Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nefrolog bun


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Histamina,mi-am notat numarul . In functie de ce face pustiul maine,vorbim.I-am incurajat pe parinti sa mearga pana in panzele albe. Am vorbit adineuri cu Emi,mamica copilasului..care mi-a spus ca brusc au inceput sa se agite..oricum de dimineata trag sfori ca disperata am stat numai pe telefoane ...dar...nu stiu daca e suficient.Copilul e supravegheat non stop,a fost scos de pe dializa ,acum va mai fi pus sambata daca organismul nu-si revine.O sa contez pe tine sa vorbim cu Arafat in conditiile in care nu se schimba nimic.Sa-l duca la Bucuresti....sau unde o sti,sa scape copilul.Maine aflu vesti prospete.Of Doamne ce bine e sa ai pe cine conta...[pup][pup][asia] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eumada,cel mai bine este sa se ia o decizie inteleapta. exista posibilitatea ca ael copil sa fie transportat doar cand starea e echilibrata.exista SMURD Iasi. sa incercam s aluam legatura acolo? manevrele de resuscitare in elicopterul SMURD sunt,dar nu sunt complexe. iti spun ca am avut nesansa sa zbor cu asa ceva dupa un accident rutier. Un zbor pana la Bucuresti poate dura 2-3 ore, nu mai mult. Daca il pot echilibra hemo dinamic, atunci e super ok. iti spun asta in calitate de ex cadru medical si de pacient transportat cu acest tip de elicopter. stiu ca exista dotari speciale pt copii. iau maine legatura si vedem. daca intampinam opozitie,as putea vb la presa. in orice caz ar fi bine sa luam legatura cu SMURD iasi..indiferent cum este ajut cu draga inima. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smurd iasi e activat ca sa zic asa....iar copilul nu e inca echilibrat deloc...din ora in ora se poate inrautati starea...din pacate,inca.[bang] Eu vb maine sa vad daca e vreo schimbare,mi s-a spus ca totul e ca la carte facut(eu ma indoiesc,e vb de orgoliul de medic,stii tu adica mai pe romaneste,de ciuda ca el nu i-a dat de capat sa nu-l trimita mai departe),parintii sunt pe alta lume...ea e o copila,el parca e in alta lume....cunosc senzatia eram ca nebuna si amortita in acelasi timp cu Eva in spital.Insa cel putin de azi va fi totul ca la carte..sper.ar trebui verificata starea copilului si adevarul despre sanse si ce e de facut oricum. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edit...nu e cazul de presa,sper doar ca mai ales dupa ce am starnit juma` de Iasi sa se ocupe de copil ca la carte.....si ute ca m-a sunat tatal si mi-a is ca se agita care mai de care in jurul micutului(sper sa fie cu folos) Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...