Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pentru revistele siropoase...2


Recommended Posts

Neatza dupa amiaza... Azi a fost ziua cumparaturilor saptamanale...2pitici,unul in carucior, ca sa pot pune dedesubt ce e mai greu,un rucsac si multe pungi...Parca eram de la circ,asa se uita toata lumea la noi...[:D] Dar in supermarket(nu spun nume)ne-am bucurat de fiecare minut...Am facut chiar si concurs cu carucioarele,[bis]mai sa ma dea angajatii afara..[bang]Glumesc[:D],dar chiar sunt neastamparati... Nu am fost pana acum doar eu cu ei la cumparaturi,dar sincera sa fiu,e amuzant[:D]Iar lor le-a placut la nebunie,si mai vor si dupa ce se trezesc[:D]Dar pana atunci incerc sa gasesc altceva cu care sa ii fac sa uite de cumparaturi... Deci suntem bine... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am tot stat si m-am gandit la cate ti-a dat viata pana acum...sincer, desi si eu am multe necazuri in spate, si am un copil pentru care am luptat 6 ani, totsi te admr...sa ai atata putere sa ramai atat de lucida, la o asa lovitura miseleasca...bravo tie! si, daca n-ar fi sufleteleleastea mici, as zice sincer, ca si daca s-ar tara ca un sarpe de dorul vostru, tot n-ar merita sa fie primit inapoi...oricum, vei reusi in viata, pentru ca te-a inzestrat natura cu tot ce-ti trebuie ca sa fii o invingatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa inchid subiectul..,adica sa il las sa dispara,incet,incet... Si voiam sa deschid altul(de fapt am sa-l deschid),dar a intervenit ceva... Dupa o perioada de asa zisa liniste,azi a venit acasa la ,inca,noi,sa imi ceara bani...si pentru ca nu am vrut sa ii dau a sarit efectiv la mine. Acum,sa merg la medicul legist?Politista de la telefon a fost mai mult decat sarcastica...."si chiar credeti ca va omoara???" Pai,asta asteapta ei?Am o plangere facuta...,acum m-a lovit(da,culmea),in locuri in care nu raman urme... Nu mai e el...,si chiar sunt nu dezamagita,nu asta e cuvantul...,surprinsa???,speriata???,nici eu nu mai stiu... Stiu sigur ca nici copiii nu ii va vedea pana dupa divort,si asta daca un om turbat(sorry pentru cuvant)merita sa ii vada... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca cxeva...Intotdeauna,dar intotdeauna,am castigat mai bine decat el...Cand ne-am cunoscut,afara,el avea un loc de munca slab platit(mai slab decat al meu).dupa ce ne-am casatorit,a fost o perioada relativ...echitabila(mie nu imi pasa)...iar la 2 luni dupa ce am nascut am inceput din nou lucrul...12-13-14ore de lucru,dupa care gateam,spalam,curatam...Cica ma ajuta si el...Acum realizez ca de fapt ar fi trebuit sa ajung acasa la cina gata... Iar dupa ce ne-am intors,salariul meu a fost net superior...,pana si maternitatea eutin mai mare ddecat castigul lui... Dar acum,eu mai am 2 puiuti...,el are terasele,si iesirile...,si mai vrea bani...uuuuuuuuf,chiar nu ma vad bine....Ma vad ca pe o viitoare mamica singura cu 2 copii,al carei ex-sot,in loc sa plateasca alocatie si sa o ajute la nevoie,isi va lua talpasita pe la neamuri,prin Italia... Oare sa ma fi inselat chiar atat de mult???? Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, m-am gindit la tine zilele astea. Speram ca totul sa fie bine, adica macar sa ai liniste. Nu stiu daca ai numele politistei, ar trebui sa-i faci o reclamatie. As insista pe chestia asta. Nu am cuvinte, e incredibil ce ti se intimpla! Sper sa reusesti sa il tii departe de voi si poate si de copii pina cind se lamuresc lucrurile. Ei unde au fost cind el te lovea? Cauta-ti un avocat bun si nu mai astepta sa se vinda casa sau mai stiu eu ce. Imi pare tare rau ca nu e omul care ti-l imaginai. De fapt nu e om deloc. Nu te astepta sa te ajute financiar, incearca sa obtii partea ta si a copiilor pentru ca ei sint inca mici si costurile vor fi tot mai mari pe masura ce cresc si au nevoie de una-alta. Soarta a fost nedreapta cu tine, sper sa scapi repede de nenorocirea asta. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Porumbita Posted - 13/08/2007 : 20:38:47 -------------------------------------------------------------------------------- dute si scoate certificat medico legal (chiar dc nu se vede la suprafata) si fa o noua plangere la politie.. nu conteaza cat de sarcastici sunt ei, tie iti poate fi de folos la proces... si ai grija de tine...
Vreau sa merg sa scot certificat,dar fara urme...Loviturile lui in bratele mele nu se vad(sunt slaba si nu invinetesc usor),iar cele in cap....sigur nu se vor vedea...
quote:
Ramona J Posted - 13/08/2007 : 20:41:59 -------------------------------------------------------------------------------- Mirela, m-am gindit la tine zilele astea. Speram ca totul sa fie bine, adica macar sa ai liniste. Nu stiu daca ai numele politistei, ar trebui sa-i faci o reclamatie. As insista pe chestia asta. Nu am cuvinte, e incredibil ce ti se intimpla! Sper sa reusesti sa il tii departe de voi si poate si de copii pina cind se lamuresc lucrurile. Ei unde au fost cind el te lovea? Cauta-ti un avocat bun si nu mai astepta sa se vinda casa sau mai stiu eu ce. Imi pare tare rau ca nu e omul care ti-l imaginai. De fapt nu e om deloc. Nu te astepta sa te ajute financiar, incearca sa obtii partea ta si a copiilor pentru ca ei sint inca mici si costurile vor fi tot mai mari pe masura ce cresc si au nevoie de una-alta. Soarta a fost nedreapta cu tine, sper sa scapi repede de nenorocirea asta.
Copiii erau in sufragerie...,alaturi de noi...Dar nu au avut curajul sazica nimic...,au inceput sa planga abia dupa ce am iesit eu afara... Acum,sincera sa fiu,ma intreb daca pot scoate certificat medico-legal,fara urme...,nu am stat sa ma omoare,am tasnit-o pe balcon afara...,el s-a impiedicat de pitic... Sunt jumatate cat el,fara exagerare....sper saq rezolv ceva dimineata,la medicina legala,desi nu cred... Inainte ma gandeam ca e tatal copiilor nostri,acum,nu imi mai pasa!Orice,doar sa il vad departe de noi! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la politie si fa plangere impotriva lui oricum... si mergi la medicina legala ca imposibil sa nu fi lasat animalul vreo urma! Si plangere fa oricum... A, a zis cineva de operatoarea acre a raspuns da, fa reclamatie! Mirela imi pare foarte rau ca treci prin toate astea! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...