Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pentru revistele siropoase...2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ramona J
Dora am tot citit povestea ta "cu final fericit" si nu l-am gasit... E si partea a doua? The best thing you can do for your children is to love your wife.
Pai finalul fericit e pentru el...[:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cand am vazut ca sunt postate raspunsuri noi, exact la asta m-am gandit: de fapt, unde e finalul fericit??? Poate ca e fericit intr-un fel - stiti voi cum e cu fericirea asta, de multe ori exista, dar esti prea ocupat ca s-o vezi. Ei sunt impreuna, se inteleg, comunica mult mai bine, se pare ca acea experienta a intarit cuplul. Am zis ca s-au schimbat sentimentele, si cred ca sunteti si voi de acord ca n-avea cum sa nu se schimbe... Cred ca au vazut amandoi unde au gresit, sunt mai toleranti in problemele casnice pe care le mai intampina (ca orice familie), sunt veseli, cu chef de viata, muncesc cu spor, se distreaza cu spor... E drept, rana s-a inchis, dar cicatricea a ramas... Acu' doar n-o sa stea toata ziua sa-si priveasca cicatricea??? Viata merge inainte, ei se pare ca pot merge impreuna. Am zis ca ea NU traieste cu gandul ca poate el maine, ori peste o luna, un an, zece isi va lua iar "liber". Dar aventura lui a intarit-o. Adina, nu e un barbat aventurier. Amandoi au gresit. Si ea e dracu' gol. Si el. Nu are un obicei din a o lasa si a pleca dupa alte fuste, imi pare rau daca asta a reiesit din povestea mea; eu m-am axat doar pe aspectul asta ca sa dau exemplu legat de problema Mirelei. Pot eu sa spun daca s-a dat pe brazda? Nici el nu cred ca ar putea spune asta. Nu stii ce iti rezerva viitorul. Sunt convinsa ca Mirela va lua cea mai potrivita decizie. Important e sa aleaga si cel mai potrivit moment. Si mie mi-a zis sotul la un moment dat ca ar vrea sa fie mai liber, ca il ingradesc, ca il sufoc... ma rog, texte de-astea... I-am spus ca eu nu ma pun de-a curmezisul usii sa-l opresc, dar ca-i tai "chestia" daca ma inseala. Iar cand am pus mana si pe ciocanul de batut friptura, ala cu tais pe o parte (nush cum se cheama), si i l-am aratat, si-a dat seama ca pot si eu sa fiu "turbo", nu numai el... bine, astea-s alte aventuri... ar merge la vreo rubrica gen "Stan si Bran". A, si pe langa toate astea, i-am zis ca-i dau si fata, ca doar o iubeste, s-o ia cu el si sa fie libeeeeeeeeerrrr!!! Stiti ce repede i-a trecut? bine, ca atunci vorbea mai mult alcoolul din el[alcool], dar l-am socat prin exprimare si gesturi si... prin faptul ca eu eram treaza, nu pusesem gura pe un strop de vin... le trebuie si lor niste socuri, nu credeti??? Sa beleasca ochii, sa vada la ce dau cu piciorul!!! Dora, mami de [cri] Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007 I'm the best, so "beep" the rest! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/hit_17dorahulpoi/my_photos"]Amelia mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
dora78 Posted - 02/08/2007 : 11:38:48 -------------------------------------------------------------------------------- Si mie mi-a zis sotul la un moment dat ca ar vrea sa fie mai liber, ca il ingradesc, ca il sufoc... ma rog, texte de-astea... I-am spus ca eu nu ma pun de-a curmezisul usii sa-l opresc, dar ca-i tai "chestia" daca ma inseala. Iar cand am pus mana si pe ciocanul de batut friptura, ala cu tais pe o parte (nush cum se cheama), si i l-am aratat, si-a dat seama ca pot si eu sa fiu "turbo", nu numai el... bine, astea-s alte aventuri... ar merge la vreo rubrica gen "Stan si Bran". A, si pe langa toate astea, i-am zis ca-i dau si fata, ca doar o iubeste, s-o ia cu el si sa fie libeeeeeeeeerrrr!!! Stiti ce repede i-a trecut? bine, ca atunci vorbea mai mult alcoolul din el, dar l-am socat prin exprimare si gesturi si... prin faptul ca eu eram treaza, nu pusesem gura pe un strop de vin... le trebuie si lor niste socuri, nu credeti??? Sa beleasca ochii, sa vada la ce dau cu piciorul!!!
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][pup] Dora,nu am mai ras asa de mult timp... E adevarat ca nu pot sa zic nu casniciei,dar acum am si eu nevoie de o mica pauza... Sa ma duc la usa tipei?Hmmmm,e o idee...Dar daca cumva zice sa ii las copiii???Din spusele colegilor,e destul de obraznicuta,ce mai,o copila care calca peste tot ca sa isi vada interesele...Nu prea vreau scandal....,dar macar o vreme am sa mai cuget la cum a procedat d-na din familia ta... Iar Adina,pana acum sotul meu a fost un familist convins...Asta nu inseamna ca nu se mai uita pe strada dupa o fusta mini,chiar ne amuzam amandoi... Acum stau si ma gandesc ca,indiferent de ceea ce va urma,ma simt mai presus de ea si de el... Am scrupule,nu am dat niciodata sanse cuiva casatorit sa se apropie macar de mine(si m-am maritat la 32,aproape 33),am si o reputatie in oras(nu sunt snoaba),si o situatie acceptabila,si,zic eu,mult mai multa minte decat ei amandoi la un loc.Si nu cred ca ma supraapreciez... Si in plus,las'ca-i vad eu cand,si daca vor sta impreuna,cum se va descurca ea fie si macar o zi pe saptamana cu el si cu copiii nostri[:D] Caci stiu ca sotul meu isi iubeste copiii... De divortat,nu divortam pana nu vindem casa(si am cerut un pret astronomic[:D]).... Iar sa refuz divortul,nu cred ca se poate...Inca am ramas la faza vandutului casei,si pe urma divortul... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cmirela35 Iar sa refuz divortul,nu cred ca se poate...Inca am ramas la faza vandutului casei,si pe urma divortul... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Mirela, mie mi se pare decizia cea mai buna. [flo] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am ganit doar la copii.Apartamentele pe care le vom lua dupa vinderea casei,vor fi pe numele lor...Iar noi doar cu drept de uzufruct...Va aduceti aminte cum l-am convins...Ori accepta,ori merg la d-soara la servici[:D].Cateodata e bine sa si santajezi.... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela,[flo] Da, sunt pietreanca... ai scris ca sotul e de pe undeva de pe langa Roman... Sabaoani, deci! Te ajut cu ceva??? Un gard vopsit, niste anunturi in presa locala???[drac] Nu, nu scandal! Nu rezolva nimic scandalul, ai vazut si tu ce efecte a avut asupra ta. Citeste atenta, am scris acolo ca discutia la usa amantei s-a purtat cu muuuuult calm, iar tu n-ai voie sa lasi o fufa cu 17 ani mai tanara sa te enerveze. Sub nicio forma (asta in cazul in care te vei duce acolo... nu-i chiar simplu, eu nu stiu daca as avea atata tarie...). Dar daca ajungi sa porti o discutie foarte calma cu aia, daca te temi ca-ti zice sa-i lasi copiii, atunci mai bine explica-i ca sotul tau, dupa divort, nu va mai avea bani nici sa-si cumpere chiloti, pentru ca pensia alimentara ii va "papa" din salar, iar tu intentionezi sa dai copiii la gradinite si scoli particulare, care-s 100 de euroi pe luna de bucata, sa le pui meditatori si sa-i trimiti in tabere in Tahiti. Asa ca trebuie intrebata daca e de acord sa se lege cu un barbat cu asemenea obligatii. Daca da... asta e. Sa-l stapaneasca sanatoasa...Da' parca nici s-o lasi asa, fara sa-i zici ce o asteapta... Ai ras la bucata mea de poveste... Si eu rad acum... atunci m-am ingrozit si eu insa. [alcool] Vindeti casa, daca asta ati hotarat, dar nu baga inca divort. Ai sa vezi ca el va avea un soc cand va vedea ca nu mai are casa la care a muncit si pe care si-a dorit-o. Alte impresii mai noi? Ai mai vb. cu el? Dar cu fratii/surorile lui? N-ai pe nimenicare sa-ti sopteasca ce mai face, ce mai spune, cu cine umbla, cat, cum...? Va pup pe toate! Dora, mami de [cri] Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007 I'm the best, so "beep" the rest! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/hit_17dorahulpoi/my_photos"]Amelia mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...