Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copil cu ADHD la scoala. Cum va descurcati???


Recommended Posts

Si inca ceva si mie tot de dezamagirile din suflet imi este frica; fetei mele ii este frica de intuneric, acum ca a ramas cu portarul in intuneric, imi este teama ca nu va mai vrea niiciodata sa mearga undeva fara mine.

 

Si mai este o chestie, la salina au coborat cu liftul, ei ii este foarte mare teama de lifturi si nu merge nicaieri daca stie ca in locatia respectiva exista vreun lift. Acum ma gandesc cat o fi plans ea si s-o fi jelit si pana la urma a coborat cu ,,japca'' fara sa-i dea nimeni macar un pic de atentie. Eu am intrebat-o daca i-a fosr frica si a zis ca da, ca a plans, dar dupa aceea s-a dus.

 

ANNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vai, Anuscha, ce situatie! Parereaa mea, e ca decat sa mai treaca copilul prin asa ceva, mai bine nu e mai lasi in excursii, pana va mai creste putin si o sa isi mai depaseasca din temeri, daca tu nu te poti duce (doamna noastra nu accepta niciun parinte in excursii), decat sa sufere copilul in asa hal.

Pai inteleg ca pentru ea mititica a fost mai mult stres decat bucurie in excursia asta.

Am atat de multe de zis pentru cadrele didactice care sunt efectiv fara suflet!

Eu am lucrat 10 ani in invatamant cu copilasi cu multe probleme ( pe atunci nu stiam ca eu voi avea un copil cu probleme)dar nu m-ar fi lasat inima sa ii chinui in asemnea hal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca as intreba-o pe doamna nu ar zice ca a chinuit-o, chiar m-ar certa pe mine ca nu am venit sa o iau la timp.

Ra_mi_ella ea merge neinsotita de mine in excursii cu diversele doamne de la varsta de 6 ani. Niciodata nu s-a intamplat ca acum, au mai fost parinti acre au intarziat si intoadeauna doamna de la intaia si doamna de la gradi i-au asteptat.

 

Si atunci cum sa inde4pendizez fata? Eu pot sa o apar de tot ce i se poate intampla daca stau cu gura si cu ochii pe ea?

 

Eu am incercat sa o fac independenta: se duce singura pana la chiosc sa ia paine, se duce singura sa duca gunoiul, am lasat-o singura si la scoala (bine eu eram in spatele ei dar ea nu a stiut)

Nu o sa o mai las cu aceasta doamna nicaieri, dar nu o sa se frustreze? Ea a asteptat cu multa nerabdare aceasta excursie.

 

ANNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri au avut evaluare la cifra 5. Azi imi spune doamna ca fata mea nu stie sa numere decat pana la 5. Imi vine sa urlu. Copilul meu numara pana la 10 de pe la 2 ani, iar acum chiar daca uneori se incurca putin numara si pana la 100. Sunt sigura ca nu a inteles ce trebuie sa faca. Cred ca vrea sa-mi demonstreze ca e de grupa 0.

Abia astept sa ma duc sa-i fac evaluarea la inspectorat ca sa-i demonstrez ca nu e asa. Ma toaca marunt femeia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anushca, invatatoarea aia e o nesimtita iresponsabila. Nu am inteles exact de ce nu ai venit la timp, insa ea are obligatia sa informeze parintii. Data viitoare eventual ia numarul parintilor celorlalti copii si sa te asiguri ca vei sti la ce ora se întorc. Eu as zice sa nu opresti excursiile, daca fetita se descurca si îi face placere sa mearga, continuati!

 

Oanaib, mult curaj si faceti evaluarea aia ca sa-i dati peste nas!

 

Am vazut filmuletul de pe youtube cu invatatoarea nebuna de la Iorga, Doamne, mi-am imaginat cum ar fi primit un copilas cu dificultati intr-o astfel de clasa [q][q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...