Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chist ovarian


Recommended Posts

Buna tuturor! Nu am mai scris de mult dar acum am o mare problema care ma framanta f.tare si am nevoie de raspunsuri din partea voastra. Sunt operata de chist ovarian de doar 2 luni de zile,(am descoperit ca am acest chist dupa ce m-am trezit cu niste dureri insuportabile in zona abdominala, dureri din cauza carora am ajuns de urgenta la spital unde am aflat ca eram insarcinata in 5 saptamani, dar si ca aveam un chist de 6cm care se sparsese, deci am intrat de urgenta in operatie). Intrebarea mea este daca acest chist va reaparea si cand voi putea sa raman din nou insarcinata? Va rog daca sunteti mai in cunostinta de cauza sa imi dati si mie un raspuns ca sa ma lamuresc si eu pentru ca sunt f.confuza. Va multumesc si va pup1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Buna Alylu, Imi pare rau pentru situatia prin care ai trecut, dar sa stii ca vestile sunt bune. M-am operat de un chist ovarian in ianuarie 2011, de care am aflat tot asa ca si tine, dupa ce se sparsese, aveam hemoragie interna, diametru 5.5cm. Totul a decurs bine, recuperarea mai grea. Prima intrebare de dupa operatie a fost daca voi avea probleme in a ramane insarcinata. Mi s-a raspuns ca nu e nicio problema si nu a fost. Am ramas insarcinata din prima, la fix un an dupa operatie. (atunci am incercat prima data, desi dr ne-a zis ca puteam si mai devreme) Capul sus si ai sa vezi ca bebe va veni cu siguranta. Multa sanatate![flo]
[gravired]36+ cu [baietel]
-= Love life, live love =-
[url="http://gasculita.wordpress.com"]Blog de neuron insarcinat[/url]
[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]Iulia va invinge cancerul![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand anume poti incerca pt bebe cel mai bine e sa intrebi medicul, depinde de tipul operatoei cred.. Eu m-am operat laparoscopic si am avut voie sa incerc imediat. Am ramas dupa cateva luni. De reaparut... Acelasi chist sigur nu :) deoarece a fost scos. Altul... Cred ca numai Dumnezeu stie. Nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...