Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Wow, Genaid="red"> ce bine suna tiramisu [pofta] Nu cred ca am vazut la noi tofu crema. Dar cred ca merge si cu mascarpone clasic. Poate ma incumet si eu maine.

 

Kallistaid="red">, si eu zic la fel ca si Gena sa profiti de weekend si sa te aprovizionezi cu alimente monti si sa scapi de cele nepermise din casa ca sa nu te tenteze [:D]

 

Mancare pt pranz am azi dar nu stiu ce sa fac de cina.

 

Meniu azi:

MD: zuchinni a la Maya

P: mancare chinezeasca de ieri

C: inca nu stiu, astept idei dar fara carne

 

Un weekend linistit [pup][pup][pup]

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

MD 2 feliute paine integralaid="orange">+ salata de vinete+ rosii

G un piure din mere si 1/3 dintr-o bananaid="orange">

P cred ca putin piept de pui

C mere

 

Am descoperit de la ce era greata, m-am trezit in toiul noptii cu o super durere de gat, febra si senzatia ca nu am aer+ un miros si gust f ciudat de la ce aveam in gat.M-am bandajat toata cu comprese cu bitter si acum ma simt mai bine.

 

Maine vreau sa fac varza cu paste, e una dintre mancarurile mele preferate.As face si ceva chec dulce, dar nu mai am fructoza in casa, pana luni caut reteta [:D]

 

Va [pup] pe toate, o dupa-masa frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci...sa spun ce am facut io azi:

 

meniul de azi:

Md: floriceleleid="orange"> ramase de ieri (m-am trezit tarziu din cauza unor tarani de studenti care au avut pentrecere incepand de la 3.30am pana la 7 am!!)

G: baton de cereale

P: 3 wasa cu icre, muschi de [porc] cu salata (eram flamanda la ce prostie de MD am avut)

G:poate struguri

C: o sa-mi fierb niste fasole bob verde[pk]

 

am fost la compras...luat ce trebe pentru tiramisu : faina de migdale, esenta (rom);

maine o sa fac mazare boabe si fideluta cu pui, si cred ca o sa fac si vreo 6 briose(am gasit tarate de ovaz la magazinu de organice[pk][pk])...deci o sa incerc sa fac cu din asta..si de la magazinu de organice...am mai luat si arahide din cioco neagra cu alune, si unele cu stafide

 

mi-e foarte pofta de saratele..cand eram in ro..coceam ceva in fiecare saptamana...aveam bucataria mea mare..imi era un drag sa stau acolo..aici..nu-mi mai vine sa fac nimic nimic[q][q][q]

 

si ca tot vb sapt asta de ananas crud..am luat unul gigant!..il mai las sa se coaca nitel..dar e imens..are niste frunze de spui ca-i palmier[:D][:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tiramisu meu e deja la frigider. L-am facut cu mascarpone dar am pus si 3 galbenusuri frecate cu fructoza si puse la bain marie. Abia astept sa il degust pe post de cina [pofta]

 

Danielaid="red">, cauta pe forumul culinar pandispanul Rodica. E delicios [:)]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si tiramisu meu e tot la frigi[pk][pk]..biscuitele meu a iesit moale nu crocant..am pus prea putina faina sau prea multa umplutura?la mine am pus cu lingura si l-am intins asehea putin in tava pe hartia de copt [barfa] nush daca m-ai tineti minte ca spuneam acum ceva vreme ca mananc biscuite cu nuca de cocos avea aceeasi textura ca biscuitele meu de acum..desi stiu cum sa-l fac [asia]...si dupa ce iese de la copt biscuitele pe care il voi face va fi inmuiat in cioco negra(numai pe fund)..[pk]..dar asta cu alta ocazie...

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce harnicute sunteti, aveti deja bunatatea la frigider, cand eu abia am reusit sa scriu reteta [:-)))]

 

brindusik - si eu s-ar parea ca voi face noapte alba, tot din cauza unor vecini petrecareti [alcool] ... pana la 3 au fost in club, acum s-au mutat acasa [q]... Nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa ma simt maine, mai ales ca nici cu o noapte inainte nu am dormit bine.

 

Si da, mi-am cumparat "ingrediente pentru dieta " [:D] ... eu fiind mai neexperimentata in ce priveste bucatareala, o sa le servesc deocamdata ca atare, asa ca saptamana asta o voi folosi pentru documentare [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kalistaid="red"> asta cu noptile albe...well cred ca e un fapt normal in uk...din pacate[bang][bang]..nush la tine cat de des se intampla..da la mine se pare ca zilnic..incepe frumos noaptea..linistita si tacuta..si pe la 4-5 dimi se trezeste vreo zuza beata sa-si etaleze vocea...sau lipsa ei..pe strada [bang][bang][bang]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici biscuitii mei nu au iesit crocanti dar sunt buni si asa. Eu i-am facut mici, printr-o punga cu capatul taiat ca nu am sprit. Dar e un desert grozav [pofta]

 

Kallistaid="red">, retete multe monti gasesti pe forumul culinar.

 

De azi dimineata sunt tot prin bucatarie. Am facut supa cu taitei, tocanita de pui, hummus. curry de linte si fasole http://www.adihadean.ro/2010/12/linte-%C8%99i-fasole-intr-un-curry-vegetarian-%C8%99i-de-post/ . Mai am de facut lipiile si gata [pk]

 

Meniu de azi:

MD: wassa, salata de vinete, ardei

P: supa si tocanita de pui

C: tiramisu

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut mazare cu carne de pui...am tot cautat retete cum sa fac mazarea si majoritatea de le-am gasit aveau 2 linguri de zahar +faina[wow]

 

eu pe a mea am ingrosat-o cu faina de naut si s-o ingrosat super bine sosul...

am gustat si din tiramisu...[alcool]...e f dulce...mai ales crema maro...are gust de cioco de casa cum imi facea mama cand eram mica[pofta] dar e bun per total la gust [barfa] data viitoare cand oi face nu o sa mai pun ashea multa esenta de rom[alcool]

 

pff mai am de terminat un tablou si mai pe seara o sa fac si briosele. puisoaroid="red"> cam ce cantitati sa folosesc sa nu-mi iasa multe briose?nu de alta da am tava de briose numai de 6[:D]

 

si dupa...dupa intru in curatenie de calculator[:-@]..si dupa..dupa ma odihnesc si io[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...