Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Praline belgiene 54


Recommended Posts

Da, dureaza toata lune aianuarie (si vara e in iulier); la sfarsitul lunii sunt cele mai mari reduceri, dar la ce mai ramane...si nu prea mai raman multe, dar ai avantajul ca e deja si noua colectie in magazine). Dar daca vrei sa mergi in Lille, ai grija ca nu e la fel in toate tarile; de ex. o colega imi spunea ca ei merg in Maastricht fiindca acolo reducerile incep inainte de Craciun (perfect pt luat cadouri...) Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [bb] Lavinia (n.13.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s]La Multi Ani sanatosi si fericiti, Carmen! Sa fii iubita si implinita si fie ca toate dorintele sa ti se indeplineasca!!!! Te pup si o aniversare minunata astazi alaturi de cei dragi![s] P.S. Ce mai face Lorena? Ii place la scoala? Cred ca a crescut si cred ca s-a facut si mai frumoasa decat era! [olala] Pupici la Motzate! [pup] Antoanela, sa va traiasca Victoras! Ei, aveti baiat mare si frumos![olala] Numai bucurii si sa va bucurati de el o viata! [pup] Va pup pe toate si sper ca ati petrecut un we frumos! Roxana, [mamica] fericita de [url="http://lb2f.lilypie.com/Gy5Jp1.png"] Christian[/url] (23.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, multi ani fericiti sarbtoritelor si multa sanatate am 2 bilete proconsul de vanzare- 60 de euro doreste cineva? s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tututor pralinelor! V-am descoperit de cateva zile ,am inceput sa citesc postarile voastre(sunt inca la capitolul 9 :)) mai am destul!) Ma numesc Oana si am o gargarita pe nume Amalia de 4 anisori.Va trebui peste aproximativ 2 luni sa ne mutam in Bruxel deoarece sotul meu lucreaza acolo.V-as ruga,daca aveti un pic de timp,sa ma lamuriti si pe mine un pic.Va trebui sa ne inscriem fetita la o gradinita.Cele care au trecut prin asta...imi trebuie cumva o fisa a vaccinurilor facute in Romania?Trebuie tradusa in franceza? Am mai intrebat diferite persoane dar nu au putut sa imi dea un raspuns cert.Pana va ajunge sotul meu pe acolo sa intrebe...poate primesc un raspuns de la voi[flo].Vom locui in Uccle.Ma streseaza problema cu gradinita si acomodarea Amaliei cel mai tare.In rest,trebuie sa ne descurcam! Sper sa ma primiti si pe mine in cercul vostru[:I] Multumesc si va doresc o seara minunata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bluenight
Salutare dragi praline [flo] Gulia, bun venit in Belgia! Missexy, felicitari pt bb2! Sa creasca mare si frumos si sanatos si voi sa va bucurati sanatosi de cei doi copii minunanti pe care ii aveti. Flori la toate pralinutele [flo] Mihai (04.06.2011)
multumesc[flo] __________________________ "Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amelyy, bun venit! Cu vaccinurile nu stiu exact... noi aveam o fisa cu vaccinuri tradusa in engleza, si a fost ok; depinde apoi de medicul de familie/pediatru pe care il veti avea aici. Fisa cred ca trebuie oricum; traducerea... nu costa asa de mult, si poate e mai sigur sa o aveti. Cu acomodarea depinde mult de copil, de gradinita; noi cand am venit in Belgia d-soara avea 3 ani si 8 luni, si s-a acomodat super rapid; dupa cateva saptamani deja reusea sa se exprime cat de cat (atat cat sa se poata intelege cu colegii si educatoarele). Avantajul e ca la 4 ani inca nu au un vocabular atat de complex si de dezvoltat, si invata usor o alta limba. Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [bb] Lavinia (n.13.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc dia tm. Da,e ok ca e micuta si va invata mai usor sa se exprime intr-o alta limba,Deocamdata duc munci de lamurire cu ea ca "nu vrea la camil" asa ii zice caminului:"camil" :)) Ea aici e la gradinita si la pranz doarme acasa...om vedea cum se va obisnui acolo cu camilul [:)] Cat ce priveste restul,trebuie sa ne descurcam!Inceputul e mai greu...acomodarea cu toate... Multumesc inca o data pentru raspuns.Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Vicky, La Multi Ani sanatosi si fericiti!!! Tot ce iti doresti tu, sa ti se indeplineasca! Frumoasa varsta...sper sa fii aniversata minunat astazi! Te pup![s] Va pup pe toate si un we frumos! Roxana, [mamica] fericita de [url="http://lb2f.lilypie.com/Gy5Jp1.png"] Christian[/url] (23.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...