Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(39)


Recommended Posts

Buna dimineata,

 

Eu iarasi cu mucii (scuzati expresia) in batista... Sistemul meu imunitar este zero....Am racit iarasi. Azi ma simt un pic mai bine ca ierti cand simteam ca am o 1000 de tone in spate si in gat ace.

 

Aici este o vreme superba. Eu maine am interviu pentru pasaport la 8.45....

 

Viszionarea de case conrinua azi si maine....

 

Eu va pupic si un weekend placut va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!

 

Iaca am prins si eu un moment sa va scriu. Ca doar nu credeati ca am disparut asa dintr-odata. Am avut motive serioase. Ba un proiect care m-a stors de vlaga, ba o mini plimbare la Paris. Si ne-am si mutat acum cateva zile ceea ce mi-a cam pus capac. Norocul meu ca la servici am avut o saptamana normala care pentru mine inseamna o saptamana lejera. Ieri a avut si mijlocia mea serbarea de vara, cea mare mai are cateva activitati si sa vedem la cate din ele are si ceva organizat pentru final. Ieri seara a ratat una cu orchestra scolii penru ca era pusa cam tarziu la ora 7 seara, avusese ora de xilofon, avea teme de facut asa ca am zis pas. Cumva nu ma mai stresez sa bifez toate invitatiile pentru ca pur si simplu nu se poate. Ieri de exemplu au avut amandoua in acelasi timp ceva si ne-am dus si eu si sotul dar cand vor fi trei cred ca se trage la sorti. Cea mare a ratatat din cauza plecarii mele o tabara pe o insula (oricum imi cam dadea fiori ideea sa o las pe o insula pustie impreuna cu multi alti copii din grupul de cercetasi si noi la mare distanta) si o plimbare cu barca.

Si de abia astept vacanta ca avem multe planuri.

 

Cristina, bafta cu casa! Nu ne dai si noua linkuri sa ne dam cu parerea. Asta daca mai ai nevoie de ceva opinii.

Pisi, imi place de tine ca esti asa implicata si organizata cu petrecerile de final de an. Eu tocmai ce m-am confesat ca nu prea s-au aliniat astrele la noi pe partea aceasta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Salutare, fete dragi!

 

Eu m-am cam pus la gura sobei pe finele saptamanii trecute si m-am lenevit la scris. Nici nu prea am facut mari avioane, asa ca nu stiam ce sa va spun.

Otilia, bine ai revenit pe topic! [flo2]  [fiesta] Ti-am dus dorul, asa cum il ducem tuturor fetelor care ne-au sedus si ne-au abandonat p-acilea! [:(]  Cat despre relaxarea mea vis-a-vis de actiunile distractive ale pruncilor sa sti ca-i relativa, fiindca si eu am inceput sa fac o triere foarte severa a celor care merita luate in seama si a celor care nu. [fum]  Ca daca ar fi dupa unii si altii, toata ziulica as tine-o intr-un iures si intr-o distractie, de n-ar mai sti bietii copii ce-i aia zi  normala. Sa ma mai scuteasca, totusi. [pace] 

Cristinica, scumpre rau sunt, mai, casele p-acolo-sa! Uuuuhaa [zid] ! Imi place ca esti foarte meticuloasa si ca nu te arunci asa, cu capul inainte, la prima oferta! Sti bine ca eu iti tin pumnii stransi sa gasesti ceva pe sufletelul tau si astept cu nerabdare sa ne chemi la udatura! [balcon]  [cheers] 

 

No, cam atata pe ziua de azi. V-as mai scrie, dar inspiratia m-a cam abandonat si, plus de asta, trage treaba de maine ca cainele podidit! [catelulsfuge] 

 

Va pup si-o saptamana de vis va doresc! [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am reusit si eu sa ma logez intr-un final....

Oti bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti bine. Te cred ca iti vine greu sa asisti la toate programele lor scolare. Vorba lui Pisi eu am pus-o pe Roxy ca e una sa mai reduca ca se tin lant....

 

Cat despre case - scumpe tare si aici dar cum a zis Oti - traim aici deci trebuie sa si locuim undeva....

 

Iata casa la care voi incepe negocierea:

http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-41554076.html

 

Am un pret limita la ea - daca vrea bine daca nu mai caut....

 

La mine a fost o vreme tare frumoasa asa ca asta a mai imbunatatit lucrurile. La service e nebunie. Am crezut ca odata cu studentii afara pe usa se va mai aerisi dar de unde....

 

Eu va pupic si o zi super sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Cris imi pare ca au locuit acolo oameni cu bun gust si pare ingrijita casa. Ai si baie cu cada si o alta baie cu dus, super. Si ceva gradina dar si un dormitor de oaspeti. Vezi ca mai trebuie sa faci o fetita ca dormitorul mov e numai bun pentru Roxy, roz e de fetite mai mici [:)] . Cel putin asa se duc negocierile pentru decorat camerele la noi in casa.

Imi place cum sunt asortate draperiile cu tapetul. Acum tapetul sigur ca ramane acolo dar draperiile le pot lua. Pe acolo lampile raman in casa sau si le iau fostii proprietari? Ca pe aici raman casele goale. Electrocasnicele incastrate raman in casa restul se pot lua. Si casele raman golase de obiecte dar cu multe gauri in pereti de la ce a fost pus acolo.

Tin pumnii sa fie negocierea in avantajul tau!

 

O mica pilula de ras, sper eu. Pe mine iar m-a ratat o pasare care isi facea nevoile. La centimetru ca asa e frumos. Eram cu Elisa langa masina si numai ce am vazut si auzit dezastrul pe diagonala masinii, noi fiind la usa din spate. Faza este ca tocmai ce fusese masina spalata duminica. Ah, si spun ca iar m-a ratat ca pe 27 mai cand eram la Paris m-am trezit cu o bomba biologica in gluga de la geaca de ploaie de nu stiam cum sa ajung mai repe la o toaleta sa spal haina. Si nici nu aveam ceva sa pun pe mine ca bagajele noastre erau in autocarul care ne ducea seara la aeroport. O fi ghinionul meu, o fi noroc, cine stie, dar chiar asa una dupa alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Eh nu e ea prea buna dar nu stiu de ce nu sunt foarte suparata ca oferta mea nu a fost acceptata chiar daca am mai adugat £5000 la cea initial...Tipa vrea sa vand exact la pretul ala de acolo. Eu nu pot sa-i dau atat ca nu am de unde in primul rand si nici nu cred ca face la momentul asta. Este o casa foarte buna dar mai cautam ca nu sunt disperata. Chestia este ca aceasta casa a fost pusa pe piata abia acum 3 saptamani si ea crede ca sunt cainii cu covrigi in coada gata sa ii lase pe toti la ea in casa. Negocierile deobicei se fac cu 10% masi putin din pretul initial aici si mai sunt chestii de facut acolo ... In fine ii dorec bafta.

 

In rest la mine s-a pus pe poaie iar...Am fost la sala de dimineata si acum la service. De la 9 am un student in plasament care ma urmareste azi toata ziua asa ca munca.

 

Oti cat despre pasarele eu zic ca este noroc. Acum sa vedem si la ce iti adduce noroc LOL.

 

Eu va pupic si o zi super sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Eu pe baricade dar fara prea mult chef. As merge cu fetele la sala astazi. Bine ca am o sedinta ca ma revigorez putin.

 

Cris, aici casele vechi se scot la licitatie. Si au fost cazuri cand au crescut cu 100 000 de euro ceea ce pe noi ne-a dezarmat. Adica sa fii la mana norocului, in functie de cine participa la licitatie si cat de ambitios este. Plus ca la casele noi nu se mai plateste 2.5% din valoarea casei catre stat. Poate pare putin 2.5% dar la ce valoare au casele acestia sunt bani cu care se poate mobila toata casa.

Daca poti astepta apai mergi in continuare la vizionat ca o sa gasesti ceva sa corespunda tuturor criteriilor.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Salutare, fete dragi!

 

[fal] Moooama, ce de preeet! Cristina, esti sigura ca tanti nu vinde casa si cu vreo 100 de kile de cocaina? [:-)))] Sunt cate unii tare glumeti, pe cuvant! Trantesc niste preturi, de juri ca nu vor sa-si vanda produsul ci doar sa se faleasca cu el! [batcap]  Daca nu esti disperata si ai timp, cauta linistita, ca rau nu faci. Ce-i al tau, este pus de-o parte. Intr-adevar, casa era dichisita, cochetuta, dar sa nu exageram, totusi... [zirea] 

 

Otilia, zice-se ca "bombele biologice", cum foarte fain le-ai denumit tu, aduc noroc dar, sincera sa fiu, in afara de disconfortul maxim pe care ti-l creaza nu te prea mai alegi si cu altceva de pe urma lor. Iti spune Stan Patzitul!

 

Aprops de case, trebuie sa recunosc ca si pe noi au cam inceput sa ne stranga peretii. Dar cum acuma ne cam "strang" si buzunarele, asa ca deocamdata ne limitam la ce avem. Pana la urma, poate chiar or sa vina si zile mai bune. [:)] 

 

Va pup si o zi frumoasa va doresc! [pup] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Oti astia aici nu au nici un fel de program nici pentru case vechi nici noi. La cele noi in UK ai un mare dezavantaj: dimensiunea camerelor. Sunt precum cutiile de chibrituri....

Cat despre preturi se face licitatie si aici daca proprietatea a fost luata de banca din motive de neplata sau daca proprietarul a murit fara testament si nu au fost gasiti urmasi in decurs de 5 ani.

 

Pisi si eu am zis la fel. sa stea mult si bine cu ea. Stii cand o sa vada in cateva luni cand o sa fie probabil tot cu casa pe piata si fara oferta mea pe masa ca deh eu am sa gasesc ceva sa ma cuprinda la buzunar.

 

In fine.... sambata asta nu pot sa plec nicaieri ca astept sa-mi aduca astia pasaportul de UK. Ieri m-au ratat cand au venit sa il aduca.

 

Eu va pupic si va doresc o zi super.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...