Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de Sept-Oct 2009 LMA*22*


Recommended Posts

Buna fetele!

Doamne ce inceput de saptamana am avut!

Am fost dimineata la gradi (la Ramona) sedinta pt a stabili cadourile de mosi. Domane ce oameni! In fine...

ma simt cam nasol pt ca vad ca ma cam jeneaza ochiul stang, si azi dimineata m-am trezit cu el lipit....sper sa fie si la kine de la raceala si sa nu fi contactat vreo conjunctivita.

 

Voi? Vine cineva la [cafea]?

 

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LAURA sa nu fie conjunctivita chiar. Sa ai grija de tine. Deja se gandeste lumea la cadouri nu? Aici de pe 8 decembrie deja se face bradul. [:)]Pe de-o parte imi place ca asa copiii se bucura mai mult de bradut.[pk]

 

Eu de maine incep munca. Pana acum am fost in medical. 2 sapt. Fara nici un rezultat bineinteles [q], dar nu am ce face. M-am saturat si de medicalurile astea.

 


 

Alessio Michele (4 ani si 5luni) , Mattia Gabriel (3 anisori! ) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 an si 9 luni) ! [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

La multi ani Geanina! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce iti doresti![s]

Dana deja ma simt mai bine, multumesc de urari.[pup]

Sa ai grija de tine si sa ne tii la curent cu ce mai faci.

 

Apropo de brad si Ramona imi spunea mai zilele trecute ca noi cand il facem...sa vedem poate mai devreme anul acesta. Cadourile inca nu le-am luat...poate imi dati voi idei?

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!

Va invit la ceva bun!

[pepsi][pepsi][pepsi][pepsi][papica][papica]

Laura, multumesc pentru urai. [pup]Ce face ochiul?[8D] Multa sanatate!

danangie, cum ti-a fost azi la lucru?[flo]

 

Eu inca nu stiu cand sa fac bradul, probabil cat mai aproape de Craciun. 2 cadouri le-am luat, mai am unul tot pt Loris.I-am luat un puzzle cu micky si un teatru cu 5 scene si personaje magnetice. Mai vreau sa-i iau un lego cu pompieri.

Azi l-am dus la gradi, a stat si el acasa din cauza unei conjunctivite.

Cam atat despre noi, o zi buna![flo]

 

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009) id="size2">id="orange">id="Comic Sans MS">

 

[zana]  Raisa are nevoie de noi id="size2">id="orange">[zana]

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!id="size1">id="navy">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

Kemsy multumesc de tratatie, cu ochiul stau bine.[pup]

Cea care va purta ochelari va fi Ramona (am descoperit un usor strabism) Sper sa-i si poarte.

In rest nimic notabil la noi...ne pregatim de serbare.[olala]

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

As fi vrut sa beau [cafea] cu voi...dar va zic ca am avut sedinta la Mihai si vom avea serbarea de Crciun pe 18 decembrie si vom fi costumati in spiridusi.[olala] La Ramona inca nu stiu ce va fi ...stiu ca la dansuri avem Carnavalul Craciunului pe 15 dec.[olala]

 

Deja toata lume este in spiritul [pegeam].

Eu inca mai lucrez la ce va aduce mos Nicolae si mos Craciun. Vom vedea.

 

va [pup] si va urez we placut!

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Kem la multi ani pentru ziua ta. Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cei dragi tie.

 

Laura vad ca ai ramas om de beza aici. [flo]

 

Dana ma bucur ca am citit vesti despre voi chiar daca nu foarte bune. Sanatate multa si multi pupici picilor.

 

Din pacate nu iar nu am timp sa scriu cat as fi vrut dar am zis sa mai intru sa vad ce faceti sa va pup pe toate cele care mai scrieti si sa va urez weekend placut.

 

Noi maine mergem pana la Ruse sa cuparam jucarii pentru Sf. Andrei [:D], Mos Nicolae si Mos Craciun. E un magazin tare dragut acolo si speram sa gasim jucarii frumoase. Va povestim ce am luat cand o sa apuc [:I].

 

Numai bine.

 

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.id="size3">id="green"> id="Script MT Bold">

Raisa are nevoie de ajutorul nostru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica drum bun si spor la cumparaturi.Asteptam sa vedem noile achizitii![:D]

Noi azi am dat comanda de ochelari pt Ramona, de miercuri devenim purtatori de ochelari. Maine mergem la ziua verisorului lor, Edy, iar duminica Ramona merge la ziua unei colege de gradi.

 

si cam astea sunt ultimele noutati.

 

 

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Recunosc, recunosc, mai putin activa pe aici lately...dar...mi-am schimbat jobul, am multe de invatat, am multe deplasari, dar si mai multe satisfactii ;)

Noi ne chinuim de vreo luna cu otita, muci, gat, febra (stat in spital 2 zile, ca ajunsesem la 40 de grade...), ramas doar gat, de vreo 3-4 zile iar muci, mai rau gat [bang][bang][bang] in disperare de cauza, am facut comanda de aparat de aerosoli, ca eu siropuri/sprayuri/picaturi nu mai vreau sa-i dau! mai foloseste cineva aerosoli? daca imi explicati si mie cum faceti voi, v-as ramane vesnic recunoscatoare! [pup]

 

O alta rugaminte ar fi la mamicile care isi duc copii la FTK...ne-ar interesa si pe noi un program din acesta care s-o scoata un pic din carapace pe EBru.....Educatoare ei spune ca este excesiv de timida, daca n-o ia ea s-o duca la alti copii, ea sta intr-un colt singurica si se uita doar cum se joaca ceilalti, si am observat si eu ca este foarte foarte timida, cand ne intalnim cu cineva, cunoscut-necunoscut, copil, adult, nu conteaza, ea isi inghite limba, se lipeste de piciorul meu, isi tuguie buzele si gata, nu mai scot nimic din ea! doar cu persoanele foarte familiare este mai deschisa.....am vazut ca cei de le FTK au un program TOTS care ar ajuta in astfel de probleme....ma puteti ajuta cu detalii: un pret aprox, cam ce fac acolo, sunteti multumiti, se vede vreo diferenta, etc etc...

 

ca sa nu ma lungesc, o sa mai scriu in alt mesaj ce mai aveam de zis..

 

[pup]

 

 

[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatimaid="red"> (29.08.2009)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Geanina, si de la noi! Sa fii sanatoasa si fericita!

 

SI alnoi a inceput "agitatia" de Craciun..avem o strofa de invatat dintr-o poezie, ne imbracam in fulgusori si cred ca vor avea si un dans, ca fac si ora de dans cu un profesor, la gradi....

ne-a cerut educatoarea sa facem "doua pompoane din beteala"...are cineva idee la ce se vor folosi si cum anume se fac?! ca a fost al meu sot la sedinta, si atat si-a notat, nu stie detalii...barbatii astia :)

plus ne-a mai cerut bat si sarma pt sorcova...dar nu stiu de unde si ce fel de bat si sarma si de unde sa le iau :P are cineva idei, ati mai facut sorcove pe acasa?

 

eu oricum am o presimtire ca fii-mea nu va zice/face nimic pe scena...la cat e de timida si retrasa, sigur se va speria de audienta...dar, speranta moare ultima, eu incerc s-o pregates din timp pt momentul "de glorie" si poate ne face surprize [:)]

 

si ma duc sa mai citesc din urma, ca sunt curioasa [flo]

 

va pup [flo][flo]

 

[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatimaid="red"> (29.08.2009)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...