Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ajutati-ma cu o parere, va rog


Recommended Posts

Temperatura o iau oral. si am si o hipotiroidie(iau tratament) care explica temperaturile mici. Am luat si vaginal o vreme temperatura, eram cam cu 0.1, 0.2 mai sus dar oricum conteaza variatiile nu temperatura in sine. Am studiat o gramada de grafice pe fertilityfriend, sunt multe cu temp in jur de 36.5, 36.4 max dupa ovulatie. Doar ca eu ma asteptam ca daca s-am vazut corp galben in ziua 9, in ziua 10 sa fie deja sarita un pic temp. Ce e drept la cat de sucite sunt ciclurile mele in intreaga istorie, nu ma mai mir de nimic[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

corect ! hipotiroidia ne face mai reci [:D], e si cazul meu asa e, important e cum creste, dar ai sti macar de curiozitate si care e temp. la "locul faptei" cred ca ar fi micuta si acolo, undeva in jur de 36.8 cu 9 din cauza progesteronului scazut ai mic, mic progesteronul dupa ovulatie, clar o insuficienta de aia nici nu creste la cat te astepti tu da, e relevanta analiza, cum am zis, asa vezi pana unde se ridica sub tratament[:)] istoricul intr-adevar...spectaculos ai nevoie de o echipa buna ginecolog-endocrinolog cand o gasesti sa ma faci si pe mine atenta [:D] LE : si care a fost cauza amenoreei atat de lungi ? ce au zis medicii, daca poti sa spui[:)] [url="http://clipedinviatamea.blogspot.com/"]Despre infertilitate si nu numai :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa n-spe analize, internari la Parhon, etc, cauza a fost 'prinde orbul scoate-i ochii'[:D]. astea sunt vorbele dr Dumitrache de la Parhon. Fara nici o explicatie. si a revenit cand chiar imi luasem orice gand... Cu doctorii am lungi si multiple experiente. Insa acum, de cand cu 'proiectul bebe' am consultat vreo 3 ginecologi: amandoi mi-au spus ca nu e nimic in neregula cu ovulatiile grabite(adica de ziua 9 cum am mai avut). Culmea e ca am mai avut o astfel de ovulatie prin mai dupa care progesteronul a fost grozav, cum nu l-am mai vazut niciodata, peste 19. Ideal era sa fac monitorizare mai devreme, sa vad daca foliculul era suficient de mare inainte de ziua 9, etc. Dar pt asta trebuie credit la banca[:D] O sa fac cum ai zis tu: incep Utrogestan in ziua 14(care ar fi a 5-a de la ovulatie) si fac si o analiza dupa doua zile, adica la 7 dpo. Testele de ovulatie sunt negative de cateva zile deci daca a fost, in ziua 9 a fost si nu cred ca utrogestanul ar putea inhiba ceva(adica sa nu fi fost INCA ovulatia).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, de aseara iau Utrogestan(pe gura). temp a crescut deja la 36.8 de la 36.6 in ziua precedenta[:D]. Maine merg sa fac si analiza...desi banuiesc ca nu prea mai e semnificativa. Eu am mai luat Vitex pana la ovulatie(ca atat am mai avut). Banuiesc ca nu mai e cazul sa iau acum peste Utrogestan, nu? Voi ce stiti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...