Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 93


Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabyv ai dreptate poate acesta e motivul pierderii mele , dar nu ai nici o siguranta ca data viitoare Va fi bine , azi e ziua 3 de CM ma gandesc sa iau Clomid din Ziua 5 , azi il sun pe Dr Surcel sa vad ce zice .[pup]

 

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf
Dancutza o sa ii trimit un email si la Dr Uscatescu sa vad ce zice si eaSarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot
align="right" id="quote2">Am auzit si eu ca raspunde la mail. Vezi ce recomnda si ea, dar neaparat sa-i scrii rezultatele de la analize, cu intervalele de referinta si sa-i spui si de cele 2 sarcini pierdute. [pup][gravired] cu [baietel] 23+ ... si am intrat in luna VI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cixinicaid="red"> dute cu tot dosarelul, cu toate analizele facute de pana acum. Ea o sa se uite pe ele, o sa te intrebe de toate cele si apoi iti propune ceva. Ar fi bine sa ai si o spermograma cu tine. Eu, cand m-am dus prima data, s-a uitat pe ce am, mi-a dat un carnat de analize pe care sa le fac pana la a doua intalnire, mi-a facut eco unde mi-a aratat ovarele, s-a uitat la endometru.

Analizele pe care ea mi le-a recomdat sunt astea:

 

Barem minim de investigatii pt IAS sau FIV la Dacia Medical Center:

Pentru sotie:

1. Dozari hormonale Z3-5: FSH, LH, ESTRADIOL, PROLACTINA

2. Dozari hormonale Z21-24: PROGESTERON

3. Analize uzuale de sange: HEMOLEUCOGRAMA, UREE, CREATININA, GLICEMIE, CALCEMIE, TGO, TGP, GRUP+RH, COAGULOGRAMA

4. Investigatii serologice: HIV, VDRL, HBS, HCV

5. Zoonoze: TOXOPLASMA IgG;IgM, CITOMEGALOVIRUS IgG;IgM, LISTERIA, RUBELLA IgG;IgM.

6. Culturi col pentru: MYCOPLASMA, UREAPLASMA, CHLAMYDIA, SECRETIE VAGINALA, PAPANICOLAU

7. Histerosalpingografie

 

Pentru sot:

1. Spermograma

2. Investigatii serologice: HIV, VDRL, HBS, HCV, GRUP+RH

3. Dozari hormonale: FSH, LH, TESTOSTERON, PROLACTINA

4. Cariotip genetic ambii parteneri

5. Deletii brat scurt cromozom Y in patologia severa masculina

 

 

Eu am facut tot de pe lista. Nu am facut analizele genetice.

 

multa bafta![pk]

 

 

 

[gravired] cu [baietel] 23+ ... si am intrat in luna VI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cixinica id="red"> da, da. Ar fi bine daca ai mai apuca sa faci ceva pana ajungi la ea ca sa aibe tabloul cat mai complet. Daca mai ai timp, sa faca sotul o spermograma. E esential sa vada si cum sta si sotul cu gigeii. Mie mi-a reusit ultima IA cu 2mil A+B. Pe ea o interseaza in mod special analizele hormonale.

O sa-ti placa de ea. E ffff pozitiva. Cand pleci de acolo, pleci linistita si plina de speranta. Adica, ea are incredre in sansa ta. Eu o iubesc maxim. CAnd trebuie sa te duci la ea?

 

Gaby id="red"> am citit articolul ala si m-am gandit ca poate va ajuta.

 

[gravired] cu [baietel] 23+ ... si am intrat in luna VI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi la Dr Surcel: sa iau Aspenter 1/zi dimineata si in momentul in care am test de sarcina pozitiv Clexane 0,4 mg seara si intrerup aspenter . [pup]

 

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

 

nu am mai intrat de multisor, ca am tot dormitat pe acasa si m-am uitat la tv, ba m-am apucat si de crosetat, ca altceva nu prea pot sa fac. deocamdata. am fost marti la control si zice dr ca e ok, crestem, nu mai am hemotomul ala care m-a speriat asa de tare [pk][pk] oricum, o sa raman in concediu toata perioada, ca sa nu riscam nimic.

 

multumesc mult de urari si de gandurile de bine, sunteti tare dragute [flo][flo][flo][flo] pentru voi!

 

anairisanaid="red"> si eu am luat progynova, tot numai pastilele albe, mie mi-a spus ca sunt pentru pregatirea endometrului pentru sarcina, luam 3 pe zi, din sapt a 8a am inceput sa reduc la 2 si dupa cateva zile la 1 si apoi deloc.

eu stiu ca doar alea maro sunt contraindicate in sarcina, nu si cele albe.

 

Mariaid="red"> acum ca stii care e problema, atac-o pe toate fronturile!

 

dankutza, gabyv, mariabcfid="red">[pup][pup][pup]

 

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu [gravi] 9+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...