Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Crema tort din fondant


Recommended Posts

Buna ziua. Se apropie ziua baietelului meu si vreau sa fac un tort imbracat in fondant, interiorul rainbow si ma intereseaza si pe mine o crema alba la culoare si sa fie buna tare.[:D] Aveti ceva recomandari? Ideal sa nu fie moale, adica sa aiba consistenta mai tare, ca vor fi mai multe blaturi si doar o sa " manjesc" blatul cu crema. Multumesc frumos.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu sunt nitel incurcata - zi-mid aca te incurc mai tare [:D] fondantul = pasta de zahar, pasta fondant, cu care se imbraca tortul nu merge si ca crema. ca nu merge - are consistenta aceea gumoasa si intinzacioasa[:)] poti folosi ce zic americanii [url="http://smittenkitchen.com/blog/2008/07/project-wedding-cake-swiss-buttercream/"]swiss buttercream[/url] - crema aceea de unt cu zahar, care se mai intepeneste. si merge si inauntru, intre blaturi. da clar nu e acelasi lucru ca fondantul....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Intrebam ce crema sa pun in interior, la un tort care in exterior este acoperit cu fondant, pasta de zahar!? Si ma gandeam ca nu merge orice crema, ca trebuie sa aiba consistenta mai solid, nu? Am mai facut mai demult, insa intre fondant si tort am pus si un strat de martipan si a fost ok insa acum nu am martipanul.[:D] Ma documentez deocmdata, mai am vreo 10 zile pana la demararea proiectului, rainbow tort acoperit cu fondant.[:D] Multumesc mult![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...