Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cosmaruri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am uitat sa mentionez cel Mai lung si cel Mai urat "cosmar" daca pot sa l numesc Asa .Paralizia in somn despre care stim ca apare in timpul adolescentei dar nu stim cand scapam de el. La mine a inceput pe la varsta de 12-13 ani si am scapat abia la 26 de ani dupa casatorie . Citind subiectul acesta despre cosmaruri mi-am amintit de "cosmarul " meu si totodata facand socoteala am descoperit ca am scapat de el dupa casatorie . Mai nasol este ca pana la 20 si ceva de ani nu stiam ce este aceasta paralizie in somn si ca de fapt nu inseamna decat o stare in care doar corpul fiind adormit creierul "lucrand" in continuare ca si cum Ai fi treaz Pana sa aflu ce este eu credeam in mintea mea ca sunt bantuita de fantome :)))) Acum imi vine sa rad dar atunci he he ce frica am Mai tras :) "Cine poate oase roade cine nu nici carne moale" Mami de Leon Mihail 12.09.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu magneziu e cumva circulara. Adica in stare de stres consumi magneziu, de unde poate rezulta o oarecare lipsa de magneziu ce se cere compensata. Cristoiu recurenta cu care apare cosmarul respectiv si intensitatea reactiei tale la el ma fac sa cred ca e legat de ceva ce te preocupa foarte tare. Se pare ca incercam si sa ne rezolvam fricile visand (si nu numai fricile, dar si diverse probleme - de aici obiectele gasite dimineata [:)]). Poate fi vorba de varsta ta, de atractivitatea ta? (imi dau cu presupusul doar, habar n-am cati ani ai [:)]) Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...