Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce le este oamenilor frica?


MihaiTexas

Recommended Posts

Mihai,eu nu asteptam vreo confirmare sau infirmare ca ti-ar fi frica de mine.Nu ma astept sa starnesc asemenea reactii/sentimente.Din contra,mi-e frica mie de omul caruia ii este frica de mine fara sa-i fi facut personal nimic,fara sa ma cunoasca.Cum poti sa stii ce reactie are vreun fricos de asta care te considera monstruos pt ca te da de gol basmaua sau barba?Poate vine si imi da una in cap pe motiv ca ii este frica de mine.Sau poate se isterizeaza cind ma vede pe strada,alaturi in autobuz sau in magazin.Doamne fereste sa intilnesc asa oameni care se tem de semeni. Ca om normal si adult mi se pare normal sa nu te temi de oameni asa aiurea doar pt.ca apartin unei religii.Dar oamenii se tem de ceea ce nu cunosc! ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intervin doar pentru a atrage atentia asupra cuvantului HOMOFOB. Cuvantul Homofob nu se regaseste nici in DEX si nici in DOOM. Radicalul homo element prim de compunere savanta nu trebuie confundat cu cuvantul latinesc homo (om). Conform altor dictionare internautice si a limbajului de zi cu zi HOMOFOB, HOMOFOBIA = frica, aversiunea fata de homosexuali. Edit: ANTROPOFOBIA = FRICA DE OAMENI -------------------------------------------------------------------------------------------------- Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas
Desigur ca, ne-au cam dezumflat moderatorii din discutie si nu prea isi mai are rostul;
http://www.youtube.com/watch?v=ybVb3t560oY ------------------------------------- Just derpin' around
[:-)))] Asa, iepurasilor! -------------------------------------------------------------------------------------------------- Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BU HU HU............. Mie mi-e frica de lifturi(nu le folosesc),de avion,desi l-am folosit,nu mai vreau,de serpi si gandaci. In rest...poate sa le fie frica la altii...de mine,ca eu nu-s fricoasa.[bibe][bibe]Insa sa vezi cum un amarat de paianjen,nimerit din greseala in camera..ma face sa tip si fug in baie....,in timp ce fiica-mea si sotul se distreaza pe socoteala mea [:I]dar nu ma sperie de exemplu ..cum sa zic...nici oamenii,nici vreun atac,ceva... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e frica de Alzheimer.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
mda, si eu am instinctul de conservare cu multe doage lipsa...Bin Laden? Da-l in ma-sa. Un gandac? SA FUGIM IN MUNTI, SA PIERIM IN FLACARI, SARITI FRATI ROMANI, PARJOLITI HAMBARELE SI OTRAVITI FANTANILE, SFARSITUL E APROAPE! ------------------------------------- Just derpin' around
Zau,e a doua oara cand ma faci sa rad de-mi sare capsa a treia...de la sutien(marius,pune stelute daca crezi ca e deplasat cuvantul),da` zau ca mi-e frica...si de carabusi si de caradasti(gandacii aia mari,zburatori cu coarne) si de rame. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...