Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!


Recommended Posts

Ieri am calcat putine langa regim sunt inca in perioada de ajustare , incerc sa ma disciplinez incet incet si sa-l urmez fara abateri. Dimineatza a fost cu un suc imens de fructe Pranzo-cina o pitza margherita cu salata Dar nu am rezistat tentatiei unei beri reci:( A fost o zi cu mult sport insa o ora de tenis intens si vreo ora de dat cu rolele. Intrucat sunt departe de perfectiune cu rolele cred ca am transpirat mai mult la role decat la tenis in incercarea de a nu ma tranti cu fundul de pamant. Din pacate am luat o cazatura artistica si cred ca mi-am fortzat cotul ca ma cam doare. Astazi suc de lamaie cu portocale pana acum si o cafea mare, ma duc sa alerg o ora si dupa aia ma gandeam la o mare felie de pepene Duminica placuta in continuare! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, Azi dimineata eram stationara. Tot in proces de acomodare zic ca am aflu, doar cantarul e de parere ca e de mentinere. Azi am mancat MD omleta 2 oua cu ciuperci, o felie paine, un castravete G un ness P 2 covrigi (eram pe drum) G un mar C ciuperci umplute cu o salata verde si vreo 50 ml vin rosu Ma straduiesc sa devin mai conforma, merg sa mai caut retete de ceva bun. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, Eu nu tin Rina, incerc sa am salate diverse in meniu si sa mai reduc cantitatile de mancare la pranz si seara, inclusiv painea. M.a tentat Caro cu ideea unei diete care sa coincida cu postul, asta nu inseamna insa ca elimin carnea de tot, chiar acum googlesc de zor dupa retete de salata de pui. In sezonul rece am tendinta sa mananc mancare gatita cu multa paine si asa s.au depus kg in ultimii 5 ani. Primavara si vara mi.a fost simplu cu salate, legumele aveau gust, acum nu stiu ce sa combin sa fie si rapid si ceva care sa.mi ofere satisfactie culinara. Am vazut ca nici tu nu esti cu gatitul... salata verde cu diverse imi tine de foame pe perioada limitata, cea cu baza de varza e cam uscacioasa, fada Am gasit in sfarsit o salata de pui fara maioneza, cu un sos de iaurt si castraveti murati, o pun pe lista. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adevarul ca sunt praf la gatit, nu-mi place, nu am timp si tot asa. Dar intrucat sunt vegetariana de ceva vreme la salate am ceva experienta :). Eu sunt innebunita dupa sala verde goala cu ulei si lamaie dar e drept ca nu tine de foame. Altfel mai nou salata preferata e de rosii cherry cu un avocado bine copt, cu putin ulei si lamaie. Mai combin cartofi copti cu salata verde si sos de branza cu iaurt (facut de mine). Sau salata de fasole boabe cu castraveti murti taiati cubulete. Astazi m-am inarmat cu portocale pentru dimineatza la pranz cred ca merg pe omleta si de astazi intentionez sa devin mega serioasa :) Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu la tura precedenta de RIna am manacat avocado f des, habar n-am daca merge la toate zilele, dar l-am considerat leguma[:-@]. Si berea nu e prea grava daca e in ziua de carbohidrati. De preferinta sa fie Paulaner fara alcool[:D]. Si mananca dimineata mai multe fructe, sa-ti tina de foame. Banane, pere, mere, smochine/curmale uscate. Toate, de oricare, oricate, sunt bune. Reglarea cantitatii se face in timp. Si sa stii ca nici eu nu-s deloc gospodina, dar deloc! Ieri, zi de legume-fructe am mancat astfel (cum imi amintesc, nu in ordinea asta): kaki, banana, mar, migdale crude, struguri, salata cu de toate, salata de vinete cu gogosar crud, sweetie si seminte de dovleac[:D] Azi R5-proteine MD: ananas si sweetie P: Salata de ton (salata verde, ceapa, castraveti, gogosar, ton si semnite de flaorea soarelui crude) C: oua fierte tari cu sos de maioneza cu iaurt (din oua frecate cu un strop de ulei si mustar, cat sa se lege, peste care pun iaurt, castraveti murati taiati fin si tarhon) Ma duc la Pilates deseara. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Sunt si eu pe baricade, chiar daca fara rezultate momentan, ba dimpotriva... Sunt in perioada critica si am un abdomen umflat, total demotivant... Mi.am pregatit dimineata baza de salata varza, morcov si ardei pentru diseara, sa.mi fie Mai usor cand ajung acasa. O saptamana cu spor la slabit! Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, parca suna ceva mai consistent ce ai mancat tu ieri... Bianca, noroc ca zilele astea trec si imediat dupa e cea mai buna perioada pt slabit, cel putin pt mine. Eu azi am avut zi de amidoane, am mancat risotto la pranz si paste de orez asiatice seara. Cam plistisitor, ce-i drept, dar am avut o zi f incarcata si asta s-a nimerit. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...