Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de Sept-Oct 2009 LMA*22*


Recommended Posts

Buna gagici!

 

Monikus, ai cumparat mamico tot ce trebuia ? Si eu am luat cadourile pentru mos Craciun, de mos Nicolae eu le dau doar fructe si dulciuri de care mananca ei,adica aproape tot doar fructe,dar confiate/uscate.

 

Laura,v-ati distrat la ziua varului Edi ? Pupici la pici!

 

Kemsy,la multi ani frumosi ( cu intarziere,dar poate ma ierti daca te [pup])!

 

Selen, pampoane ca cele de majoreta. Se fac din beteala de aia "ploaie" , cu "flocii"( scuze,alt cuvant nu mi-a venit) lungi,cam asa : http://www.google.ro/imgres?q=pampoane+de+majoreta&hl=ro&tbo=d&biw=1366&bih=680&tbm=isch&tbnid=qX2wwIk2XxDOmM:&imgrefurl=http://costume-de-carnaval.blogspot.com/2010_05_01_archive.html&docid=GFy0uGTbAXfISM&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_eJrdt-lUaKM/S-Az32gEbiI/AAAAAAAAAJQ/AO093C27zTA/s1600/P1660166.JPG&w=1600&h=1200&ei=vmGzUIKNIInmtQautoCwCg&zoom=1&iact=hc&vpx=641&vpy=373&dur=3568&hovh=194&hovw=259&tx=169&ty=160&sig=115208332444890874170&page=2&tbnh=139&tbnw=184&start=26&ndsp=40&ved=1t:429,r:37,s:0,i:195 .

 

Bat si sarma, adica un bat de vre-o 35 cm cu latime si grosime de 1 cm,aproximativ, si trei bucati de sarma obisnuita,sa fie legata de lemn, imbracata in hartie creponata s staniol, si transformata in sorcova, cum erau cand eram noi mici.

 

De programul de scos timiditatea din copil nu stiu [:I]. MA bucur ca ai venit pe la noi [pup].

 

Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011)id="purple">id="red"> si Paul-Iulian(01.10.2009)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[wow] ce activitate pe aici!

 

Selen eu discutam in primavara cu Roxxy despre FTK si din ce stiu ea il are pe Matei acolo sau l-a avut. Eu nu am mai dat-o pe Ramona pentru ca am zis ca dna educatoare a ei face aprox acelasi lucru. Din ce mi-a povestit Roxxy sunt destul de scumpicele programele lor. Poate mai intra ea pe la noi sau ii spun sa te caute. Selen si eu o am pe Ramona mai timida...iti spun din experienta ea a plans la prima serbare, dar si-a spus frumos poezia. Acum, Mihai nu prea si-a dat drumul la vorba si sincer cred ca la serbare nu va spune mare lucru decat daca poezia va fi cu animale, legume fructe, etc...glumesc. Nu toti sunt la fel. Noi am inceput sa-i punem lui Mihai serbarile Ramonei sa se obisnuiasca cu ideea, cu Mos Craciun...vom vedea.

 

 

Laly a fost frumusel la ziua verisorului, dar din pacate Ramona fiind singura fata nu prea a avut cu cine sa se joace. Mihai a fost mai castigat.[:D]

In schimb Ramona si-a scos parleala a doua zi cand am fost la McDonalds la ziua unei colege de la gradi. A dansat, a cantat au fost pictati pe fata...

 

 

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mda, nu stiu daca pampoane din acelea...am pus-o oricum pe soacra-mea sa o intrebe pe educatoare, sa vedem cat intelege si ea, daca nu ne lamurim, o s-o sun eu pe educatoare....

 

Laura, da, stiu ca sunt copii si copii, dar...cel mai rau imi pare ca nu interactioneaza cu copii, mi se pare ca pierde mult/multe prin comportamentul acesta....daca ei nici la locul de joaca nu-i mai place cand sunt multi copii! ea, care ne batea la cap si plangea in fiecare saptamana ca vrea la tzup-tzup ( adica trambulina..)...

adica numai cu noi, numai cu noi, parca nu e prea sanatos pt dezvoltarea ei....nu vreau neaparat s-o fac un leader, dar macar sa invete sa socializee cu alti copii....ea nici macar cu cei de la gradi, pe care ii stie deja de 2 luni si vin ei sa vorbeasca cu ea, ea nu prea vorbeste...deja mi se pare un pic...ciudat [:I]

stiu ca sunt scumpe...cam 300 ron pe luna, pt cate o sedinta pe saptamana, e mult....dar nici nu gasesc ceva asemanator mai ieftin....si simt ca eu nu sunt in stare sa ma descurc singura cu problema asta...macar un an, programul acela pt Tots, pana se mai dezgheata si ea....si cat ne mai permitem si noi, ca in curand s-ar putea sa nu prea mai....dar vedem pe parcurs....

 

va pup, mai vb

 

[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatimaid="red"> (29.08.2009)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Selen parca ai descris copii mei. Desi din ce vad Mihai parca este un pic mai deschis.In schimb Ramona greu o scoti din ale ei. Am fost duminica la ziua unei colege de gradi si desi am vazut o schimbare la ea s-a dus ultima la pictat pe fata.

Eu prima data m-as sfatui cu educatoarea sa vad ce zice. Iti trebuie rabdare multa si din experienta mea niciodata in fata ei sa nu zici ca este timida. Mai rau face.

Un alt exemplu: Ramona este in al treilea an de gradi si inca mai plange dimineata, bine ea zice ca nu-i place ca fac lectii pe fise si pe caiete...Mihai la 2 luni nu are nicio treaba.[pup]

 

 

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Laura, a mea nu mai plange, ii place si vrea la gradinita, vine entuziasmata de acolo, ne povesteste ce au facut....dar nu participa din proprie initiativa la jocuri, activitati...adevarul e ca nici nu am prea avut ocazia de a merge la petreceri de copii, nu avem cerc de prieteni cu copii de varsta ei (cei mai multi sunt mai mici..), deci nu prea a fost "expusa" la grupuri mari de copii....

 

Ieri am fost la control la dr, si surprinzator a vorbit putin si cu asistenta si cu doctorita, iar azi educatoarea mi-a zis ca incet incet parca se mai integreaza...cica ieri ar fi ridicat si manuta sa raspunda la intrebari...

da, trebuie rabdare, din pacate cea mai mare parte din timp, in afara gradinitei, o petrece cu soacra-mea...acasa....mai ales acum iarna, vara macar iesea la copii de pe strada...cu noi sta 3-4 ore (cel mult) si-n weekend....

 

o zi frumoasa tuturor! [pup]

 

[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatimaid="red"> (29.08.2009)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Ieri am fost plecata si nu am avut acces la net.

Da Selen asa este, ne trebuie rabdare, vorbit mult cu ei. Mamei soacre, educatoarea i-a zis ca Mihai incepe sa fie mai atent la ea, si este iubit de fetite.[:D]

Incet incet se acomodeaza...eu tot timpul ii spun Ramonei ca nici mie nu imi este usor la servici, dar ma duc. Acum are alta faza nu vrea la gradi ca tipa copii. Si i-am zis sa tipe si ea cum face acasa.

Om vedea. In rest ne pregatim de serbare. Abia astept![pk]

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Multumesc pentru urari fetelor, chiar si intarziate[flo]

selen, aici se foloseste intens aerosolul. Cu ser fiziologic (pus in recipientul ala legat cu firul) sau si cu alt medicament, la recomandarea medicului, daca e caz mai grav. Ajuta la eliminarea secretiilor din plamani si se face de 3 ori pe zi.

Cu Ebru, are dreptate laura, mai intreaba si educatoarea sa vezi ce parere are. Tot o data, cred ca e util sa cauti alternative ca sa se invete cu alti copii (prieteni, inviti acasa copii, o duci la locuri de joaca din mall, de ex, si alte variante ce mai exista).

Felicitari pentru job si spor la munca!!!!!

laura [flo]

monica, La multi ani pentru Andrei Rares!!Ce a patit, de ce e bolnavior?[flo]

 

Loris e iar cu conjunctivita, iar pun picaturi in ochi...[bang] In rest, e bine, fericit la gradi si nazdravan acasa[8D]

Seara placuta!

 

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009) id="size2">id="orange">id="Comic Sans MS">

 

[zana]  Raisa are nevoie de noi id="size2">id="orange">[zana]

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!id="size1">id="navy">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sf Andrei si in special lui Rares! il pupam sa se faca repede bine.[pup]

 

noi azi am profitat de vremea frumoasa si am fost prin parc.In rest nimic nou.

il pupam si pe L sa-i treaca ochisorii[pup]

 

Si nu in ultimul rand

LA MULTI ANI ROMANI ORIUNDE VA AFLATI!id="size2">id="red">

 

Laura, mamica de[auto] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana]Ramona Cristiana 20.03.2007

povestea noastra

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele[pup] ce Mai faceti ? Noi suntem bine sanatosi. Nu v-am uitat [flo] doar ca am fost foarte ocupati in ultima perioada. Astazi am revenit in forta si cred ca am sa va las de citit un roman [:D] sper sa nu va suparati dar imi permit acum sa profit de ocazie si sa scriu deoarece Mai mult ca sigur iarasi am sa dispar ca

Magarul in ceata [:D]

 

 

"Cine poate oase roade cine nu nici carne moale"

Mami de Leon Mihail 12.09.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...