Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!


Recommended Posts

Buna si de la oaia ratacita[:D].

 

Caro stiu ca ai intrebat de mine dar eu uit sa scriu citesc si dupa zic sa scriu si tot atunci imi zic ce sa scriu ca mananc numai prostii nu mai bine nu zic nimic[:D].

 

Felicitari la toate fetele care au slabit si o fac in continuare.

 

De mine sa zic asa incerc sa reduc dulciurile nu prea imi iesa dar chiar nu prea stiu ce sa fac[:D] ,dupa daca nu as merge in fiecare zi cei 5 km pe jos cred ca eram acuma cat casa ,la kg sunt tot acolo 64-65 dar nu imi place deloc ca nu stiu ce sa zic ,hainele cad de pe mine ,mainile sunt 2 bete cum ma lovesc de ceva ma invinetesc sunt piele si os[alcool] ,iar picioarele pana la genunchi cam tot la fel[alcool],cred ca daca as fi un pic mai normala la mancare as ajunge la cele 60 de kg [:D] ,va rog sa ma lasati sa visez.

 

O zi buna la toate fetele si incerc sa mai scriu si aveti voie cu biciul pe mine.

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lulu77, multa sanatate! wow, esti foarte aproape de target, zic sa pregatim diploma pentru locul I![pk]

 

Anna, bine ai revenit! cred ca din motive similare a sucombat si subiectul o perioada- doar Caro ce ramasese in lupta, dar cum vine Craciunul ne-am mobilizat. La Multi Ani pentru gemenutze! ai gasit bona? Mama ce traseu culinar te asteapta[:)]

 

Eu tot la stagnare ma incadrez deocamdata, inca nu reusesc sa raman concentrata pe meniu corect 2 zile la rand- de-asta nici nu il mai scriu sa nu va dau idei[:D]. Mi-a gatit mama tot ce stia ca-mi place, e treaba grea sa le dozez cu moderatie pe parcursul unei zile.

 

 

Dia, bine ai venit! si eu beau ceaiul cu pricina, plus Tranzit Rapid, soc si digestie usoara- le alternez sa nu ma plictisesc. te trec in tabel

 

oh, cat am scris au aparut informatii noi! Gusta, ce ma bucur sa te revad! e tare grea mentinerea, sunt si eu in punctul in care ajunsesei tu - dupa o slabire continua, o relaxare prea mare si reincep sa pun kg. In ultimele 2 luni am acumulat 2 kg, e grav. Macar sunt dispuse uniform.

 

Caro, tare imi place cum te remontezi dupa abateri atat de mici si rare. Eu sunt frecvent in situatia expusa- pur si simplu dupa ultimele schimbari (plecat bona, serviciu nou sot) suntem adesea in offside cu aprovizionarea... de orice fel, nu doar cele de dieta.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult Dia, sa-ti traisca si tie fetitele

 

lulu, multa santate

 

mersi Bianca de urari, da, am reusit sa gasesc bona pe la inceputul lui Oct, dupa ce am cautat, am renuntat si am cautat iar. Incepuse mama sa-mi aduca toate tigancile din parc, era una ok, dar nu mi-a placut ca parca mirosea cumva. Apoi am pus un anunt pe un site, in spate agentie de bone, zic bine, cautati si voi, dar aia-ti luau un salariu 1200-1500 si nu-ti garantau nimic; am zis pas si nu mi-au mai publicat anuntul.

Pana la urma am gasit tot pe cautbona, la al 3-lea anunt, in care am dat multe detalii despre ce caut, adica fie fulltime fie part-time si am specificat ca eu muncesc de acasa si o am si pe mama care ma ajuta.

cred ca problema asta era, multe aplicau, dar cand le sunam si le spuneam ca sunt acasa, nu mai erau interesate, nu puteau ele sa-si faca de cap.

am gasit o fata la 39 ani, are si ea o fetita de 11 ani, pe care o vazusem eu mai demult, dar nu aplicase, i-am facut program de la 12-18, mai vine si mai devreme dc e nevoie, dar nu prea e, ca nici mama nu se lasa, vrea sa fie si ea gramada aici

si dupa ce am gasit-o era sa o pierd ca i-am zis ca am vrea sa ne mutam la Pitesti si na daca mai are ceva sa se duca, si s-a dus la un interviu dar nu i-a placut; asa ca acum avem bona :)

 

oricum fetitele mele nu mananca si ne chinuim cu ele, asa ca la fiecare masa sunt si eu acolo, ca nu s-ar descurca singura si si-ar lua lumea-n cap

 

tot n-am facut prea multe pt mine, ca la sala nu m-am dus

acasa am facut pilates 2 sapt, dupa care au intervenit chestii, du-te cu fetele la doctor, ziua fetelor, sotului si tot asa si n-am mai facut nici acasa; astept sa treaca astea si sa reincep

 

 

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca n-am mai dat de mult raportul, de prea mult timp. Am avut o perioada tare proasta, in care mi s-a revoltat o tzara ficatul si desi mancam doar ... ce puteam, tot vomitam totul, dar in acelasi timp ma balonam de juram ca sunt undeva in luna a 6-a. Dureri de cap, ametita, destul de slabita, nici sport nu am mai putut face ... ca era sa ma inec la piscina cand mi s-a terminat suflul ...

Dar am deja 3 saptamani de cand am inceput tratamentul, incep sa ma simt mai bine, desi am probleme cu durerile de cap inca si cu o lipsa de fier care in anumite momente se simte mai rau decat de obicei.

Dar macar ... am slabit, asa ca raportez cu bucurie un 62 kile :).

Sincer, tinand post, de obicei ma ingras, pentru ca mananc paine si cartofi, dar cum am renuntat la ele de fro 2-3 luni ... sper sa ajung la 60 macar pana de Craciun.

Sunt super incantata, ca deja se vede bine pe haine, am dat din cele care mi-au ramas mari, si am adus din boxa unde stateau de muuuuult timp niste fustite si rochite pe care tare le iubesc si pe care le purtam acu fro 8-9 ani ...Pentru niste pantaloni ... pe care ii iubesc si mai mult decat pe fuste ... mai am de dat jos alea 4 care au ramas :).

Va pup si sa avem spor.

 

viperisme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opaaa! constat ca cele care scriu rar au cele mai bune rezultate[:)], imi pare rau sa aud insa de probleme de sanatate.

 

Luna urmatoare m-am hotarat sa merg la masaj, mi-e dor de putin rasfat si sper sa se simta si la kg.

 

Azi dimineata aveam 76.7 kg, am avut o cina light ieri (nu si conforma).

 

 

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu de 2 zile mananc dimineata cereale cu iaurt dietetic, la pranz o masa calda cu ce gatesc si pentru restul (ieri budinca de macaroane cu branza si ciuperci la cuptor, azi macaroane cu sos de rosii si chiftele, da' macar portiile sunt mici) si seara o gutuie...si ca sa ma rasfat, 1/2 pahar de vin de coacaze, facut in casa (nu de mine...[:D]). Ah, si bineinteles nelipsitul ceai de slabit. Sport fac zilnic 1 ora, ma hamaleste "tanti Jenny Ford". In weekend plecam in vizita si ciuciu sport, sper sa nu ma lenevesc luni, si sa continui.

 

Lyada, ai mai facut masaj, da rezultate la scapat de celulita? Eu am din belsug si din asta [bang], si mi-e teama ca sportul singur nu ma va ajuta. Pe langa masaj mai este ceva eficient ce ma poate ajuta?

 

__________________________id="maroon">

Dia,id="purple">cu Miruna povestitoareaid="teal"> id="size2">(15.07.2008) si Sofia exploratoareaid="limegreen">id="Comic Sans MS">id="size2"> (21.11.2011) [loveyou]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia, am facut masaj constant feb-iunie si am vazut doar efecte pozitive pe toata linia, de la moral, fermitate piele, celulita, pana la digestie mai buna, iubesc masajul[olala]

Asta e partea buna, vestea proasta -dar cred ca te astepti la asta- e ca nu se duce toata. Si conteaza sa ai continuitate, asta e o recomandare pe care sper sa o urmez si eu, deocamdata iau abonament pe decembrie.

 

eu rareori pot sari complet o masa, mi-e si teama cumva sa o fac de frica sa nu ma razbun la urmatoarea ocazie cand vad mancare.

 

Azi am fost cuminte la pranz, doar salata varza, morcov, rosii si putin cascaval cuburi. Pentru seara am ingredientele pt o salata de ton, urmeaza sa vad daca ma mobilizez.

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Ma intorc spasita dupa o absenta de cateva luni. Dupa ce reusisem sa scap de 2 kg m-a luat valul si le-am pus imediat la loc. Dar macar nu m-am ingrasat mai mult... Asa ca, am din nou 64 de kg. De data asta sunt hotarata sa scap de vesnicele 5 kg care ma streseaza de cativa ani. Mai ales ca se apropie Sarbatorile. Nu e momentul potrivit pentru o dieta, am sa tai dulciurile de tot (oricum mai mancam doar din cele facute de mine), carbohidratii redusi la maximum posibil, la fel si carnea, cat de putin posibil. Sa vad ce iese pana la Craciun. Ca oricum dupa aceea trebuie sa ma apuc serios de o dieta, ceva. La capitolul sport stau cam prost, nici timp nu prea am (din motive de clasa I), nici prea mare chef [:I]. Mai pedalez din cand in cand cate jumatate de ora.

Asa ca, spor la slabit!

 

Mami si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...