Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 93


Recommended Posts

Fetelor voi cat utrogestan aveti in scheme? Eu pana acum am avut 600mg/zi dar dr mi-a zis ca la urmat inseminare imi va da 400mg/zi. Adevarul este ca am stat mereu bine cu progesteronul iar la inseminare rezulta corp galben nu ca la FIV cand se punctioneaza foliculii. Voi ce doze aveti? __________________________________________________________________ Fata plina de speranta [flo] __________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt foarte fericita ca tocmai am aflat ca o prietena de a mea care se lupta de ceva ani cu infertilitatea ( si are doar 27 ani) a ramas in sfarsit gravidutza !! [olala][:D] In urma unui HSG a descoperit ca are ambele trompe infundate , a facut laparascopie si apoi doar maxim 6 luni de incercari pana se infundau la loc [bang]. Am trimis-o la Cezara, a facut o inseminare cu toate ca i-a spus ca nu are mari sanse si bineinteles ca nu a reusit [q][q]. Dar a inceput procedurile pentru FIV la Polisano, Sibiu, iar maine ar trebui sa aiba 5 saptamani de sarcina [:D] ( mi-a zis ca nu stie exact cum se calculeaza saptamanile la FIV) Asa ca azi dau o bere .. cu acool sau fara, dupa preferinte [alcool] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dancutza, nu te mai stresa asa tare cu TA. Sora-mea avea numai 15-16 mm Hg cand s-a internat, cu 4 zile inainte de nastere. I-au spus ca era asa de ceva vreme, insa neavand niciun simptom si nemasurandu-o, habar n-a avut de ea. Au tinut-o in postoperator 1 zi si 1/2, monitorizata la 2 h. Intrasem si eu in panica, asa ca mi-am bagat codita si am setat monitorul la 1/2 h. I-a scazut treptat, fara a se interveni medicamentos. Ma bucur pentru prietena ta, Eva. Cred ca si noi tot catre FIV ne indreptam, desi n-am reusit sa-mi conving sotul sa accepte procedura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, N-am mai scris nimic la suiect pentru ca am renuntat la inseminare, o sa incercam doua luni natural si daca nu se intampla nimic, trecem la FIV in ianuarie. Am avut cu intalnire cu doctorul de FIV saptamana trecuta, saptamana viitoare ne intalnim cu coordonatorul de FIV din clinica lui sa ne explice step by step toate procedurile si sa faca programarile. Sa aveti succes fetelor cu inseminarile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc pt raspunsuri[flo] Eu la inseminarile reusite (cu 600mg/zi Utrog) am avut prog f mare la BHCG , chiar prea mare si deduc ca e sufic o doza de 400mg/zi cum mi-a spus dr sa iau. Este si mai comod de luat, nu ai grija lui sa-l pui la pranz cand esti plecata de acasa. __________________________________________________________________ Fata plina de speranta [flo] __________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sper
Fetelor voi cat utrogestan aveti in scheme? Eu pana acum am avut 600mg/zi dar dr mi-a zis ca la urmat inseminare imi va da 400mg/zi. Adevarul este ca am stat mereu bine cu progesteronul iar la inseminare rezulta corp galben nu ca la FIV cand se punctioneaza foliculii. Voi ce doze aveti?
Au am avut la amndoua sarcinile doar 200 mg. A spus ca pt mine e suficient si ca il da, asa, mai mult de pamplezir ca ea nu crede ca am nevoie. Eu am ovare micorpolichistice, adica am multe "oua" nu doar nu neaparat de calitate. Asta era targetul ei, sa reusesca sa-mi maturezeze mai multi foliculi, ca macar 1-2 sa fie de calitate si poate sa se intalneasca cu gigeii. Cezara nu ma trimitea sa-mi dozez progesteronul, estradiolul sau altceva lunar, ci doar o data la vreo 8 luni cand expirau. De fiecare data cand mi s-a confirmat sarcina ecografic, a vazut clar corp galben in ovare. La ultima IA, am avut 6 foliculi dominanti si s-a prins 1. [gravired] cu [baietel] 20+ ... si am ajuns la jumatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...