Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de Sept-Oct 2009 LMA*22*


Recommended Posts

Buna fetele!

In primul rand LA MULTI ANI id="red"> tuturor sarbatoritilor de azi, inclusiv lui Mihai al meu![:D]

 

Monica imi pare tare rau ca sunteti din nou raciti! Stiu sentimentul cand pare ca nu se mai termina...va urez din tot sufletul meu sanatate multa![pup]

Pleci la SIghisoara? Nu stiu de ce, dar tare imi place orasul...poate intr-o alta viata am trait acolo. As fi mers si eu cu tine...[pup]

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Mihaita! si La multi ani tuturor celor care poarta numele de Mihai/Mihaela, Gabriel/ Gabriela. Sa fiti sanatosi.

 

Noi inca suntem cu febra. Am scapat cat de cat de ochii rosii de la conjunctivita dar am ramas cu dureri de gat si febra cat cuprinde. Sper sa il pot pune totusi pe picioare pana duminica seara ca sa pot pleca linistita luni in delegatie.

 

Lali ce m-am amuzat citind ca acum Paul vrea la gradi chiar si in vacanta :)). Super Paulica.

 

Laura eu te-as lua cu mine in delegatie daca as putea... La Sighisoara nu am mai fost pana acum niciodata. Abia astept sa vad si eu orasul tinand cont ca se zice ca e foarte frumos...

 

Weekend placut.

 

Va pup.

 

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.id="size3">id="green"> id="Script MT Bold">

Raisa are nevoie de ajutorul nostru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai Monica!Va doresc sanatate multa![pup]Sa-mi spui daca ti-a placut in Sighisoara.

Si mama m-a sunat sa-mi spuna ca Ramona are si ea un ochi rosu.(aseara a dormit la ea, cum face in fiecare sambata)

 

Sper sa putem ajunge maine la gradi...si sa nu o luam de la capat.

Week-end placut si de la noi!

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Eu sunt la Sighisoara. Maine seara sper sa ajung si eu acasa la puiul meu. Imi e tare greu fara el.

Aici e tare frumos. Vremea e buna desi azi a plouat un pic. Totusi, nu e frig. Partea proasta e ca nu prea am timp sa vizitez obiective turistice pt ca termin cursul pe la 17-18 cand e deja noapte si aici cam toate se inchid cel tarziu la ora 19.

 

Pupici tuturor.

 

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.id="size3">id="green"> id="Script MT Bold">

Raisa are nevoie de ajutorul nostru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Monica ce mult imi place ca ne tii la curent cu tot.Imi pare rau ca nu poti vizita orasul...

Noi ne reacomodam la gradi si parca est un pic cam greu dupa vacanta, dar va trece si asta si va veni vacanta de iarna cu sarbatori.

Deja Ramona ma intreaba cat mai este pana vine Mos Craciun[olala]

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor,

 

Cu intarziere va multumesc ptr urarile facute lui Mattia.

LAURA la multi ani si tie ptr cei 34 de ani. Sanatate multa iti doresc ca pe restul le facem cu calm. [flo]

La multi ani si ptr toti cei care si-au serbat onomastica. Noi am avut pe Alessio (Mihai ) dar si pe Mattia (Gabriel) [:)].

Sanatate la toti picii raciti. Si noi am inceput "sezonul" cu stangul. [bang]

 

Eu continuu sa ma lupt cu durerea mea de hernie discala. Sunt in asteptare ptr operative, dar timpii de asteptare sunt lungi. Sper prin februarie. Fac nn stop tratamente cu injectii, medicamente destul de dure........nu ies sub nici o forma la liman. [q]

 

Baietii cresc, sunt f schimbati si parca acum vad si mai bine frumusetea unei familii numeroase.

Mattia s-a inaltat mult dar e slab ca o trestie. El care mananca Cel mai bine dintre toti. Pediatra a zis ca e in range, are o crestere care se incadreaza in cea normala. Merge la gradi bucuros. Nu are probleme cu copiii. Vorbeste numai italiana, dar asta e un alt aspect.....eu ii vorbesc in romana el raspunde numai in italiana.

Noaptea doarme dus. Face rar pe el. E bine.

 

MONIKUS si noi am avut conjuctivita. Pacatoasa RAU. Sanatate !

 

Fetelor va salut pe toate.[flo]

 


 

Alessio Michele (4 ani si 5luni) , Mattia Gabriel (3 anisori! ) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 an si 9 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana bine ai revenit![bis]Multumesc pt urari.[pup]

Ma crezi sau nu, chiar ma gandeam la tine ca stiam ca ai probleme cu durerile de spate. Imi pare tare rau sa vad ca nu esti mai bine. Iti urez sanatate multa. Cat despre operatie, daca este singura care te face bine nu neglija.

Cum te descurci cu trei? Cum mai sunteti voi?Cand mai ai timp te asteptam pe aici.[pup]

 

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

LAURA [flo].Ce sa fac.....inca ma lupt....hernie a iesit aproape de tot. Se mai atarna de un fir. Am tot amanat ca am zis ca na cu 3 copii cum fac eu sa imi revin dupa operatie. Trebuie sa stau o luna la pat , sa ma ridic doar cand merg sa mananc sau la baie. M-am pus de acord cu mama sa vina atunci sa stea la mine ca altfel nu stiu. Si uite ca am amanat din acest motiv dar am amanat degeaba. Situatia s-a inrautatit si stau numai in medical. Am niste noduli in poponet de nu mai pot de la atatea injectii. Imi mai fac in vena dar ma enrveaza sa si tin branula aia zile intregi......Cum sa ne descurcam. Bine. Avem ture opuse eu si Alin. Cand el e la munca eu sunt acasa si viceversa. Ei baietii sunt linistiti noaptea si de aceea stam bine. Am construit patute ptr baieti si asa i-am mutat in camera mica unde le-am reconstruit frumos si ei sunt super multumiti. Mattia ii spune : camera parc [pk][:D]. Asa eu si Alin ne-am "recastigat" camera noastra si totodata am inceput cam de-o luna sa dormim impreuna. [:I] Toate la timpul lor. Am fost si in Romania 4 zile ca sa imi fac o masea plus alte chestii de am slabit 2 kile. [q] Dar ce sa fac.....La intoarcere la bucuresti era sa pierd avionul. [V]. Urata, urata experienta. Parca eram in filmul: "MAma am pierdut avionul" ....ma rog.....bine ca a trecut......

 

Va pup pe toate!

 


 

Alessio Michele (4 ani si 5luni) , Mattia Gabriel (3 anisori! ) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 an si 9 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Dana ce experiente!

Te intrebam de durerile de spate, pt ca si mama mea s-a operat de hernie de disc cand eram eu mai mica, iar sotul acum 4 ani de hernie cervicala.

La el a fost mai urat ca trei saptamani nu s-a miscat din pat deloc. Nici macar la baie. Dar a trecut si acum nu mai are probleme. Iti urez sanatate multa!

 

Eu ieri am fost la arhiva si tot nu am terminat, dar ne vom mai duce odata.Poate atunci terminam ca este un frig acolo si cum eu sunt si sensibila iar ma paste o rceala...

 

Va urez we placut daca nu mai intru, dar eu sper ca da.[:D]

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...