Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pentru revistele siropoase...2


Recommended Posts

Ah,inca ceva:) Celor care cocheteaza cu ideea unei case cu microcentrala pe lemne,sa o lase balta...Dai poate putin mai mult la gaz,dar dormi noptile linistita.Eu ma trezesc la 2 noaptea si pun lemne pe foc,si o mai fac la 7.Daca lipsim de acasa,jale mare cu aprinderea focului....O fi mai ieftin,dar nu ai nopti(si am luat cea mai performanta centrala,cica trebuia incarcata la 10-12 ore...) Nu,fetelor,dati un ban in plus la curent,dar sunteti doamne...Nu cu maini julite de la lemne,nu cu treziri la ore cand poate altii abia ase intorc pe cealalta parte... Asta of topic,normal[:D] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Welcome back Mirela!!![bum][bis][colegi] Ma bucur ca s-au asezat lucrurile si va vedeti de viata voastra. Eu zic sa fii atenta cu exul, e posibil sa fie dragut pentru ca nutreste sperante. S-ar putea sa intoarca din nou foaia daca vede ca nu-i rost... Poate schimbi centrala aia, sa dormi linistita...[:D] The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona,draga,nu am ras de mult atat cat am ras la postarea ta[:-)))][:-)))][:-)))] Centrala a costat o caruta de bani,si oricum,in viitorul apropiat,vom vinde casa.Doar ca eu voi construi alta pentru mine si copii,nu pentru familia noastra,inca,familie..... Iar speraqnte,oricine poate avea,doar ca eu vreau alta viata.Si faptul ca ma trezesc sa mai pun lemne pe foc....,oricum am parte de asa zisul sevraj dupa tigari:) Centrala era doar un sfat pentru cei ce mai cred in minunile tehnologiei[:D]Poate fi OK,dar la noi nu functioneaza.... Apropo de constructia noii case,am ales deja terenul,si am o parte de inceput.Cu noul job,cu ceea ce mi se cuvine din actuala casa,trag sperante ca pana in iulie sa fim in adevarata noastra casuta.Ceva mai mica,dar a noastra...Acum,vreau sa stiti ca si intr-un apartament va fi ok. Sa vad ce pot face,cu ajutorul lui,cum zice Alesia,Doamne-Doamne.Si un apartament va fi ok,daca doar asta ne permitem.[pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu,Ramona draga,lasatul de fumat nu cred ca isi are locul in aceasta sectiune...Mi-a trebuit multa vointa,multa guma si plasturi cu nicotina,dar,pentru ca ajunsesem sa depasesc pachetul pe zi,am zis STOP!!!!Si am reusit,desi si acum ma trezesc cu gandul ca imi fac cafeaua,si caut din reflex tigarile...In locul lor mestec o guma[:D]cu nicotina,sau mananc ,am cateva kg.de recuperat. Va spun eu ca se poate[cool][pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Mirela! [pup] Stiam ca tu si cu micutii te vei descurca oricum, pt. ca esti o femeie inteligenta si puternica! Ma bucur ca incepi sa gusti si viata de femeie "single", dar vezi sa nu iti placa prea mult, eu iti doresc sa fiti iar o familie adevarata ....candva! Si nu vorbesc de ex-ul! [:D] Va pup pe toti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bluel,draga,m-au amuzat intotdeauna compostarile tale[cool].Nu te critic,ba dimpotriva am apreciat felul in care ti-ai expus problema....Cred cva iti aduci aminte de prima ta postare,sau cel putin prima pe care am citit-o eu... O problema de viata,majora,tratata cu ironie si sarcasm,si umor.Mie mi-ai fost draga chiar din acel moment[pup]. Acum,in ceea ce ma priveste,ce pot sa spun?Nu iubesc singuratatea,dar acum nu sunt singura.Hai sa iti spun ce raspuns i-am dat unei prietene care ma intreba despre viata mea(apropo de un eventual partener)in viitor:Cineva care sa ma aprecieze,care sa imi iubeasca puiutii,si sa accepte sa ne vedem doar cand vreau eu.Ea imi pusese deja pirostriile,ori eu mai am inca rani de lins,libertate de savurat(si nu la modul vulgar)de fapt,nu vreau sa fac o noua alegere prin prisma celor ce mi s-au intamplat.Ceea ce stiu sigur acum,este ca nu ma voi mai recasatori.Poti avea,la o adica o relatie excelenta cu cineva si fara a formaliza relatia. Babyblue,sper ca si tu esti ok,am citit ca si tu ai de recuperat cateva kg.Las'ca crestem noi mari,nu?[:-)))][:-)))][:-)))] Te pup si sper sa fii fericita. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, stai linistita, mie imi esti draga si tu si Babyblue [pup]. Ma gandeam ca te referi la primul meu mesaj adresat tie, cand ti-am spus ce mi-a spus si mie intuitia...si din pacate, s-a adeverit ca asa era. [q] Si ai dreptate, pana v-a aparea la orizont acel barbat care sa te aprecieze pe tine la adevarata ta valoare si pe copiii tai asa cum trebuie, ai timp sa iti inchei socotelile cu ce-a fost, sa intelegi ce si cum, ai timp mai mult pentru tine si pentru puiuti [:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...