Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Mel, chiar azi ma gandeam ca nu ai mai dat nici un semn [pup] Sper sa iti treaca cat mai repede [flo] Am avut doi dovlecei si am facut reteta asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/23031/Dovlecei-in-crusta-crocanta-la-cuptor/ dar cu tarate de ovaz. Ma bucur ca ii plac si la Stefi asa ca am ce sa ii pun pt MD la gradi. As face ceva praji dar nu stiu ce. Poate pandispanul Rodica. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

moamaa puisoaro ce fain arata "crochetele" din doblecel...le-ai dat prin fulgi de ovaz sau pesmet? mel mie nu-mi e rau si tot leneves de dimi in pat... am facut supa chinezeasca azi...cu piept de pui...n-am mai ajuns sa-mi iau varza..da maine trebe trebe dar cred ca o sa iau numai varda cruda nu si murata..si ma mai gandesc si la briosele puisoarei

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici pana la ora asta nu m-am dat jos ....[:)] Am avut nororc ca m-au ignorat copiii, dar cam peste o ora, sigur nu mai scap - vor cere de mancare ( la pranz i-am trims la bunici ) Am dormit, am citit, m-am tot uitat pe net, la televizor, iar am dormit si tot asa ..... Maine voi recupera toata leneveala de astazi : curat, cumparaturi, mancare, lectii, baia copiilor, calcat [bang][bang][bang] Meniu: D:nimic (m-am trezit la 11:30) P: musaca de dovlecei, piept de curcan la gratar C: supa crema de rosii, branza, iaurt Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! Deci, fara Cola... Ieri am avut asa: MD paine integrala de secara+ zacusca cu ciuperci G 2 bucatele carnaciori de casa P ardei umpluti cu vinete si quinoa C struguri Astazi MD la fel ca ieri P paste integrale cu sos de legume C cred ca struguri Puisorule, sunt bune galustele.Mie mi-au iesit putin tari, cred ca copozitia ideala ar fi ca o smantana si sa o lasi sa curga in supa si sa portionezi galustele asa, din curs.Sper ca m-am facut inteleasa.[:D] Gustul nu difera mult de cele de gris, doar consistenta, sunt mai aspre si te ineci cu ele f usor. O zi buna![pup] Suntem cate putin din tot ce iubim.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [flo] Scuze, nu am mai intrat, ca am musafiri si sunt f ocupata. Evident am uitat ce am mancat, dar am fost conforma pana ieri, cand am mancat un pic de chec sarat cu jambon si masline, dar era facut cu faina alba, din cauza de musafiri. Azi e clar ca nu o sa mai fiu Monti, mancam la un restaurant si seara cine stie pe unde. Luni la fel, o sa merg prin oras, deci cine stie... cert e ca fac eforturi, dar la 5 adulti pe langa mine de facut mancare ...hmmm greu cu Monti. [q] Sper ca nu ma certati![:I]Promit ca sapt viit, dupa ce pleaca, o sa dublez orele de sport. Ah si am facut un rizotto de qinoa [pofta] ff bun, iar sapt viit am hotarat o varza de Cluj si niste ardei umpluti cu carne si qinoa. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci..am fost la pieti..si luat ashea: 1. varza...si dulce si murata..inca ma mai gandesc daca sa pun si murata.. si am mai luat si niste coaste..deci nu va fi varza vegetariana[:D] 2. mi-am luat in sfarsit tava de briose[pk][pk]..pacat ca are numai 6 locuri deci va trebui sa coc de mai multe ori...dar ce briose o sa am[olala]..de data asta le fac numai cu rosii uscate si telemea poate o sa pun si niste cascaval ca am senzatia ca rosiile alea is sarate..cel putin asha erau data trecuta...desi is in ulei 3. si am luat si dovlecei din aia ce au coaja verde inchis...andani am mers pe mana ta ca is buni ...si o sa-i fac crochete cu reteta de ieri. puisoaro crezi ca daca ii dau si prin susan e ok?[:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si eu am gatit ieri cat pentru o nunta. Am facut ardei umpluti cu carne de curcan , mie mi-au placut dar copii mei au zis bleah. Conopida gratinata, tocanita de ficatei de pui si pateu de ficat, tocanita de fasole cu sunculita, salata de vinete. Azi as mai vrea sa fac niste lipii dar poate mai pe seara. Fetelor azi am fost la parastas la Moni , nici nu-mi vine sa cred ca au trecut 6 saptamani. Copii sunt groaznic de tristi, mama Monica-i e distrusa.[q][q][q][q][q] Meniu de azi : Md o felie de paine cu pateu P ardei umpluti si abatere coliva C musaca de vinete ca mergem la cineva in vizita si asta a zis ca ne pregateste[pofta] arata bestial batoanele alea de dovlecei. Saptamana viitoare sigur fac si eu. Duminica frumoasa in continuare. Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1"]Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi![/url] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, e ok si cu susan numai sa nu se arda prea tare la cuptor. Trebuie sa stea 15-20 de minute. Eu am mai pus ardei rosu bucatele la briose. Si oregano. Miha, ce harnica ai fost [pup] Of, saraca Diana, ce o fi in sufletul ei [q] Gena, dupa ce iti pleaca musafirii poate ne dai reteta de risotto [flo] Eu azi am fost [porc] cu P mare, nici nu merita sa zic cum si ce [:I] Saptamana viitoare voi fi "sfanta" [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...