Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cosmaruri


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani ti s-a intamplat sa intalnesti persoane, total necunoscute dar fata de care sa ai un sentiment puternic, ca le stii de undeva, ca ati avut ceva in comun (poate intr-o viata anterioara) ? Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Da. Iar cand am cunoscut (dupa putin timp) ,comunicare fara a vorbi, tensiune inexplicabila la unul cand celalalt avea o problema, fraze spuse de unul cand celalalt doar se gandea la acel subiect etc. Sau : repulsie inexplicabila fata de o persoana ,fara motiv la inceput (chiar mi-era ciuda de situatie),ulterior am inteles ca am un ,,miros" tare fin. Oi fi fost vreun caine de vanatoare intr-o viata anterioara! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
,cosmar la mine a fost cand am visat ca mi-am perdut copiii sau mai rau ..nici nu vreau sa pronunt:( ma trezeam inainte sa-i gasesc si imi era ciuda ca nu i-am gasit chiar daca stiam ca era doar un vis ,insa o dispozitie f proasta aveam si eu si parca ma trezesc pe alta lume eu visez f des ca alerga mereu cineva dupa mine,ma fugareste si vrea sa ma prinda si reusesc sa scap cand zbor,visez f des ca zbor:) ciudat Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
Nu e ciudat deloc, si eu visez des acelasi lucru, ca sunt urmarita de diversi insi, ca fug de ei si ca scap zburand. Multi oameni viseaza ca pot zbura. cristoiu, o vreme il visam pe dracu'. Stiam sigur ca era dracu'. Io nu-s religioasa de fel, da' recitam de nebuna Tatal Nostru si in vis, si pe urma, treaza. [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui inbox ( in afara de faptul ca dau BAC-ul cel putin odata pe an :) )"
inbox, io nu reusesc sa dau licenta. E al naibii de frustrant, invat ca disperata si ceva se intampla si dureaza examenul prea mult si nu termin si tre' sa repet facultatea si nu-mi este recunoscuta diploma, ca cica nici BAC-ul nu l-am dat... [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Citat:
citat din mesajul lui inbox ( in afara de faptul ca dau BAC-ul cel putin odata pe an :) )"
inbox, io nu reusesc sa dau licenta. E al naibii de frustrant, invat ca disperata si ceva se intampla si dureaza examenul prea mult si nu termin si tre' sa repet facultatea si nu-mi este recunoscuta diploma, ca cica nici BAC-ul nu l-am dat...
Te-a stresat tare rau licenta si bac-ul...cred. Nu am dat niciun examen in vis dar,pe holurile facultatii inaintea unui examen, o colega imi spune ca a visat tare urat in noptile precedente si ca-i era tare frica de acel examen (daca-i scriu numele prof-ului , multe persoane o sa confirme)eu ii povestesc ca visasem (nu in acea noapte, in acea saptamana) ca ma plimbam cu o trasura impreuna cu Eminescu. Trasura apartinea acelor vremuri, am cercetat. A ras cu lacrimi ba chiar a raspandit tuturor celor prezenti. A luat examenul cu nota mai mare decat mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Cristoiu, intrebarea este ce crezi tu despre vise. Ce semnificatie le dai? Foarte multe persoane viseaza ceva legat de inaltimi si imposibilitatea de a cobora de acolo. Cred ca sunt cele mai dese cosmaruri. -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Pai eu cred ca sunt mesaje de la mine insami pentru mine. Nu mesaje din alte parti, nu semne etc. Asta cu inaltimile cred ca e vorba de alegeri. Ca tuturor ne e frica de alegerile pe care le facem, ca nu mai e cale de intoarcere. Cred eu. Mai aveam unul, visam ca nasc. Inainte de fiecare premiera visam ca nasc. Si atunci stiam ca va fi un succes [:D] Iar acum visez ca aflu ca ma inseala sotul si ca fac o criza urita, il lovesc, fac urit de tot, pling, ma umilesc, urlu si el sta si se uita la mine si ride. Si evident ca asta inseamna ca mi-e frica sa nu o faca, dar adevarul e ca eu nu simt asta treaza, nu mi-e teama, stiu ca nu ma inseala, am un barbat ca in povestile cu zine ptiu sa nu-l deochi. Adica chiar nu mi-e teama de asta, imi e teama ca ar putea muri cu istoria lui de melanom, dar nu ca m-ar insela. Si nu inteleg de ce il visez asa, il visez ca pe un om oribil de crud si cinic si el nu e asa deloc deloc. Si par foarte reale visele astea, nu ma prind ca sunt vise si sufar ca un caine. Cind ma trezesc rasuflu adinc de bucurie ca a fost doar vis dar imi si ramine o stare proasta dupa. Asta e, nu stiu ce sa fac sa inceteze ca sunt si frecvente rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh..si cu visele astea... Eu visez foarte rar( sau cel putin f rar se intampla sa imi amintesc ce am visat) dar cand mi se intampla...ori e un cosmar ori un vis ce prevesteste ceva... Pana mai acum 2-3 ani aveam si eu vreo 2 vise f neplacute care se repetau de cateva ori pe an. primul : incercam sa ma intorc acasa(la mama) si nu mai gaseam adresa. al doilea : in spatele blocului in care am copilarit ma ataca mereu un caine...sarea pe mine si ma musca sau incerca sa ma muste. partea buna e ca de fiecare data ii veneam de hac. dar tare neplacuta senzatia! De cand il am pe asta mic nu am mai avut aceste vise. Sotul meu are si el visul lui cu umbra care intra in camera si el nu se poate misca. de cand ne-am cunoscut s-a mai modificat un pic visul. acum cand viseaza umbra ma striga caci chiar de viseaza stie cumva ca eu sunt langa el sa-l trezesc![:D] In ultima vreme nici el nu mai are acest cosmar. Cred ca aceste vise sunt de multe ori trairi interioare pe care nu le constientizam sau nu le exteriorizam. temeri, frici, obsesii, frustrari etc...cine stie... Pasim in noul an cu speranta ca va fi [cool] si distractia va continua in formula trio [bum] Povestea lui Ricky http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citindu-va mi-am dat seama ca eu sunt rau :), am de toate : am vise in care trebuie sa ma apar, sa fug sau sa fac ceva si nu ma pot misca, sau ma misc foarte lent... Selene si eu visez ca termin facultatea si ma depisteaza astia ca nu am dat BAC-ul si trebuie sa-l dau...dar licenta o am luata. Am visat intr-o noapte fix ce mi s-a intamplat a doua zi, dar eu merg pe ideea unei memorii asa inconstiente ( sper ca nu suna aiurea), trebuia sa plec intr-o calatorie din gara Obor ( eram studenta), si am dormit cu grija sa ma trezesc si sa nimeresc gara: am visat exact ca am intrebat-o pe tipa de la bilete ce mijloc de transport sa iau, mi-a spus ca tramvaiul 1 ( sau 10 parca) si cate statii sa merg, m-am trezit si i-am zis prietenei mele ca trebuie sa luam tramvaiul 1 :)...logic fiind, fiindca in mod normal stiam cam pe unde duc celelalte mijloace de transport, circuland mereu in zona vedeam ca tramvaiul 1 are alt traseu prin spate pe la Obor...deci si treaza daca stateam sa ma gandesc imi dadeam seama, dar treaza doar mi-am facut griji :). Asta cu simtitul oamenilor mi s-a intamplat de multe ori...imi ziceau fetele in camin "mama omida", nu ca aveam capacitati paranormale sau alte preocupari Doamne fereste! Doar ca nimeream subiectele la examene ( ma duceam mereu la ultimul curs dinainte de sesiunea de examene la toate materiile, si vedeam pe ce insista profesorul, era imposibil sa nu-ti dai seama...sau pe ce insista tot anul) iar cu simtitul oamenilor, doar imi sareau in ochii anumite detalii, nu le cautam, pur si simplu se intampla! M-am intins cat o zi de post!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva cosmaruri m-Au urmarit ani si ani Primul cosmar .nu stiu ce varsta aveam cam 5 ani cand am visat-o prima oara pe "Moartea" in visul meu se arata ca I Femeie de varsta a doua imbracata in alb avea Parul cret si II lipseau doi dinti din gura( si Asa a ramas in visele mele pana in ziua de azi ) . Eu aveam in mana o ciocolata din care mi-a cerut sa-I dau si ei . Desi ma sfiam sa o las sa muste uitandu-ma la dintii ei urati pana la urma am lasat-o sa manance . Cu ce am asociat visul la maturitate Tot la 5 ani am mancat singurica tot 5 ciocolate nu ciocolatele si am facut I alergie am luat si o bataie zdravana peste buboaiele care imi umpleau corpul si mama ma mustrat Spunandu-mi ca Puteam sa mor ( ref alergia aparuta si socul in care Puteam intra din cauza alergiei ) alergie la ciocolata am avut dar nam stiut de ea ca persista pana la 18 ani si tot atunci17 ani jumate -18 ) n-am luat in seama avertismentul dat de "Moartea " Asa ca am mancat ciocolata mi am zis ca sunt destul de mare si pot manca insa alergia a reaparut si odata cu ea si I sensibiliate de care habar n-aveam astfel ca intr-o noapte Luand o pastila de algocalmin m am umplut de inflamatii eu le tot zandaream ca manca pielea si dimineata pe la 5 cand mama urla la mine sa ma trezesc ca intarzii la munca si ma da sefa Afara . Eu am vrut sa ma ridic dar simteam alergia aia ca o infectie care mi-a invadat tot corpul si am constatat ca nu na Puteam ridica din pat nu Mai Puteam respira nu Puteam sa misc un deget si nici sa vorbesc . Ma uitam la mama fix in ochii ei si II ceream ajutor din tot sufletul dar strigatul meu interior nu avea Voce si mama nu na putea auzi . Atunci eu mi am simtit sfarsitul aproape eram perfect constienta nu pa Puteam salva si nici mama care se holba la mine nu na putea ajuta ca nu intelegea ce se intampla .asa ca mi am adunat toate Fortele mi am spus ca sunt prea tanara sa mor si concentrandu-ma la maxim mi am revenit singura . Cand I am povestit mamei ca am vazut Moartea cu ochii chiar sub privirile ei intrebat oare a avut si ea un soc sarmana la cele aflate . Intreb and-o de ce nu m a ajutat mama mi-a spus ca pe chipul meu nu se vedea nimic neobisnuit si ca I s a parut ca dorm cu ochii deschisi desi ochii mei erau tinta la ea avand un vedere ca nu ma miscam ( pentru ca nu Puteam sa na misc ) Si acum mi se face pielea gaina cand imi amintesc prin ce am trecut "Cine poate oase roade cine nu nici carne moale" Mami de Leon Mihail 12.09.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un alt cosmar al meu care m-a urmarit pana la maturitate Ma visam mereu la Scoala in clasa intai profesoara ma chema la tabla si eu cand incercam sa ma ridic constatam ca nu am pantofii in picioare deci fiind in picioarele goale nu na puteam Duce la tabla . Apoi na visam si in alte locuri in aceeasi situatie Fiind mereu inspaimantata , ingrozita si rusinata de situatia mea Dupa 20 de ani am prins nu stiu de unde o obsesie pentru incaltaminte Astfel ca si acum la 30 de ani am o colectie de peste 30 de perechi Stiu sunt" bolnava " dar de cand mi-am imbogatit colectia de pantofi nu Mai am cosmarul cu pricina . Si in viata de zi cu zi si acum aleg cu atentie pantofii cu care ies Afara ca nu cumva sa Raman in picioarele goale in plina strada sau cu tocul rupt Obsesia de pantofi un viata reala am asociat-o cu acel cosmar Dar care I misterul temerii mele de a nu ramane cu picioarele goale in plina strada nu l inteleg avand un vedere ca nu Mai am cosmaruri "Cine poate oase roade cine nu nici carne moale" Mami de Leon Mihail 12.09.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...