ajungi la capatul drumului... Tin pumnii sa fie bine si sa rezolvati totul in timp util.

 

Noi ne luptam cu niste amigdale inflamate la cea mare si cu vreo 4 zile de febra osciland intre39 -40.

 

Sotul a depus CV-uri pentru Suedia, dar deocamdata nimic. Uneori mi-e frica sa nu ramana doar un vis dorinta mea de a trai intr-un oras frumos, care sa ma imbie la plimbari. Aici, sincera sa fiu, cel mai bine ma simt in casa, ca e cum imi place mie, dar cum ies, cum vad mizeria si griul.

 

Oare Mihaela cum e? Mi-au sarit in ochi niste stiri cam neplacute despre intamplarile unor turisti europeni in India. Sper ca ei si familiei le este bine.

 

Numai bine tuturor si va astept cu drag sa mai scrieti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...