Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pentru revistele siropoase...2


Recommended Posts

eu cred ca a innebunit! mey, dar cat il poate schimba o femeie? sa nu mai stie nici de copii, nici de nimik? vrea aia in halul asta bani? ce i-as face daca as putea...[sm][neand]. imi pare tare rau ca treci prin asa ceva, si tu si copiii...ai pe cineva alaturi in asemenea momente? n-ar fi mai bine sa te muti in alba cum ziceai si gata? acolo ai avea mai multe persoane langa tine? Adik si pentru ce vroia asa de aprig banii aia?ce a motivat? si cum a plecat? adik cc cum s-a lasat dus din casa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela, sa faci toate astea. Fetele au dat sfaturi bune. El trebuie sa vada ca nu e de glumit si ca nu poate sa se poarte in felul asta de cite ori vrea sa scoata bani de la tine. Cind o avea vreo clipa de luciditate poate reusiti sa discutati despre bani. Incercati sa va descurcati fiecare din veniturile proprii. Numarati banii care ii aveti in comun si stabiliti ca nu va atingeti de banii astia pina s-or lamuri lucrurile la proces. E o idee, nu stiu daca merge. Dar nu se poate sa tot vina peste tine de cite ori vrea bani. Incearca sa nu-l mai primesti inauntru, schimba yala. Mama ta sau vreo prietena nu pot veni sa locuiasca acolo? Sincer, ma tem pentru voi. Omul asta si-a pierdut mintile! Nu sta cu miinile in sin, fa tot ce-ti sta in putinta sa il tii departe de voi. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, Du-te si fa plangere! Sa nu stai pe ganduri o secunda! Si mergi si la medico-legala. Daca cumva zic ca nu se vede nimic si nu poti sa-ti dea certificat asta e, dar macar incearca. Si plangerea de la politie fa-o NEAPARAT! Dupa cum evolueaza lucrurile s-ar putea sa ai nevoie sa dovedesti ca de 2 ori ai facut plangere. Peste n luni s-ar putea sa te faca nebuna si sa jure ca minti. Daca tu faci plangere la politie la momentul faptei nu va mai avea ce sa zica. Politista normal ca-i acra ca pentru ei asta inseamna munca in plus si inca un caz la nerezolvate, dar nu te lasa impresionata. Mergi si nu te lasa pana nu faci plangere. Sa o inregistreze si sa vada ce fac dupa aceea cu el. Si inca ceva s-ar putea sa mai ai nevoie de asi in maneca caci dupa cum merg lucrurile si dupa cati bani are nevoie cu don'soara s-ar putea sa nu mai fie de acord cu trecerea apartamentelor luate dupa vanzarea casei pe numele copiilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela tot am cautat subiectul tau, ma gindeam la tine. Tare rau imi pare ca treci prin asta.. Foarte urita schimbare in sotzul tau. Violenta fata de familie..sa dea in tine oricum e rau..dar de fata cu copii, face sa fie lucrul asta ORIBIL!! Fa tot ce e posibil pe cale legala, adica certificat medico legal, reclamatie la politie. Ai grija mare si nu te baza pe promisiunea lui, cum ca odata vinduta casa va lua apt pe numele copiilor. Vezi sa nu cumva sa te prejudicieze si de partea ta de bani...! Ai foarte mare grija, ca totusi promisiunea lui suna cel putin ciudat in contextul dat. E clar, acum nu mai poti avea incredere in el ca in barbatul cu care te-ai casatorit. Trebuie sa-l evaluezi nu in lumina a ce a fost, ca s-ar putea sa pierzi. Ia-l asa cum e acum. Protejeaza-te ca si cum ai fi fata in fata cu strain. Un strain nu are voie in preajma copiilor, un strain nu are voie in casa, nu are voie sa sune, nu are voie sa stie ce faci, intr-un strain nu ai incredere in vinzarea unei case si cumpararea a doua apartamente. Cun strain tratezi totul prin hirtii legale, in fata notarului, in justitie. Ce zice el cind e calm..deja nu mai conteaza. Poate isi propune sa te tina potolita ca sa-i iasa lui planul cum doreste. Si sa-ti mai zic ceva. Daca el chiar ar fi asa de sincer si ar vrea sa ia apt pe numele copiilor, adica partea lui de casa sa o lase lor, pai ar face-o direct acum. V-ar lasa in casa si s-ar duce ca un domn. Ar zice..ok stati voi acolo linistiti, las copiilor ceva investit, ceva muncit cu mina mea, iar eu imi inchiriez ceva si uite te rog pentru asta intelege-ma, un an doi nu pot plati pensie alimentara, pina ce imi revin cu banii. Ca practic din vinzarea casei si cumpararea a doua apt, singurul avantaj al lui e ca nu va plati chirie undeva, in rest de ce ar insista sa faca asta? Un om care vine si da in tine de fata cu copii vostri pentru ca vrea bani...! In loc sa vina el sa va aduca, vrea din banii tai si ai copiilor..Nu mai e nimic de comentat... Si spun eu aia care cred in sanse... Prioritatea ta e siguranta voastra fizica, emotionala si financiara. Ce poate fi mai rau pe lumea asta cind o mama se lupta cu tatal copiilor ei pentru a oferi copiilor, asa cum poate ea cele trei feluri de siguranta. Vei reusi si singura, asta e clar. Si mai e ceva. Nu prea cred eu ca o tinerica l-a schimbat in asa hal. Tu spuneai ca el de fapt e dominant, chiar si in relatia cu tine, chiar daca esti mai mare cu citiva ani, cistigi mai mult. Ce-l poate invata pe el o tinara de 20 de ani!? De obicei un astfel de barbat cu nevasta si amanta tinerica, le pacaleste pe amindoua. La amindoua promite multe, si fiecareia ii va da de inteles ca cealalta e de vina. Ceva l-a schimbat. Dar nu amanta in sine, ci mai mult feelingul de buric al pamintului pe care libertatea, berile la terase si o fatuca linga el, il fac sa aiba. Dar pentru treburi din astea de don juan si baiat cool trebe bani. Mai mult ca sigur se lauda cu casa lui pe care o va vinde, sigur vorbeste acum in sume mari, ehei deja e altul. Eu nu m-as baza in promisiunea lui. Inca odata iti zic asta. Pur si simplu nu are sens. Sa dea in tine ca vrea bani, dar va lasa nu stiu cite zeci de mii de euro, partea lui din casa. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, imi pare rau, e revoltator ce face el acum, tu fa neaparat ce ti-au zis si fetele si de acum incolo nu te mai baza pe ce spune el.... Acum sa-i vad pe cei care sustin o despartire eleganta, pai cu cine daca n-ai cu cine?! Ai grija de tine si de puiuti! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bluel
Mirela, imi pare rau, e revoltator ce face el acum, tu fa neaparat ce ti-au zis si fetele si de acum incolo nu te mai baza pe ce spune el.... Acum sa-i vad pe cei care sustin o despartire eleganta, pai cu cine daca n-ai cu cine?! Ai grija de tine si de puiuti! [flo]
Tot eu sustin o despartire eleganta... The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi,si am tinut cont de ele... Am fost la medicul legist...Concluzia lui?Nimic medical vizibil... Ca pe mine ma doare capul de la lovituri,nu am"traumatisme"...,ca de-abia imi misc mana...,nu se vad hematoame,si nici fractura nu e... Ei,dar el nu va sti decat ca am fost la medicul legist...Si ca am o hartie de la el...,ce scrie acolo,nu va afla.Fetelor,m-am facut scorpie...Nu ma recunosc,de altfel nu recunosc nimic din viata anterioara... E chiar speriat ca ma voi folosi de constatarea legistului,m-a sunat dimineata,si m-a rugat sa nu ma duc...Dar m-am dus...Sa nu il bag in puscarie(are deja o plangere...),si nu cred ca l-as fi bagat...Poate obtineam interdictie... Ei,el stie ca am hartia de la medicina legala,si ca,in caz de nevoie,o voi folosi...Nu o am!!!![bang][bang][bang]Nimic ce sa il afecteze la o adica...,dar el nu stie...E convins ca m-a invinetit si ca mi-a facut cateva "cucuie".Pai eram proasta daca as fi putut fugi si nu o faceam...Ramaneau copiii si fara mine,si fara el... Eh,acum sa fiu sarcastica....A m toate atuurile[bang][bang][bang],desi nu voiam... I-am interzis sa mai intre in casa,indiferent de motiv.Iar daca va vrea sa ia copiii,ne intalnim in fata blocului.Acum accepta orice,de frica ca il dau in judecata pentru vatamare corporala.Si nu ar scapa ieftin... Am sa evit orice contact cu el,dar avem o casa de vandut...Inca... Inca o data,multumesc pentru sfaturi.Am tinut cont si de ele,si de ce am crezut eu ca trebuie sa fac.Dar mi-a prins bine sa stiu ca nu sunt singura[pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, ma gindesc ca poate acum e momentul sa va lamuriti in privinta banilor si ce o mai fi de lamurit... Ca daca iar e disperat cu banii uita din nou c ca a mai vorbit cu Politia. Ma gindesc sa rezolvati ce e de rezolvat cind e calm, incit sa aveti cit mai putin de vorbit si sa nu va intilniti prea des. Imi pare rau ca traiesti cosmarul asta. Sper sa se termine cit mai repede. Acuma eu zic ca as continua cu reclamatia la Politie. Chiar daca nu ai hirtia de la medicul legist. Eu as rezolva-o si pe politista care ti-a vorbit cu atita indiferenta. Mai e si femeie! Trebuie sa te gindesti la tine si la copii, nu baga in seama milogeala lui de acum. Cind s-a napustit la tine nu stia ce se poate intimpla? Nu e vorba de razbunare aici, dar pe tine cine sa te apere? Trebuie sa ai grija de tine si de copii. Te rog nu te lasa induiosata si nu astepta sa se intimple din nou. Acum o luna ti-ai fi putut imagina scena asta? Nu-i da o noua sansa. El te crede slaba, te vede ca pe o prada usoara. Altfel nu ar proceda asa. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...